Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj macie aktywację Developer Mode na Tizen i webOS.

 

https://developer.samsung.com/smarttv/develop/getting-started/using-sdk/tv-device.html
 

https://webostv.developer.lge.com/develop/getting-started/developer-mode-app
 

Ja tego nie sprawdzałem, więc nie wiem czy są tam takie rzeczy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym ze nie każdy Developer Tool oferuje wgląd w parametry, kodeki itd.

Zainstalowałem parę apek które znajdują się w sklepie google na Chromecascie 4K ale niestety nie oferują takich możliwości jak "amazonowy" Developer Tool Menu.

Tam można wszystko sprawdzić w łatwy i prosty sposób.

 

 

 

Edytowane przez dominikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ))) 

Odpaliłem po prostu mecz ( odświeżanie ustawione na 50 Hz)

Ale wiesz co ? Włączyłem chromcast wyłączyłem ( nie z prądu tylko z opcji systemowej )

Jednak myślę że to nie miało żadnego wpływu na prawidłowe działanie , po prostu wysłali jakaś aktualizacje

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michuk napisał(a):

Jednak myślę że to nie miało żadnego wpływu na prawidłowe działanie , po prostu wysłali jakaś aktualizacje

Pozdrawiam 

Ja myślę że to nie miało wpływu. U mnie przycinało, natomiast przed danym meczem włączam 60 Hz i ponownie 50 Hz i wtedy faktycznie obraz działa prawidłowo 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG zmienia politykę aktualizacji. Wszystkie telewizory tej firmy sprzedawane z systemem operacyjnym webOS 24 (czyli modele z 2024 r.) otrzymają aktualizację do webOS 25 w 2025 r., do webOS 26 w 2026 r., do webOS 27 w 2027 r. oraz do webOS 28 w 2028 r. Aktualizacje będą opcjonalne.

LG rozważa też dodanie wybranych starszych modeli do list, ale raczej tych z górnej półki jak QNED 8K z 2022 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka polityka zapewne się podoba fanom LG, ale jednego można być pewnym, że jeżeli tak zapowiedzieli to tak zrobią. Dodam od siebie choć trochę nie na temat, że do teraz są wydawane aktualizacje na stare telefony mimo, że już od dobrych paru lat LG nie produkuje smartfonów; na mojego ok 3.5letniego LG Velvet 5g wydał jakiś czas temu androida 13 i potem poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mingo napisał(a):

U mnie niestety nic nie pomaga, obraz cały czas jest "szarpany". 

Poprawka, wyłączyłem w ustawieniach aplikacji C+ tunelowanie audio i szarpania brak. A więc jednak coś poprawili bo pamiętam że kilka tygodni temu sprawdzałem przy włączonej i wyłączonej tej opcji i nie było różnicy. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mingo napisał(a):

Poprawka, wyłączyłem w ustawieniach aplikacji C+ tunelowanie audio i szarpania brak. A więc jednak coś poprawili bo pamiętam że kilka tygodni temu sprawdzałem przy włączonej i wyłączonej tej opcji i nie było różnicy. 

Nic nie poprawili.. Dodam że nawet na kodi we wtyczce Viaplay obraz szarpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuje wszystko  co pozytywnego napisałem o naprawieniu szarpania obrazu na canal + on line poprzez chromcast 4

Te barany z Googla wysłały jakaś aktualizacje która całkowicie rozlegoluwuje temat odświeżania obrazu na przystawce 

Już tłumaczę o co chodzi ...

To wszystko aktualnie bazuje na loterii włączam sobie jakiś meczyk i Chromcast " wbija " się w odpowdni klatkaż ( brak szarpania ) wychodzę z aplikacji wchodzę w ten sam mecz ....szarpie ...wychodzę włączam szarpie ....znowu wchodzę obraz bez przycięć ....czysta loteria!!!!

To trzeba być zdolnym żeby takie coś odwalić...

A żeby tego było mało to dodam że to samo mam na prime video ...na Disney + ... niezłe jaja 

Kiedyś ustawiło się Chromcast na powiedzmy 1080p/24 Hz i puściło film w formacie kinowym i miało się pewność płynnego obrazu ...a teraz ? Gdzież tam zapodaje film z Disney + w 24 klatkach szarpie )))) 

Totalny odpał

Dopóki tego nie naprawią przerzucam się na Kodi gdzie zainstalowałem aplikacje Disney+ ( oczywiście opłacam abonament tylko nie oglądam przez org )

W Kodi wszytko śmiga jak powinno 

Tylko nasuwa się pytanie ...czy po to kupujemy sprzęt by tak kombinować ? No chyba nie ....

 

I na koniec wstyd poprostu wstyd 

Gigant generujący miliardowe zyski a nie potrafią wydać  dobrze działającego  softu na ich sprzęt 

Jak rozumiem sprawa niewykonalną dla nich jest zaimplementowanie takiego rozwiązania jak w Kodi gdzie perfekcyjnie system wykrywa format w którym nadawany jest film 

No cóż za trudne ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest jakiś absurd, że w 2023 (zaraz 2024) sprawa odświeżania w aplikacjach nadal jest tak problematyczna. Naprawdę to jest aż taki problem stworzyć w pełni automatyczne dostosowanie odświeżania do treści? Ja używam Xiaomi Box i ustawiam  odświeżanie poprzez tvQuickActions - dla mnie to nie problem, ale są osoby, które bladego pojęcia nie mają o takim kombinowaniu. I wcale nie powinny mieć, bo po to się kupuje taki sprzęt, żeby go podłączyć, uruchomić i niczym więcej się nie przejmować.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, adnage napisał(a):

Ja używam Xiaomi Box i ustawiam  odświeżanie poprzez tvQuickActions - dla mnie to nie problem, ale są osoby, które bladego pojęcia nie mają o takim kombinowaniu.

Tyle tylko że na wielu przystawkach nawet wymuszenie odpowiedniej wartości odświeżania i tak nie eliminuje szarpania obrazu. Np. viaplay na Chromecast 4K na każdym ustawieniu odświeżania szarpie. 

 

17 godzin temu, adnage napisał(a):

po to się kupuje taki sprzęt, żeby go podłączyć, uruchomić i niczym więcej się nie przejmować.

Dokładnie. Tym bardziej dziwi mnie taka sytuacja skoro np. na telefonach z androidem mogę odpalić viaplay, c+ czy inna apke i szarpania nie ma. A na przystawkach do tej pory jest chaos. Nawet jak działa dobrze to lada moment może przestać. Tak jak jest w przypadku c+ na wspomnianym Chromecast 4k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...