Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważany problem uniemożliwiający mi normalne korzystanie z CP.

Posiadam Dekoder Samsung DSB-H370G - nowy sprzęt i nowy abonament.

Karta była aktywowana w salonie CP.

Problem polega na tym, że dekoder sam sie rozłącza po kilkunastu sekundach użytkowania, po czym sie restartuje i znów rozłącza i tak w kółko. Dzieje sie tak na wszystkich kanałach poza Polsatem Sport HD, Eurospotem HD i HBO HD, czasami trochę dłużej podziała na HBO 2 i HBO Comedy. Na wszystkich innych z Polsatem i kanałem dla abonentów włącznie, resetuje sie.

Za każdym razem po restarcie wskakuje na moment, że aktualna data to 1970r 02 stycznia i po ok 2 sek załapuje datę.

Na tym dekoderze nie działa mi też wogóle telegazeta na żadnym programie.

 

Dekoder jest połączone przez HDMI, ale próbowałem też na zwykłym EURO i efekty były identyczne.

 

Proszę, pomóżcie coś, bo nie mam pomysłów.

 

Z anteną wydaje sie, że wszystko jest ok, - posiadam też stary dekoder Samsunga bez HD ze starą kartą i na tej samej antenie stary dekoder działa normalnie.

 

Niestety nie mam jak sprawdzić czy nowa karta jest ok, bo nie przyjmuje jej stary dekoder (chyba przez HD)

 

Rozumiem, że wiele wskazuje na dekoder, ale dlaczego nie ma problemu gdy jest włączony na Polsat Sport HD??? - tego nie rozumiem.

 

Czy odnośnie parowania kart - mam rozumieć, że nie ma możliwości żebym kupił sobie np jakiegoś Fergusona HD i używał go zamiast tego mojego Samsunga na platformie CP???

 

Chyba wogóle trafił mi sie jakiś felerny zestaw, bo antena którą wziąłem w CP - ta do HD - chyba 85cm - też coś z nią nie tak, bo nie idzie na niej złapać sygnału - męczyłem sie cały dzień i nic, aż w końcu dla sprawdzenia wziąłem starą antenę 60cm i sygnał złapałem bez problemu (używam sat findera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje Ci przy tym napis "poza zakresem" ? Ja widzę czarny ekran z tym napisem tak jakoś co miesiąc. Wyłączenie i włączenie (standby) pomaga. Musisz zanieść dekoder do APS celem sprawdzenia i odesłania do serwisu. Na dekoderze tym, telegazeta nie działa poprzez złącze component oraz HDMI i nic na to nie poradzisz. Odnośnie dekoderów i kart: dekoder CP + karta CP = jedno :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje Ci przy tym napis "poza zakresem" ? :!:

 

Nic nie wyskakuje - efekt jest taki jakby ktoś wcisnął magiczny przycisk resetu - nagle ciemno - całkowicie gaśnie na dekoderze niebieska lampka i przez momeny nic sie nie dzieje, po chwili startuje od nowa i tak w kółko, aż nie zawiesi sie na amen i wtedy będzie tylko pokazywał info o kanale na którym jest (o dziwo pokazuje na nim poziom sygnału który jest ok), nie będzie żadnego obrazu i dźwięku i data non stop 1970r 02 stycznia.

 

Staram sie upewnić czy to dekoder, bo mam ogromny problem ze sprawdzeniem dekodera w CP - mieszkam w Irlandii Północnej i podróże są zdecydowanie droższe od samego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odnośnie parowania kart - mam rozumieć, że nie ma możliwości żebym kupił sobie np jakiegoś Fergusona HD i używał go zamiast tego mojego Samsunga na platformie CP???

No niestety, ale dobrze rozumiesz, ta karta z Samsunga nie będzie działać w tym dekoderze, który byś kupił - ona nawet nie będzie działać, jakbyś kupił takiego samego Samsunga, który już posiadasz i do niego włożył tą kartę - na tym polega to parowanie, karta działa wyłącznie z tym dekoderem dla którego jest przeznaczona. Ta więc z tą kartą już się nie da odebrać niczego na innym dekoderze, a to oznacza, że nie możesz użyć innego dekodera zamiast Samsunga :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od dwóch tygodni mój dekoder gubi telegazetę , ( nie wiem jak było wcześniej , bo nie używałem telegazety )ale gdy wyłączę go z sieci i ponownie włączę , telegazeta działa.

Po dwów lub trzech dniach problem powraca i tak w kółko.

Czy dekoder zdechł.?.

Macie jakąś radę.?.

 

 

Edit !!!

Jeszcze jedno pytanie.

Na EPG programy mam wyświetlane tylko na dzień dzisiejszy ( przycisk żółty - zielony ) , natomiast u

kolegi (samsung dsb 305G ) żółtym przyciskiem pokazuje 3/4 dni do przodu TVP 1 , TVP 2 ,itd.

Z grupy kanałów BBC mam bardzo rzadko EPG.

Jak jest z waszymi tunerami ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tego typu usterki nie mam wiec niewiele ci pomogę ale podejrzewam że to wina softu morze sie zle wgrał albo coś w tym stylu jesli masz go na gwarancji to zanieś go do naprawy :wink: powinni dać ci zastępczy jak mi kiedyś dali ( miałem kiedyś echostara) co prawda jakiś stary sagem albo coś w tym stylu ale tylko na czas naprawy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem tu nowy i mam kilka pytan:

1.czy jest mozliwy odbior HD FTA z satelity Astra i Hotbird z zastosowaniem monobloku (zeza), czy tylko i wylacznie HD nadawanych z Hotbirda przez CP?

2.czy rzeczywiscie ten dekoder w stanie czuwania przegrzewa sie tak mocno- moj dotychczasowy Echostar 616 byl zawsze b.goracy?

3.czy kupujac lub wynajmujac ten dekoder musze abonowac HD z CP?

4.jaka jest niezawodnosc w porownaniu z Echostarem, jaki jest service Samsunga?

Za zyczliwe informacje serdecznie dziekuje

torbor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...