Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@doris0075 - o co Ci chodzi. Aktywacja może nastąpić 15 min. po odebraniu sprzętu od kuriera.

 

 

 

i wtedy już nie mogę zakończyć umowy po 10 dniach ?

Tak właśnie załatwia swoich klientów Cyfrowy Polsat. Oni twierdzą, że zaczynają świadczyć usługę równo z wysłaniem dekodera.

 

Jedyne co możesz u nich do 10 dni zwrócić, to dekoder. Abonament masz dalej płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co przez to rozumiesz. Umowa jest od momentu podpisania tj. w APS lub u kuriera, jednakże czas obowiązywania leci od początku pierwszego pełnego miesiąca, czyli miesiąc gratisowy się nie wlicza. Przykład: zamawiasz dzisiaj na 13 msc, kurier przyjeżdża w piątek. Umowę masz od piątku, ale 13 miesięcy biegnie od 1 lutego czyli umowa kończy się z końcem marca 2012. Czas na rozwiązanie umowy jest od dnia podpisania +10 dni czyli w przykładzie 10 dni od piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Nce jest tak samo jak w cyfrowym Polsacie ??

Nie. W n-ce masz jasno w regulaminie podaną procedurę odstąpienia od umowy. Możesz to zrobić do 10 dni od otrzymania sprzętu. Przez te 10 dni (i kolejne 14 aż do momentu zwrotu dekodera) możesz swobodnie korzystać z usług, na które podpisałeś umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Zadzwoń sobie do dowolnego serwisowego APS i zapytaj wg jakich zasad jest realizowana procedura odstąpienie-10.

a gdzie tak jest zapisane?

W regulaminie n-ki są podane terminy, a w ustawie informacja jak się zawiadamia.

Zanosisz do APS (i prosisz o potwierdzenie dostarczenia na kopii pisma) lub wysyłasz pocztą - listem poleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu te kanały są pobierane z transpondera TP, który jest bardzo słaby. Jeśli w ogóle ich nie odbierasz to musisz wyregulować ustawienia anteny. Najlepiej włącz np. AXN Sci Fi (czy inny, który ci nie odbiera), wejdź w menu Diagnostyka i dokonaj korekty ustawienia anteny.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za podpowiedź. Jest to cenna informacja dla nowych użytkowników N. Po instalacji anteny przez "specjalistyczną firmę?" należy sprawdzić siłę sygnału na najsłabszych transponderach. Zrobił mi ponowne ustawienia kolega bez specjalistycznych urządzeń kierując się Twoją podpowiedzią - po tych ustawieniach jakość wzrosła mi do 100% :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Jestem świeżo upieczoną N-kowiczką i z góry przepraszam za to banalne pytanie, ale co to jest to oprogramowanie turbo ???? Bo ciągle gdzieś się przewija a dokładnie nie wiem o co chodzi. Póki co walczyłam dziś dobre 2 godziny z podłączeniem dekodera :( ( zawirowania z ustawieniem anteny :D )

Mam dekoder z dyskiem 250 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie można znaleźć Dokładne opisy Turbodekodera. Turbo dodaje nowe możliwości do dekodera, nowocześniejszą grafikę i umożliwia obsługę dysku 500GB, w dużym skrócie

1. VOD z prezentacją grafiki okładek filmów

2. PVR z zaawansowanym wyszukiwaniem

3. Przeglądarka HTML Xion – serwisy internetowe

4. MHP

5. Radio internetowe

6. You Tube

7. EPG grid i „gazetowe” oraz zaawansowane wyszukiwania

8. Nowa forma menu

9. HDD 500GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alice3

Najpierw powiedz nam jaki masz numer seryjny dekodera. Poszukaj na pudełku albo na obudowie dekodera naklejki z napisem S/N albo jednym z symboli BSLA, BZZB, CLRA. Jeśli masz CLRA to znaczy, że możesz kupić oprogramowanie Turbo.

A tutaj masz test ze zdjęciami grafiki i możliwości Turbo: http://hdtvpolska.com/topic/17965-mega- ... lewizji-n/

Oczywiście od września 2009 zaszło dużo zmian ale o tym kiedy indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Przeglądarka HTML Xion – serwisy internetowe

4.MHP

5.Radio internetowe

6.You Tube

 

Ad.3 - i tak nic z tego póki co nie ma. nPortal działa tak samo jak na zwykłym. Wyjątkiem jest Allegro, ale nie znam nikogo, ktoby miał zdrowie tego używać.

Ad.4 - i tak nic z tego póki co. MHP miał też stary nbox recorder.

Ad.5 - każdy nbox to ma

Ad.6 - które działa w przerwach, a obecnie od 2 m-cy nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad oferta N, ale nurtuje mnie kilka kwestii ; p (Sorry, pewnie pytania pojawialy sie nie raz, ale przekopanie sie przez ponad setke stron zajelo by dlugie godziny, a dla obeznanych w temacie to jest kwestia 2 minut na odpowiedz)

1. Pojemnosc dysku w dekoderze z nagrywarka, niby 250 gb, ale w temacie o tym dekoderze wyczytalem ze 80 gb przeznaczone jest dla uzytkownika, a 170 na vody, co jest dla mnie jakas bzdura, prosze o wyjasnienie o co w tym chodzi

2. "nagrywanie zlecasz poprzez strone www lub telefon komorkowy" - to jak nie mozna w dowolnej chwili nagrac ogladanego programu poprzez przycisk na pilocie, tylko trzeba sie bawic w jakies zlecanie?

3. czy na tym nbox recoder mozna ustawiac wlasna liste kanalow?

4. wydaje mi sie ze nie, ale zapytam czy dekoder umozliwia odbior kanalow DVB-T z naziemnej?

5. gdy skorzystam z promocji Wielka Rewolucja to w przyszlosci bede mogl skorzystac z multiroom i w jakiej cenie?

 

Z gory dzieki za odpowiedz, bede bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. O wykorzystaniu 80GB decydujesz Ty. Pozostałe miejsce jest zarezerwowane na VOD.

Ad. 2. Możesz w każdym momencie nagrywać z pilota. Natomiast gdy nie jesteś w domu, możesz zlecić nagrywanie przez internet lub telefon. Teoretycznie, bo jestem 1,5 miesiąca w N i jak narazie to mi ta funkcja nie działała.

Ad. 3. Jest taka namiastka listy, w Turborecorderze można zrobić listę ulubionych kanałów, nie wiem jak w zwykłym recorderze jest.

Ad. 4. Można dokupić tuner DVB który podłącza się pod złącze USB. Kosztuje bodajże 99zł.

Ad. 5. Prawdopodobnie w przyszłości tak. Narazie nie ma oferty multiroom dla aktualnych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 80 GB to troche malo... w CP w ESI-88 mam 320 GB dla siebie, no pewnie realnie troche mniej, ale jednak jest roznica... to bym musial chyba Turbo wziac, bo tam dla uzytkownika pzoostalo by tyle miejsca co w tym ESI-88

2. a z EPG nie mozna zaplanowac nagrania? czy w jakis inny sposob z poziomu dekodera?

3. Co znaczy namiastka?

4. ile kosztuje? ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Też mi się wydawało, że 80Gb to mało. Przy nagrywaniu filmów w HD jakieś 12 pozycji mi się mieściło. Po 1,5 miesiąca jest więcej powtórek (dla mnie) i obecnie na turbo jakieś 200 GB mam zajęte i chyba więcej kasuję jak nagrywam.

2. Można. Co do nagrywania to jest wiele sposobów.

3. Właściwie to źle się wyraziłem (myślałem o edycji głównej listy), normalna dodatkowa lista, tylko chyba TVNowi nie można pozycji zmieniać. Można ich kilka ułożyć.

4. 20 zł na miesiąc + dekoder + aktywacja oprogramowania turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. a z EPG nie mozna zaplanowac nagrania? czy w jakis inny sposob z poziomu dekodera?

 

Planować nagrania można:

- naciskając NAGRAJ na danym programie w EPG (tygodniowym i działającym idealnie)

- wg zadanego czasu od godz.X do godz.X

- nagrać serial nadawany codziennie o tych samych godzinach

- z paska Info do 24h naprzód nawet wybierając dowolny kanał inny kanał nie przerywając oglądania obecnego kanału

- przez Internet / telefon komórkowy jeśli nbox do Internetu jest podpięty - ostatnio nie działa, a kiedyś działało

- oglądany program do 1h (2h w turbo) wstecz jeśli nie został przez ten czas nbox przełączony na inny kanał.

 

MR kosztuje po roku 20 zł dla nowych abo. Nie wiadomo co szykują dla starych abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Umowę zamówić przez neta czy w punkcie N??

2 Lepiej na początku miesiąca czy na koniec??

 

jaka jest róznica miedzy pakietem za 48zł na 13mc a 54zł na 24mc bo dla mnie ten droższy nie ma sensu. Wychodzi na to że ten drozszy ma darmowy Multiroom i 4mc za darmo HBO, za darmo a abo jest wieksze i na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...