Skocz do zawartości

Wszystko idealnie - jaki tuner ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mieszkam jakieś 10 km od Pałacu Kultury (PKiN), ale widzę go z okna! Chciałbym zakupić tuner tv do laptopa który by odbierał telewizję naziemna cyfrową i analogowa.

 

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie dlatego mam par pytań.

 

1. Czy będę mógł odbierać DVB-t z PKiN ? Czy 10 km to dużo?

 

Chciałbym również zapytać co sądzicie o takich tunerach

 

Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

 

AVerMedia AVerTV Hybrid Volar H

 

a może znacie jakieś inne lepsze do 220 zł

 

1. Czy kodowanie (mpeg) jakie jest na PKiN będzie działało z powyższymi modelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVerMedia Hybrid Volar HX wspiera MPEG-4 (a przynajmniej tak podaje producent: http://www.avermedia.pl/katalog/65,AVerTV-Hybrid-Volar-HX), natomiast co do pierwszej nie mam informacji. Być może też na niej oglądać DVB-T się da - jeśli nie z oprogramowaniem firmowym, to alternatywnym... o ile dołączone są sterowniki BDA, nie WDM. Co do odległości - 10km to jeszcze nie jest dużo, do tego jeśli masz widok na PKiN, to powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie kupiłem ten tuner AVer. Do PKN mam około 1000m, w pokoju od Grójeckiej śmiga na dołączonej antence, a od strony podwórka gdzie analogową lędwie odbierałem na antenie zewnętrznej (tylko TVP1 PULS, TVP Info,reszta brak) śmiga na antenie pokojowej umieszczonej nawet na szafie.Sygnał 100%. :brawo:

Laptop 1.8 1G DDR 2

:(

Może ktoś pomoże z tymi problemami.

Tylko na TVP Polonia Głos jest wcześniej od obrazu o jakieś 10 sekund.

Na TVN tylko głos.

TVP 1,TVP 2,TVP Info,Kultura,Historia,Sport,Polonia -trzeba przełanczać na Audio 2(na pilocie brak takiego przycisku)

Polsat Sport HD-brak obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony opinią że Aver Volar HX to dobrz sprzęt i MPEG4 chodzi na dołączonym sofcie, postanowiem go zakupić...

No i mam tylko dzwięk bez obrazu na kanałach TVP... na DVBViewer wszystko chodzi OK.

Ktoś majakiś pomysł, bo mi juz od kombinowania ręce opadają ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.avermedia.pl/katalog/65,AVer ... d-Volar-HX

 

Posiadam ten tuner mieszkam przy pl. Narutowicz, w pokoju od grójeckiej odbiór na dołączonej antence, z drugiej strony jest prawie studnia ale odbieram na antenie pokojowej z zasilaczem(zwykła do telewizora) stoi na szafie przy oknie.

Ale najlepszy odbiór jest na antenie od telewizora która jest na maszcie 50 cm. , gdzie odbieram telewizję analogową, ale najlepszy motyw to to, że Pałac jest po prawo od anteny a ten nowy nadajnik od analogowej po lewo i jest super odbiór obydwu sygnałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...