Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam takie pytanko :)

Korzystam z promocji gwiazdy hollywood. Do 4 miesiecy nFilmHD, HBO, Cinemax, Filmbox mam za darmo. Ile bede placic za nFilmHD po skonczonej promocji? Zgodnie z cennikiem 20 zl czy tez bedzie mnie obowiazywala promocja-9.90 zl do 7 miesiecy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, czym różni sie pod względem technicznym sygnał TVN HD oraz MGM i Discovery HD od powiedzmy Animal Plante HD, nFilm HD, MTV HD i HBO HD?

Chodzi o to że nie moge ogladać TVN HD, MGM i Discovery HD, pojawia mi sie informacja, żebym sprawdził podłączenie dekodera.

Nie rozumiem tego ponieważ inne kanały działają bezproblemowo. Mam na myśli Animal Planet HD itd

 

CZy to z powodu anteny?

 

Pozdrawiam

Dodam ze mam antene 60 cm siatkowaną, Mieszkam w UK i tu podobno na tej szerokości geograficznej taka wielkość powinna wystarczać.

Czy mam zmienić antene? czy moze coś w ustawieniach dekodera?

 

Z góry dzieki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGM HD, Discovery HD i TVN HD są nadawane na częstotliwości 11449 H, a Animal Plante HD, nFilm HD, MTV HD z 11258 H. Można na początku podejrzewać, że masz słabo ustawioną antenę. Jaką masz wartość sygnału (siła/jakość) w MENU - USTAWIENIA - ANTENA? To menu pokaże jakość sygnału właśnie z głównego transpondera n - 11449 H, gdzie nadawane są kanały, które Ci nie działają. Po sprawdzeniu tego, warto też wyciągnąć wtyczkę z prądu albo zrobić reset ustawień dekodera.

Ta antenka 60cm i jeszcze siatkowana (durszlak to do makaronu!) to trochę mało dla kanałów HD. Zalecają 80cm, ale od biedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to masz źle ustawioną antenę. Raczej ruchliwa droga nie przeszkadza. Jedyne co Ci pozostaje to trochę pokręcić anteną, ale o milimetry czy części milimetra. A w przyszłości tak, jak radził @Rivam warto wymienić ten durszlak na jakąś konkretną antenę o średnicy 80-90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już w\ogóle się narobiło, przywrociłem ustawienia fabryczne i nie mogę sciągnąc listy kanałów....

Włącza mi się menu ustawienia anteny, siła 87% jakość 40%, wszystko było wporzadku przed przywróceniem ustawień.

Co robić HELP:D

 

Jakie ustawienia wybrać w Konfigruacji LNB? Mam uniwersalne Niskie Pasm MHz 9750 i wysokie 10600

Kofiguracje Bez DiSEqC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia wybrać w Konfigruacji LNB? Mam uniwersalne Niskie Pasm MHz 9750 i wysokie 10600

Kofiguracje Bez DiSEqC?

 

Masz tylko HotBird czy Astrę też? (jeden czy 2 konwertery?) Ja tylko jeden konwerter, to ustaw "bez diseqC", a jak 2 to musisz tak przestawiać te LNB w menu aż przy HotBird zapali się zielona lampka.

 

W ogóle to kupuj nową antenę, i nie żadną dziurkowaną, tylko normalną. Nie wiem co tam macie w Anglii, ale Triax powinien być. To dobra antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasiad zakupił sobie dzis N , i mam takie pytanie jak moze zobaczyc mecz polek w siatke skoro nie ma w N polsatu , a nie ma tez siatkówki !

Pytam o kanał zagraniczny ktory tez transmituje mecz polski , najlepiej podajcie jego nazwę i nr w N na dekoderze !!

 

Prosze o pomoc!! bo szukam i nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety poddałem się, jutro wymieniam antene.... 25 funtow sobie życzą za 60 cm na "stabilnym" montażu, do tego robocizna 40, po negocjacjach 60 funa, czyli 270 zloty....

Prawda że zdzierstwo?:D

 

Słuchaj zobacz jaką masz średnia godzinowa w UK a ile w Polsce, na Polskie realia to kosmos ale na UK to grosze jak dla nas cukierek Kasztanek Wedla na wagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obeszło się bez zmiany anteny, przyjechał do mnie koleś ze SKY. Stwierdził że na tej szerokości geograficznej odbiór sygnału jest możiwy już nawet z takich druciaków i niechce mnie naciągać. W związku z tym że z kasą narazie nie bardzo to się wstrzymałem.

Dostroiliśmy antenke, jest teraz stabilna tak że można w nią kopać i nic.

I co najlepsze TVN HD i inne zaczeły pięknie śmigać. Jako że w UK ciągle pada zdarzyłem juz przetestować odbiór w trudnych warunkach pogodowych i muszę przyznać że jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Próbuję zalogować się do portalu nki - w tej części gdzie podaje się hasło cyfrowe, aby nagrać program na recorderze via internet. Wyskakuje mi info o złym haśle.

Jak wejdę w strefę abonenta i próbuję to hasło zmienić to dostaję informację "błędne aktualne hasło" - choć oczywiście na 100% wpisuję to, które mam na umowie. Czy ktoś może miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Mam pytanie:

 

mam już ustawioną siłę (~~74%) i jakość (100%), z tym że BER wynosi 0.0E0. Moje pytanie czy jakaś musi być konkretna wartość tego i jak to ustawić, bo jak obracam konwerterem, to jak pojawia się BER to znowu jakość spada do 18% i na odwrót.

Krótko mówiąc - jeśli masz BER 0.0E0 to masz zapewniony bezproblemowy odbiór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem w między czasie poczytać, że im mniej tym lepiej. Zmyliła mnie "instrukcja samodzielnej instalacji od n"... Poza tym aktywacja przez telefon też, bo jest, że jeśli jest pobierana lista kanałów, to naciśnij 1, jak nie to połącz się z konsultantem, więc wydawało mi się, że te BER nie może wynosić 0.0E0, a w trakcie rozmowy dopiero konsultantka mi aktywowała i powiedziała, że do 24 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zastanawiam się nad N, chodzi mi głównie o LM pytanie brzmi ile meczów codziennie leci na żywo to znaczy ile we wtorek i ile w środę? I czy wszystkie mecze te które nie lecą na żywo są retransmitowane? w ten sam dzień? oraz pytanie dodatkowe ile muszę wziąć pakietów minimum? i czy jak wezmę dwa to ten za 6pln jest free?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile meczów codziennie leci na żywo to znaczy ile we wtorek i ile w środę

Minimum 4 na żywo (jeśli np. mecze są także w Rosji czy na Ukrainie - także są dodatkowo transmitowane).

I czy wszystkie mecze te które nie lecą na żywo są retransmitowane? w ten sam dzień?

Wszystkie mecze wtorkowe są retransmitowane do godziny 20:00 w środę, a środowe - do 20:00 w czwartek. No i oczywiście w pozostałe dni.

ile muszę wziąć pakietów minimum? i czy jak wezmę dwa to ten za 6pln jest free?

Minimum 2 musisz wziąć. Bierzesz dwa: obydwa pakiety za 16 zł i "info i rozrywka" za 6 (razem 38 zł). Jak bierzesz więcej niż 2, to "informacja i rozrywka" masz gratis: 3 pakiety za 48 zł, 4 pakiety za 64 zł itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...