Skocz do zawartości

N-ka w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiem ze podobny temat byl juz poruszony ale dotyczyl on odbioru programow m.in. z Anglii.

Mam pytanie odnosnie odboiru n-ki w Niemczech ( Kolonia ). Mam problem z jakoscia sygnalu a mianowicie wynosi ona ciagle "0" %. Natomiast sila sygnalu wynosi okolo 80%. Z poczatku wydawalo mi sie ze antena moze byc skierowana na innego satelite ale po wizycie pana ktory ustawia anteny za pomoca odpowiednich urzadzen wyszlo na to ze antena jest skierowana prawidlowo. Malo tego na tym jego urzadzeniu jasno i wyraznie bylo widac ze zarowno jakosc jak i sila sygnalu sa odpowiednie do odbioru telewizji natomiast kiedy podlaczy sie juz wszsytko do telewizora sytuacja jest tak jak wyzej. Nie mam pojecia co moze byc przyczyna dlatego zwracam sie z prosba o jakies racjonalne wyjasnienia. Czy miejsce operacji aktywacji karty ma jakeis znaczenie????? chodzi mi o to czy moze to sie odbyc za granica czy koniecznie na poczatek w kraju?????

prosze o pomoc bo brak mi juz sil... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech anteny ustawia się na Astrę 19,2E, a n-ka nadaje na 13E, więc pewnie Pan ustawił Ci źle antenę, nie na tą pozycję. Jeśli mam rację to nie dziwne, że nie masz sygnału.

 

Miejsce aktywacji nie ma znaczenia, bo nie mogą tego w żaden sposób wykryć.

Możesz być nawet w Hiszpanii i tam aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym rzecz ze na tym jego urzadzeniu czarno na bialym mial napisane HotBird....nie wiem moze i mnie oszukal ale nie wydaje mi sie bo pytal sie tez czy to jest cyfrowy polsat bo takie ustawial a e-nki nie znal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że transpondery n-ki pracują w standardzie DVB-S2. Jest to system transmisji bardziej wymagający niż standardowe przekazy w DVB-S, toteż jeżeli HotBird "działa", to antena musi precyzyjniej ustawiona jeżeli chodzi o odbiór kanałów z DVB-S2/MPEG4.

 

Warto również ustawić skew konwertera tzn. lekkie obroty w uchwycie (w prawo, w lewo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprubuje pokrecic konwerterem. ale jesli to nic nie da.....boje sie troche tez ruszac anteny bo pozniej przy tym kreceniu moge przestawic niechcacy pozycje i znow bedzie lipa...:/ jesli ktos ma jeszcze jakies propozycje prosze pisac. kazda pomoc jest mile widziana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie anteny do odbioru "n-ki" musi być bardzo dokładne.

Wynika to ze specyfikacji sygnału DVB-S2/MPEG 4.

Ważne jest jakiej anteny używasz, jesli jest to ta standardowa mikro antenka z zestawu od tej platformy...to o bezproblemowym odbiorze sygnału mozesz zapomnieć.

Żeby wszystko działało potrzebna jest antena minimum 80cm .

 

 

precyzyjne ustawienie anteny w oparciu o wskazania sygnału w n-boxie to zadanie trudne- czas reakcji tego "pseudo miernika" jest wyjatkowo długi czyli w chwili gdy ustawiasz antene i zlapiesz sygnał moze nawet nie zareagowac ten pasek sygnalu i niczego nie znajdziesz. Jesli chcesz precyzyjne ustawic antene na hotbirda a masz tylko tego boxa od n-ki tom lepiej pożycz sobie od kogoś jakiś inny tuner np. popularne w niemczech Golden Interstar lub jakiegoś fergusona.

czas oczekiwania na reakcje "mierników" sygnału w tych odbiornikach jest dużo krótszy.

najlepiej ustawiać taki tuner na częstotliwość TV POLONIA czyli 11488 H(pozioma)27500 3/4

satelita HOTBIRD oczywiście . Jeśli uzyskasz sygnał tego kanału o wysokim parametrze jakości to

z odbiorem n-ki nie powinno byc problemów. Pózniej trzeba tylko aktywowac n-boxa zeby działał ( bez aktywacji nic na nim nie zobaczysz) miejsce aktywacji w sensie Polska czy Niemcy nie ma znaczenia ważne jest zeby sygnał docierał. Z dodzwonieniem sie do n-ki sa czasem problemy (zakorkowana infolinia) wiec wypada uzbroić sie w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antene posiadam ta wieksza ale oczywisice z zestawu nie wiem dokladnie jakie ona ma wymiary. Gdzies czytalem ze rozmiary anteny nie maja takeigo wplywu na jakosc tylko na sile sygnalu ale pewnie sie mysle. u mnie sila jest jakosci jak nie bylo tak nie ma. w takim razie bede probowal ustawiac to recznie ( mysle o kreceniu konwerterm ) bo tak jak pisalem wczesniej antena jest ustawiona na HotBird'a ( chyba ze cos sie juz pozmienialo bez mojej wiedzy..:/..)

jakiekolwiek sensowne rozwiazania w dalszym ciagu mile widziane za poprzednie serdecznie dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo krecenie konwerterem może niestety nie okazać sie zabiegiem wystraczającym...

jeśli chodzi o przestawianie czaszy antenowej na innego satelite czyli np z astry na hotbird

to nie masz się czego obawiać ( kąt elewacji czyli ustawienie anteny w pionie) jest taki sam.

pomiedzy hotbirdem a astra jest ok 5 stopni roznicy. Jeśli teoretycznie przez pomylke masz ustawiona obecnie Astre to przestawiajac antene odrobine w prawo (poatrzac od strony mocowania anteny do uchwytu) uzyskasz odbior z hotbird. Tylko lepiej szukaj tego sygnału na innym tunerze niz n-ka a pozniej jak ustawisz na innym to mozesz podlaczyc juz ten terminal do anteny i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnału powinieneś szukać np. na TVN, TVN24 czy TVN Siedem, TVP Polonia lub TVP Kultura. Jeśli już trafisz na sygnał to przełącz na kanał TVN HD i tutaj dokładniej ustawiaj antenę.

 

Poszukaj na forum (w temacie o nBox'ie) o problem ze znalezieniem sygnału, bo zdaje się nie tylko Ty taki posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle udało się uzyskać jakikolwiek sygnał z tej anteny? Chodzi mi o tego instalatora... Może sprawdź jeszcze poprawność zarobienia wtyczek "F" przy konwerterze i tunerze, czy kabel nie jest nigdzie nadłamany. Jak masz możliwość, to pożycz od sąsiada tuner i na jego sprzęcie ustawiaj satelitę. A może coś stoi (jakaś przeszkoda) na polu widzenia satelita-antena? Wiele może być przyczyn braku sygnału, mogło zdarzyć się tak też, że nbox podczas podróży został uszkodzony. Może warto gdzieś go sprawdzić na jakiejś antenie, która jest ustawiona na HotBird-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie tylko mieszkam tu od niedawna i za bardzo sie jeszcze ze wszystkimi nie znam :smile:

lapie tylko sile sygnalu na poziomie 80% ale tak jak wczesniej wspomnialem byl monter i niby wszsytko jest ustawione. kabel kupilem juz zarobiony ale na wszelki wypadek podaze za twoja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siłe sygnału będziesz miał taka sama jak skierujesz antenę w ziemie. Ważna jest jakość sygnału.... Bardzo dobre pytanie czy monter złapał cokolwiek na tej antenie? Strata sygnału może być spora, po za tym jest tez istotne pytanie, czy jeśli monter był z Niemiec to nie skierował ci anteny na astrę ?... zamiast na HB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...