Skocz do zawartości

Problem z telewizorem Sony XG9505


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt za Ciebie tego nie zrobi i nie ustawi. Najlepiej  jak poświecisz  trochę swojego czasu a na pewno masz go więcej niż zawsze i kombinuj z ustawieniami a na pewno znajdziesz najlepsze ustawienia dla twojego tv , bo wiadomo że każdy tv inaczej odbiera :) 

 

Po czytaj test chłopaków bo tam trochę piszą o ustawieniach tego modelu  jak powinno być najlepiej dla tego modelu. Z tego co piszą najlepiej ten model sprawdza się w wersji 75 calowej bo jest tam matryca VA .

 

Cytat

To co czyni matrycę telewizora wyjątkową jest jednak dodatkowa warstwa folii, która w pewien sposób porządkuje światło ekranu i zapewnia znacznie szersze kąty widzenia niż w zwykłej matrycy VA. Jak wiemy ten typ ekranu cierpi na znaczną degradację obrazu nawet przy minimalnym przesunięciu się względem środka telewizora. Nie mają z tym problemu ekrany IPS, ale te z kolei mają problem ze słabą czernią i srebrnym nalotem na niej, gdy zejdziemy z osi. Ekran w XG95 w rozmiarach 75″ i 85″ wypośrodkowuje niejako ten zestaw wad i zalet. Nie ma aż tak niskiego kontrastu jak w ekranach IPS i pozbawiony jest zjawiska srebrzenia. Pod kątem zachowuje się jednak prawie tak dobrze jak ten typ matrycy! 

 

Powyższe wyniki pokazują, że XG95 zgrabnie radzi sobie z uzyskiwaniem znacznie lepszej czerni, niż pozwalałaby sama matryca bez systemu wygaszania. System jest skuteczny, jednak rezultaty niestety spektakularne nie są. Do czerni porównywalnej z telewizorami OLED, czy najlepszymi telewizorami LCD jest spora różnica. Udało się policzyć ile dokładnie jest obszarów, w których TV może niezależnie regulować swoją jasność i wynik to 60 stref w układzie 12 x 5. To trochę zbyt mało by wygenerować smolistą czerń obok jaskrawych obiektów. Oczywiście nie znaczy to, że telewizor wypada słabo przy oglądaniu nocnym. Słowa krytyki pojawiły się tylko dlatego, że jest to produkt klasy high-end i miałem wysokie wobec niego oczekiwania. Wyniki są natomiast co najwyżej dobre.
 


Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-kd-75xg9505-test-bravia-2019-lcd-z-podswietleniem-direct-led/?showfull=1

 

Opnie tego modelu po kilku godzin użytkowania 

 

 

 
Cytat

 

Kilka minut zabawy mam za sobą. Teraz o systemie, bo do obrazu nie mam uwag, lecz nadal nie było seansu po ciemku.

System jest średni. Nie zawsze reaguje na pilota. Wersja to Android TV 8. Teraz przykładowo gubi wifi. Kilka minut działa, by się rozłączyć i zapomnieć hasło. Przy próbie ponownego połączenia info, że mam się skontaktować z Sony. To nie wróży dobrze. Philips mnie strasznie zawiódł na tym polu i jestem na to uczulony. System musi być responsywny i działać stabilnie.

Właśnie aktualizuje do wersji 9. Jeżeli jutro nie będzie lepiej to TV wraca do sklepu i przyjeżdża Samsung Q80.

 

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tego brak w wersji 65cali  i od 75 cali już jest folia poprawiająca konty widzenia :

 

Cytat

Zobacz żywe, rzeczywiste kolory - nawet pod kątem - na tym szerokim ekranie. Technologia X-Wide Angle pozwala uzyskać wiernie odwzorowane odcienie i barwy na ekranie z technologią TRILUMINOS™ Display pod dowolnym kątem.  

 

Telewizor byłby idealny gdyby nie mania z podświetlenie lokalne w nocy,  gdzie matryca świeci na  jasno przy ciemny  ekranie a zwłaszcza przy napisach i dlatego u mnie został skreślony z listy mojej. Q80 lepiej spisuje się w tej kwestii.

Gdyby nie ta maniana  może też bym ten tv zakupił i mawet w wersji 75 cali a tak kicha  :(

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 25.04.2020 o 22:43, piotrekj66 napisał:

U mnie brak problemów jakichkolwiek. Obraz jest mega, jeśli chodzi o 65 cali to też ta matryca jest va tylko bez tych poprawionych kątów? 

 

Mam androida 9.0 nic nie gubi. 

Jakie posiadasz ustawienia tego TV? Ustawiałeś sam, czy może posiadasz jakieś ustawienia z internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Reklamował ktoś w tym TV pilota? Jak to wygląda, bo rozumiem, że nie dadzą zastępczego? Nie działa mi włączanie i wyłączanie TV, czyli zielony przycisk. W sumie to działa, ale przy samym TV, jak jestem dalej lub pod kątem, nie reaguje TV. Miałem jakiś stary pilot uniwersalny, kupiony pod sterownik do anteny TV-SAT, który dziś zaprogramowałem, ale praktycznie nic nie działa. A nie mam zamiaru kupować kilku pilotów uniwersalnych, czy oryginalnego, aż któryś zadziała. Bo, znając życie, jak obecny zareklamuję to potrwa to z miesiąc.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...