Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od czwartku (20 sierpnia 2009 roku) dla klientów podpisujących umowy w ramach wybranej promocji Cyfra+ została zniesiona opłata za wynajem dekoderów.

W ramach promocji znosi opłaty za wynajem dekoderów (m.in. PVR HD).

 

 

Tylko ci co już mają umowy muszą płacić dalej, a w Nce tych opłat nigdy nie było i nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za wynajem dekodera są co najmniej śmieszne i archaiczne i to że Cyfra je zniosła dla nowych abonentów to jedynie "pójście z duchem czasu". N-ka nigdy takiej opłaty nie wprowadziła gdyż wprowadzając ją podczas startu platformy podcinała by gałąź na której ledwo co przysiadła. Szkoda tylko że nie można wykupić dekodera na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę:

 

Mam 2 pytanka:

 

1. Posiadam n telewizję od nie dawna. Od jakiegoś czasu, gdy mocno zawieje lub pada, leje, dekoder pokazuje sprawdź połączenie, sygnał. Dekoder podłączony mam do anteny 85, nie kupowanej od n tv, a konwerter typu quad. Do tego konwertera mam podłączoną także cyfrę z dekoderem Philips PVR HD i ona działa ok, tylko n tv nie działa. Co robić.

Polsat mam z drugiej anteny, i sygnał zawsze jest ok.

 

2. Co muszę zmienić, aby n tv ze zwykłym dekoderem, cyfrę z dekoderem z nagrywarką i polsat z dekoderem obecnie jeszcze zwykłym, ale za 2 miesiące zamieniam na dekoder z nagrywarką, Echostar 7400, ODBIERAĆ Z JEDNEJ DUŻEJ ANTENY. JAKI TYP ANTENY, JAKI, JAKIE KONWERTERY.

Z MOICH OBLICZEŃ,WYCHODZI, ŻE CHCIAŁBYM OD ANTENY PUŚCIĆ 5 KABLI DO 3 DEKODERÓW W MIESZKANIU, DO DWÓCH POKOI.

 

POMOCY, POTRZEBUJĘ RADY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam jeśli już było....

 

W pakiecie "kultura, nauka..." są programy TVP Kultura i TVP Historia, które są kanałami FTA. Czy jeśli wybiorę jakieś trzy inne pakiety, nie wybierając pakietu "kultura...", to czy będę mógł odbierać te kanały.

Dodam, że obecnie mam tuner FTA i instalację umożliwiającą odbiór kanałów z HB i Astry.

 

Z góry dziękuję: Leesior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Jeśli nie wybierzesz pakietu KNŚ, będziesz miał TVP Kultura, ale TVP Historia nie - po prostu TVP Historia jest kanałem kodowanym na satelicie HotBird ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wybierzesz pakietu KNŚ, będziesz miał TVP Kultura, ale TVP Historia nie - po prostu TVP Historia jest kanałem kodowanym na satelicie HotBird ;)

 

Przecież TVP Historia jest też emitowana z Astry... Jeśli odbieram Astrę, to może jednak będę mógł oglądać TVP Historia...

Dzwoniłem na infolinię N-TV. Powiedziano mi, że będę mół ww. kanały oglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odbiorniku FTA będziesz mógł oglądać TVP Historia z Astry; na dekoderach n-ki nie wiem (bo nie miałem przyjemności korzystania z tych dekoderów), a musiałyby by mieć one możliwość tworzenia własnych list kanałów żeby właśnie na taką listę dodać ten kanał z Astry, bo TVP Historia z Hot Birda bez wykupionego pakietu KNŚ na 100% nie zobaczysz :roll: Inaczej, gdyby kanał ten był FTA na Hot Birdzie, to abonenci CP już od dawna cieszyli by się dostępem do tego kanału, bez konieczności instalacji "zeza" lub bez kupowania konwerterów Monoblock :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Dzięki wielkie.

Czyli prawdopodbnie (jeśli dobrze rozumiem) nie można dodać "ręcznie" TVP Historia z Astry do n-boxa ?

 

A w takim razie, czy można jakąś przejściówką (przelotką ?) podpiąć z n-boxa do odbiornika FTA, żeby nie trzeba było przełączać kabla od anteny ?

Bo chyba rodzielanie sygnału z anteny na dwa odbiorniki, to nienajlepszy pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rodzice zmienili Cyfrę + (SD) na telewziję N. Wszystko działa bardzo dobrze tylko talerz jest jeszcze z czasów Wizji TV :D Sygnał 80% jakość 37% wiem że przy gorszej pogodzie na pewno będzie problem z prawidłowym odbiorem programów. Mam gdzieś w garażu nowy talerz od Polsatu 70cm. I teraz pytanie czy takie coś wystarczy czy kupić większy np Corab 800 ?Czy przy takiej antenie da się ustawić dobry sygnał na Monobloku na obie satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rodzice zmienili Cyfrę + (SD) na telewziję N. Wszystko działa bardzo dobrze tylko talerz jest jeszcze z czasów Wizji TV :D Sygnał 80% jakość 37% wiem że przy gorszej pogodzie na pewno będzie problem z prawidłowym odbiorem programów. Mam gdzieś w garażu nowy talerz od Polsatu 70cm. I teraz pytanie czy takie coś wystarczy czy kupić większy np Corab 800 ?Czy przy takiej antenie da się ustawić dobry sygnał na Monobloku na obie satelity?

Dla stabilnego odbioru programów HD optymalnym rozmiarem anteny jest 80cm np. Corab ASC 800. Do takiej anteny monoblok np Inverto zapewni w każdym rejonie kraju zapas sygnału gwarantujący stabilny odbiór z HB i Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie, czy można jakąś przejściówką (przelotką ?) podpiąć z n-boxa do odbiornika FTA, żeby nie trzeba było przełączać kabla od anteny ?

Jeśli odbiornik FTA ma przelotkę (nbox raczej jej nie posiada :?:), czyli wyjście LNB Out (lub podobnie) znajdujące się z tyłu odbiornika, to możesz z tego skorzystać i kabel od anteny podpiąć do odbiornika FTA, a z przelotki odbiornika FTA wyprowadzić kolejny kabel do nboxa. Wadą jest, to że nie uzyskasz niezależnego sygnału na dwóch odbiornikach, tzn. żeby coś obejrzeć na odbiorniku FTA, nbox będzie musiał być wyłączony do stanu czuwania i na odwrót, żeby obejrzeć coś na nboxie, odbiornik FTA będzie musiał znajdować się w stanie czuwania.

 

Bo chyba rodzielanie sygnału z anteny na dwa odbiorniki, to nienajlepszy pomysł...

No chyba, że kupisz konwerter Monoblock TWIN - coś w stylu tego :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1392.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jutro chce podpisać umowę z nka. W promocji wszystko za 38 przez pól roku (potem 3 pakiety) czyli 3x16 zł przez kolejne pół roku?

Co jest mi potrzebne do podpisania umowy z Nką. Ile mnie to będzie kosztowało na starcie ? Tzn za co będę musiał zapłacić? Rozumiem że płacę tylko za dekoder (ten z nagrywarka 99zł) lub bez za 0 zł. Czy płaci sie z góry za pierwszy miesiąc oraz ile trzeba zapłacić za antenę plus to co mi jest jeszcze niezbędne do odbioru Nki? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem więc i pytanie. Chodzi o to że chce podłączyć LCD LG 42' 2510 kablem HDMI z dekoderem Nki na pozór jest to bardzo proste jednak gdy podłączam tv wykazuje ze szuka sygnału a następnie ujawnia ze sygnału nie znalazł. Przy podłączeniu kablem euro (chyba ten dołączony do nboxa dwa szerokie wejscia po obu stronach gra jak należy). Czytałem jednak ze tto połączenie pogarsza wyraznie obraz wiec co poradzicie? Jest jeszcze kompozytowe wejscie ale nie da sie tego tak zrobic zeby działało hdmi? Moze jest kabel popsuty ale wczoraj go kupiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...