Skocz do zawartości

problem z blankietem


zizou303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam mały problem ale chciałbym się upewnić żeby później nie było problemów

otóż otrzymałem list od CP z wydrukowanymi blankietami polecenia zapłaty

obawiam się że bank może nie przyjać takich wydrukowanych blankietów i zostane pewnie poproszony o wypełnienie czystych

i tutaj właśnie pojawia się problem ponieważ w rubryce ,,tytułem" na gotowym blankiecie CP jest podany kod kreskowy następnie pod nim jest jakiś numer 30 - cyfrowy i poniżej pisze "Wymagana data wpływu środków na konto to: 2008-05-04"

jeżeli będe musiał wypełnić czysty blankiet to co musze wpisać w rubryce "tytułem" tak żeby było dobrze czy ważny jest ten długi kod kreskowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu niby ma ci ich nie przyjąć bank??

 

Jeśli samemu wypełniasz blankiet to pamiętaj aby dobrze napisać nr konta, sama nazwa jak już popełnisz błąd nie jest ważną, ważne aby nr konta był poprawnie napisany...

 

Potem wpisujesz kwotę i niżej kwotę słownie, swoje dane a w tytułem wpisujesz Opłata za abonament Familijny lub jakoś tak ale żeby pisało za jaki pakiet płacisz i gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub nic nie wpisać i nic się nie stanie. Ja tak robie wykonując przelew w konta internetowego.

 

W tym kodzie kreskowym zawiera się tylko numer konta i to wszystko, tymi numerkami nie ma co sie przejmowac.

 

 

po za tym kazdy abonament ma swoje indywidualne konto rozliczeniowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

w liście dostałem 2 druki blankietów więc pewnie zapłace od razu za 2 miesiące więc jeśli będe wypełniał blankiety to lepiej żebym wpisał za jaki okres jest ta wplata

a tak w ogóle to jak to jest z tymi opłatami

ja wybrałem pakiet familijny i relax mix i płace 57 zł ale to jest opłata za miesiąc porzedni czy za miesiąc korzystania który dopiero będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najważniejszy jest Twój numer konta bankowego. W rubryce "tytułem" wpisuje się tak aby pracownik rozpoznał kto. Jak nie chce Ci się wpisywać tego długiego numeru to wpisz swój pesel, też będzie dobrze. Poza tym w tym długim numerze jest zawarty kilkunasto cyfrowy Twój numer ID i jego się pisze. Niestety zapomniałem jak go wyłuskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rubryce "tytułem" wpisuje się tak aby pracownik rozpoznał kto.

 

po co ma rozpoznawać "kto" jak każdy ma swoje indywidualne konto, a wpłaty są rejestrowane automatycznie? W rubryce tytułem mozna nic nie wpisać (ja tak robię wykonując przelew przez internet i nigdy nie było problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko kiedyś dostałem od nich maila z takimi informacjami jak to płacić przez internet. Ale chyba z tego co pamiętam przy definiowaniu stałego odbiorcy w banku internetowym, pole "tytułem" nie może być puste i dlatego wpisałem sobie ten długi numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze @Łukasz. Indywidualne konto zawiera wszystkie potrzebne informacje. Jest w nim również cześć numeru abonenta, który również jest częścią numeru zawartej umowy.

Zaś inaczej jest w n-ce. Tam w koncie zawarta jest tylko część (trzy cyferki) numeru z umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...