Skocz do zawartości

Umowa z Polsatem... oraz instalacja


loso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania....

1)Czy jest gdzies dostepny wzor umowy z polsatem do poczytania zanim sie podpisze?

2)Czy jest mozliwe rozwiazanie umowy przed uplywem 17 miesiecy, jaka jest kara?

3) Zalozenie anteny-jesli nie mam pewnosci ze bede mial sygnal to jak to rozwiazac? Kierunek mam,ale to parter i bloki dookola...wyzej maja antenki ludzie....

Z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od serwisu w jakim zakupisz sprzęt.

Tam na miejscu możesz przeczytać umowę. Ja na przykład jak powiedziałem panu gdzie mieszkam to powiedział mi że nie bedzie problemów z sygnałem i faktycznie nie bylo... Zawsze pozostaje wdrapanie się na dach i zalozelnie na dachu :)

A tak poważnie to możesz wezwać specjalistę żeby Ci sprawdził czy będzie sygnał, albo dogadaj się z kimś kto ma zestaw, żeby sprawdzic czy u Ciebie będzie działać.

innego wyjścia chyba nie ma...

 

A co do umowy to nie wiem jak to jest z wczesniejszym rozwiązaniem, ale możesz pójść do sklepu i na miescu przeczytać sobie umowę i wszystkiego się dowiesz :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm też mnie to zastanawia dlaczego nie dają umów ale może to dla tego że są rózne typy umów, bo to zależy czy bierzesz dekoder na własność gdzie zobowiązujesz się płacic abonament przez 1 rok lub bierzesz dekoder nawłasność za 599zł gdzie nie musisz podpisywać umowy ale w pudełku jet taka niby umowa czyli Regulamin korzystania z Cyfrowego Polsatu. Ja już widziałem kilka umów ponieważ jestem użytkownikiem Polsatu od początku i nie była wtedy potrzebna umowa i po tym jak się zmienili w płatną platforme to co chwile przysyłali mi umoweraz mi dali ze bym był zobowiązany na rok opłacania abonamentu innym razem dostałem umowe do podpisania na czas nieokreśłony ale i tak ani jednej nie podpsałem.

A co do twojego problemu to radze przejśc się do najbliższego sklepu gdzie rozprowadzany jest Polsat i poprosić o to żeby ci pokazali umowę[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dniowy termin odstapienia występuję wyłacznie przy zawieraniu umów na odległość (np. przez internet lub telefon) przy zawieraniu umowy w siedzibie lub sklepie przedsiębiorcy ten przepis nie ma zastosowania.

 

Natomiast nawet przy zawarciu umowy sprzedaży na odległość nie ma możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni gdy towar lub usługa sama w sobie nie podlega zwrotowi. Np nie ma możliowści zwrotu usługi montażu zamówionej instalacji anteny satelitarnej gdyż w cenie usługi największy procent to robocizna, której praktycznie nie ma jak oddać sprzedawcy (tak jak zwracamy telewizor w całości a sprzedawca oddaje nam pieniadze to w tym przypadku trzeba by odpracować lub wykonać na rzecz usługodawcy tą samą pracę)

 

Więc praktycznie od umowy w ciągu 10 dni można odstapić w przypadku zamówienia dekodera przez internet lub telefon i w przypadku samej dostawy dekodera do domu przez kuriera lub pracownika firmy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi przykro ale niestety tak nie jest.

Odstąpić od umowy można w ciągu 10 dni w każdym przypadku, bez względu na to w jaki sposób się ja zawarło. (czyli nie ma znaczenia czy w punkcie sprzedazy, czy telefonicznie, czy przez internet).

 

Prawdą jest ze zwrotu kosztu montazu się nie dostanie, ale nie wykonuje tego cp, tylko oddzielna firmy (dystrubutor).

 

Jeśli ktoś chce zapoznac sie z umową może ja zawrzec w dowolny sposób, przeczytać i w tedy albo od niej odstąpić gdy cos nie pasuje, a gdy wszystko jest ok można albo wykonac montaz we własnym zakresie, badz zamówić instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loso, masz karę, jeśli nie płacisz abo w okresie obowiązkowym, umowę możesz przeczytać w dowolnym punkcie sprzedaży, zawsze, jak piszą moi przedmówcy masz 10 dni na rozwiązanie umowy (gdy kupujesz poza sedzibą CP, a kupujesz, bo CP nie sprzedaje w swojej siedzibie dekoderów) kasę zwrotną dostaniesz po około miesiącu. Oczywiście zwracasz sprzęt na swój koszt i tylko do siedziby CP (w punkcie Ci nie przyjmą) - koszt to około 8zł -> pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytanie ustawy o "niektórych prawach konsumentów" :) 10 dniwoy termin obowiazuje tylko i wyłacznie przy zawieraniu umów na odległośc i nie ma znaczenia, że Polsat lub C+ zawiera umowy przez swoich przedstawicieli.

 

Ustawa weszła 2 lata temu z chwilą wejścia do UE.

 

Ważny jest fakt czy umowa została zwarta w lokalu przedsiębiorstwa czy poza nim.

 

Jeśli macie wątpliwości szczególy ustawy o zawieraniu umów poza lokalem przedsiębiorstwa znajdują się na

 

http://klient.cogdziekupic.pl/ochrona_praw_konsumentow

 

Prowadzę firmę, która zajmuję sie pdpisywaniem umów z klientami od ponad 10 lat i ta ustawa ma dla mojej dzałalności ogromne znaczenie.

 

Występowailiśmy w tej sprawnie nawet do UOKiK i otrzymaliśmy pisemne stanowisko w tej sprawie, które jest jednoznaczne.

 

Ustawa ma zastosowanie wyłącznie dla umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa bez względu czy jest to sklep, stoisko w hipermarkecie itd. Samo oznaczenie siedziby nie ma znaczenia.

 

Ustawa została wprowadzona pod kątem sprzedaży przez internet, telefon lub przez akwizytorów.

 

Pozdrawiam i życzę dokładnej lektury aktów prawnych :)

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Polecam poczytanie ustawy o "niektórych prawach konsumentów" :) 10 dniwoy termin obowiazuje tylko i wyłacznie przy zawieraniu umów na odległośc i nie ma znaczenia, że Polsat lub C+ zawiera umowy przez swoich przedstawicieli.

 

Ustawa weszła 2 lata temu z chwilą wejścia do UE.

 

Ważny jest fakt czy umowa została zwarta w lokalu przedsiębiorstwa czy poza nim.

 

Jeśli macie wątpliwości szczególy ustawy o zawieraniu umów poza lokalem przedsiębiorstwa znajdują się na

 

http://klient.cogdziekupic.pl/ochrona_praw_konsumentow

 

Prowadzę firmę, która zajmuję sie pdpisywaniem umów z klientami od ponad 10 lat i ta ustawa ma dla mojej dzałalności ogromne znaczenie.

 

Występowailiśmy w tej sprawnie nawet do UOKiK i otrzymaliśmy pisemne stanowisko w tej sprawie, które jest jednoznaczne.

 

Ustawa ma zastosowanie wyłącznie dla umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa bez względu czy jest to sklep, stoisko w hipermarkecie itd. Samo oznaczenie siedziby nie ma znaczenia.

 

Ustawa została wprowadzona pod kątem sprzedaży przez internet, telefon lub przez akwizytorów.

 

Pozdrawiam i życzę dokładnej lektury aktów prawnych :)

 

Pozdrawiam

Tomek

 

 

No niby tak... ale CP ma swoja siedzibe na ul. Łubinowej w Warszawie, a tam umowy nie podpiszesz. Dlatego CP akceptuje praktycznie wszystkie odstapienia od umowy w terminie 10 dni (wazna data stempla pocztowego) nawet bez podania przyczyny. Wystarczy tylko informacja ze odstepuje sie od umowy i czytelny podpis oraz oczywiscie dane abonenta. Taka informacja znajduje sie w kazdej (nowej) umowie w CP.

 

Mam dekoder Polsatu od kilku lat i teraz chce rozwiązać umowę . Proszę mi podać jak to mam załatwić i czy antenę też mam oddać bo mama pobrany cały zestaw .

Proszę o pomoc ....

 

Wysylasz pismo do CP (najlepiej poleconym - zwykle listy "lubia gdzies ginac na poczcie;). W zaleznosci od tego jaka masz umowe (liczy sie umowa/porozumienie podpisane ostanio, NIE UMOWA PIERWOTNA) masz 1 lub 3 miesieczny okres wypowiedzenia umowy. Umowy zostaja skutecznie rozwiazane na koniec okresu rozliczeniowego lub miesiaca kalendarzowego - w takim przypadku, jezeli twoj okres rozliczeniowy przypada np. 15 kazdego miesiaca, to za ostanie pol m-ca i tak zaplacisz caly abonament, mimo iz bedziesz ogladal pol m-ca :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Moze na poczatek sie przywitam bom swiezy u Was :)

 

Postanowilem zainteresowac sie polsatem bo jest dla mnie wyborem naj... Zeby uniknac dywagacji czemu polsat a nie e-Nka czy C+ odcinam to, bo nie to jest sednem sprawy. Na poczatku kazdej swojej przygody z uslugodawca kazdy srednio pochytany czlowiek chcialby poczytac na jakich to warunkach przyjdzie mu wspolpraca z uslugodawca. W sieci regulaminu i umowy niestety nie znalazlem. Udalem sie do punktu "kiosku" w jednym z hipermarketow gdzie sliczna paniusia upycha ludziom "sloneczko". Poprosilem ja o umowe i regulamin poniewaz jestem zainteresowany... i zaczelo sie :shock: Pani usmiechnieta mowi ze regulamin i umowa jest podawana w MOMECIE jej podpisywania i nie ma "wolnych" drukow ot tak do poczytania. Zeby ja otrzymac musi uruchomic procedure rejestracji klienta. Mowie OK.. dalem kobiecinie dowod , wyspiewalem wszystkie dane, pani cos poklepala w komputerku i wziuuuu papiery z drukarki. W miedzyczasie przyszla jakas babulinka bo jej tam jakies oplaty niegraly i paniusia raz okiem na mnie, raz slowko do babci. Ja staralem sie mimo wszystko na spokojnie olewajac caly syf wokol mnie czytac wszystko co mi podrukowala. Po 2-3 min pytanie czy juz podpisalem(!). Nie! Przeciez czytam. Minelo troche ...a moze i dluzej niz troche.Dobrnalem do konca i odlozylem papiery na lade mowiac dziekuje. Pani spytala a gdzie podpis. Nigdzie. Przeciez mowilem ze chce poczytac a czy sie zgodze i podpisze to inna bajka. I nastala konsternacja bo pani juz moje dane gdzies wbila i ... Rece opadaja :) Dooobra platforma doooobra :) Podziekowalem slicznie i pozostawilem laske z problemem. Jeszcze nie zostalem klientem a juz takie niemile niespodziewanki. Koniec koncow nic nie podpisalem, sprzetu nie wzialem nie wyrazalem zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

 

 

Jak sadzicie... jestem juz klientem ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha ja jej dam podpisze za mnie. Zreszta... jeszcze musze sie "przespac" pare dni i udobruchac moja lepsza polowice ze w zamian za kawalek balkonu dostanie jakis tam tvn styl czy cus :) Na dniach wybiore sie ponownie ale do innego "punktu upychania slonka" ,bo hipermartekow u mnie jak grzybow w lesie , zobaczymy czy mnie maja w systemie. 8) Jak juz sie stane posiadaczem tego pozeracza czasu zwanego takze zabijaczem atmosfery rodzinnej ( w koncu walki o pilot beda :( ) to sie pochwale co i jak i czemu tak drogo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawa sprawa... Kilka dni temu zawitałem do "dealera CP" i bez problemu otrzymałem tekst umowy oraz regulamin, coby móc się zapoznać z jego treścią. Żadnych problemów nikt mi nie stwarzał ;)

 

Jak widać - czasem Polsatem handlują "ludzie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...