Skocz do zawartości
  • 0

Dobór gniazda końcowego dla odbiornika PVR - kilka pytań


nix124
 Udostępnij

Pytanie

Witam :)

 

Od niedawna mam w bloku założoną instalację zbiorczą w oparciu o multiswitch. Do mieszkania mam poprowadzone trzy kable, niestety nie są one zakończone gniazdami - te muszę zainstalować we własnym zakresie.

W przypadku gniazda pojedynczego nie ma żadnego problemu, ale mam problem z drugim gniazdem do dekodera PVR.

 

Wszystkie trzy kable mają ten sam zsumowany sygnał SAT i RTV.

 

W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Jedno z najpopularniejszych gniazd PVR: https://www.dipol.com.pl/gniazdo_koncowe_signal_rtv-sat_pvr_R694140.htm

Możemy tam przeczytać: "Dodatkowo, gniazdo wyposażone zostało w wyjście SAT2, do którego doprowadzony może zostać drugi przewód z sygnałem satelitarnym." Jak mam to rozumieć? Musi to być koniecznie czysty sygnał satelitarny, czy może być zsumowany? Jeśli to pierwsze to jak mam to osiągnąć?

 

2. Można tam zauważyć, że gniazdo SAT2 przepuszcza całe pasmo 5-2150MHz. Po co w takim razie jedno wyjście jest filtrowane, a drugie już nie?

 

3. Skoro jedno z gniazd przepuszcza całe pasmo, to czy do dekodera bez żadnych przeciwwskazań można podłączyć też kabel z multiswitcha bezpośrednio z pominięciem gniazda? Chodzi mi o rozwiązanie tymczasowe, nie na stałe.

 

4. Czy tłumienie sygnału faktycznie różni się znacznie pomiędzy gniazdami? Czy zwracać uwagę na to co piszą producenci, czy raczej i tak nijak ma się to do rzeczywistości? Różnica pomiędzy gniazdami to 1,5 dB (3,5 a 2). Robi to różnicę?

 

5. Proszę o potwierdzenie, czy w takim razie to gniazdo będzie odpowiednie dla instalacji zbiorczej i odbiornika PVR: https://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/1037/1100/11599,CASK2-01-11.html#product

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...