Skocz do zawartości

Proszę o radę dotyczącą anteny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich satmaniaków. Mam pytanie odnośnie anteny tv zwykłej tzn naziemniej. Kupiłem wczoraj telewizor LCD i jak podłączyłem zwykłą antenę to obraz jest nie najlepszej jakośći w poprzednim tv zwykłym też miałem problęm z dwoma kanałami. Zastanawiam się czy nie kupić nowej anteny (jaki rodzaj)i kabla. W związku z tym proszę o radę ( dzisiaj byłem i ogłądałem kable i są różne rodzaję tzn różnią się ohmami -czy to jest ważne bo ten najdroższy to miał 75 ohm. Z góry dziękuję za pomoc i radę pozdrawiam Tomius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie mieszkasz. To pozwoli na dobranie odpowiedniej anteny do warunków odbioru.

 

Być może mieszkasz niedaleko jakiejś stacji DVB-T, to wtedy będziesz mógł oglądać nie zakłócony obraz przy pomocy karty konwertującej MPEG-4>MPEG-2.

 

Jeśli sygnał nie jest taki zły, to: Co do anteny, polecam antenę logarytmiczną z zyskiem 12dB ze sklepu http://www.dipol.com.pl. Czy kabel ma 50(om) czy 75, to nie ma wielkiego znaczenia. Ale radzę zwracać uwagę na wynalazki typu: klej za ekranowaniem, itp. Najlepszy jest chyba kabel RG-6.

 

Odradzam stosowanie wzmacniaczy i "wszystko odbierających" anten siatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Ja również potrzebuję pomocy w doborze sprzętu. Mój kolega mieszka w miejscowości Komarów-Wieś (woj. lubelskie, powiat zamojski). Ma problem z odbiorem TV. Nie może odbierać sygnału z nadajników w Tarnawatce, bo sygnał zasłania mu duża góra. Może da radę jakoś odbierać sygnał z odległych, ale nie zasłoniętych nadajników: Lublin / Piaski, Lublin / ul. Raabego, Lublin / Boży Dar?

Bardzo proszę o pomoc :)

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel ma 50(om) czy 75, to nie ma wielkiego znaczenia. Ale radzę zwracać uwagę na wynalazki typu: klej za ekranowaniem, itp. Najlepszy jest chyba kabel RG-6.

Czy jest 50 czy 75 OHm to ma ogromne znaczenie. Do przesyłania sygnałów "telewizyjnych" konieczny jest kabel 75 OHM.

O jakości kabla decydują takie czynniki jak tworzywo z którego jest zrobiony, grubość żyły czy skuteczność ekranowania.

Kabel RG6 jest kablem podstawowym, te "lepsze" to np. Triset.

 

 

@Delta, poprzeglądaj tematy w tym dziale, gdzieś była dyskusja o odbiorze i antenach w tym rejonie świata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...