Skocz do zawartości

Podwyżka abonamentu w C+


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za podjętą dyskusję jednak w obu przypadkach nie mogę się zgodzić z takimi argumentami.

System Cyfry przy poprzednim podwyższeniu umowy zwiększył rabat abonentom, którzy mieli taki rabat w umowie. Pewnie po prostu ktoś popełnił błąd podczas pisania skryptu, który robił korekty w promocjach i dopisał tę do listy podwyższanych rabatów. Dowcip polega na tym, że wszystko wskazuje na to, że nikt nie będzie tego korygował i abonament wzrośnie tak, jak to jest w nowych aneksach, czyli jedynie o 8 zł.

Abonenci mojego pokroju mieli 3 miesiące gratis a dzięki aneksowi mogli odejść więc Cyfra zareagowała na falę wypowiedzeń. Nie był to błąd tylko celowe działanie. Ciekawe czy tak samo potraktuje obecnych 3x0 i przy następnej podwyżce przeciętny użytkownik popatrzy na aktualny rabat z rachunku, zaakceptuje i będzie zonk. Co do dalszej części pozwolę sobie zacytować:

Wyjaśniam, iż przedłużenie rabatu przyznanego w maju 2011 roku, który uchronił Pana przed zmianą cen nie jest możliwe. Od marca 2012 roku prognozowana Opłata Abonamentowa wyniesie 64 zł 10 gr.

Teorie spiskowe są bardzo fajne, ale jak to z nimi bywa, są oparte na nieznajomości wszystkich faktów. Natomiast co miał napisać ten ktoś z DRZA? Że mieli błąd w systemie?

 

To, czy korzystasz z tych opcji i kanałów, które zostały dodane do oferty, za którą płacisz, jest Twoim wyborem. Cyfra ma pełne prawo podnieść cenę Twojego pakietu kiedy rozszerza jego zawartość, więc nie ma podstaw do twierdzenia, że to jest "poniżej pewnego poziomu".

Jak sam zauważyłeś mam prawo do świadomych wyborów. Właśnie takim wyborem była paczka sd i odpowiedni sprzęt do jej odbioru. Taką umowę wybrałem i podpisałem. Był to świadomy wybór odrzucający kanały hd. To Cyfra nie potrafi tego uszanować i aplikuje mi dodatki wiedząc, że technicznie są poza moim zasięgiem. Wymaga abym płacił za coś co odrzuciłem przy podpisywaniu umowy więc moim zdaniem mam prawo negować metody jej postępowania.

Kanały do Twojego pakietu były dodawane sukcesywnie od dłuższego czasu, ale jakoś nie widziałem, żebyś protestował na forum przeciwko temu, że coś nowego pojawia sie na liście. Dlatego to Twoje oburzenie, że teraz każe Ci się płacić za rozszerzoną ofertę, trąci de facto hipokryzją. Natomiast jeżeli nie wyrażasz zgody na zmianę cen, to wypowiedz umowę z Cyfry i idź do innego operatora. Tylko nie płacz potem w dziale n-ki, Polsatu czy na forum jakiegoś innego operatora, że tam też podwyższają Ci ceny w trakcie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to co wiem z własnego doświadczenia w tym konkretnym przypadku. Twoje wyjaśnienie jest wręcz niemożliwe ponieważ istnieją korekty rachunków na wypadek błędów.

W moim przypadku nie mam fizycznej możliwości sprawdzenia sukcesywnego dokładania kanałów hd więc trudno protestować jak się nie widzi różnicy a już napewno nie ma w tym hipokryzji.

Kwestia wypowiedzenia to moja sprawa i aktualnie nie podjąłem jeszcze decyzji a już na pewno nie możesz pisać:

Tylko nie płacz potem w dziale n-ki, Polsatu czy na forum jakiegoś innego operatora, że tam też podwyższają Ci ceny w trakcie umowy.

Inne platformy nie są mi obce. Przeszedłem od wizji przez cp i n do c+ i zawsze ponosiłem konsekwencje wyborów. Wytykasz wszystkim nieznajomośc regulaminów, umów itp. a sam lejesz wodę. Podjąłem tą dyskusję licząc na jakąś wwartość merytoryczną i nowe info jednak dyskusja z Tobą to strata czasu. Tak więc z mojej strony to wszystko.

 

PS. N i CP gwarantują stałą niezmienioną cenę przez cały okres umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pakiet CANAL+ HBO Superpremium jest nadal w ofercie u lokalnych przedstawicieli Cyfry? Czy dostał ktoś w tej promocji PACE PVR HD za 0zł? Czy podpisując umowę 1 lutego będę miał gwarancję ceny 99zł czy też od 1 marca też mi podniosą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. N i CP gwarantują stałą niezmienioną cenę przez cały okres umowy.

 

Wszystko zależy w jaką ofertę się "wbijesz". Ja mam stałą cenę do końca trwania umowy łącznie z Multiroom, bo brałem Multi odrazu podczas podpisywania umowy, a nie dobierałem później. Tak więc każda promocja jest inna i trzeba zwracać uwagę jakie zasady będą nas obowiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem tą dyskusję licząc na jakąś wwartość merytoryczną i nowe info jednak dyskusja z Tobą to strata czasu. Tak więc z mojej strony to wszystko.

Jeżeli liczyłeś na to, że przyłączę się do grona "oburzonych", to się grubo pomyliłeś.

 

 

PS. N i CP gwarantują stałą niezmienioną cenę przez cały okres umowy.

Chyba nie czytałeś regulaminów tych platform, skoro twierdzisz, że tam cena nie może być zmieniona:

 

7. W przypadku zmiany Cennika Cyfrowy Polsat jest obowiązany do pisemnego poinformowania Abonentów z wyprzedzeniem co najmniej jednego Okresu Rozliczeniowego przed wprowadzeniem nowych cen w życie. W przypadku braku akceptacji zmian Cennika Abonentowi przysługuje prawo wypowiedzenia Umowy.

http://www.cyfrowypolsat.pl/regulamin_s ... 052011.pdf

 

15. Jeżeli w okresie, na który została zawarta Umowa, ITI Neovision podwyższy ceny świadczonych przez siebie usług, z których Abo-nent korzystał, bądź też dokona zmiany Regulaminu, Abonent ma prawo rozwiązać Umowę składając ITI Neovision pisemne oświadczenie o rozwiązaniu Umowy z powodu braku akceptacji zmian Regulaminu lub cen, w terminie wskazanym w komunikacie o podwyższeniu cen lub zmianie Regulaminu doręczonym Abonentowi, skutkujące na koniec Okresu rozliczeniowego, w którym Abonent złożył oświadczenie. Brak pisemnego oświadczenia Abonenta we wskazanym terminie oznacza akceptację zmian i kontynuowanie

Umowy.

http://n.pl/fileadmin/pdf/Regulamin_swi ... 4.2011.pdf

 

Inaczej mówiąc: Jeżeli w umowie nie zapisano jak wół, że cena nie ulegie zmianie, to zarówno n-ka, jak i CP mogą zmienić ceny w trakcie trwania umowy. Niczym się w tej kwestii od Cyfry nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź do ręki aneks do umowy z warunkami promocyjnymi i sprawdź czy masz w nim zapis "Rata Miesięczna za pakiet wynosi 54 zł przez x miesięcy", czy też napisano "rabat na Ratę Miesięczną wynosi 15 zł przez x miesięcy". W tym pierwszym przypadku cena nie ulegnie zmianie, a w drugim wzrośnie o 8 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wysłaniu wypowiedzenia i stworzenie możliwości negocjacji pomogłem przynajmniej 434 osobom w jedną dobę. (bazując na liczniku ściągnięć wzoru wypowiedzenia, który zamieściłem poniżej)

Informację (ankieta) o wyniku indywidualnych negocjacji zamieściły 52 osoby w 24h.

 

Dla zmobilizowania do wysyłania wypowiedzeń :-) zamieszczam linki do ofert Cyfry z działu utrzymania klienta.

 

ankieta: https://spreadsheets.google.com/spreads ... TlhODE&ifq

 

wyniki: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 14MH#gid=0

 

Lenistwo motorem postępu, więc podbijam też link do gotowego wzoru wypowiedzenia :

 

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=r4LpdpOz

 

Dla wnikliwych cytat m@ila konsultanta C+ ze szczegółami:

 

Odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, że w przypadku braku akceptacji zmiany Cennika, niezbędnym jest złożenie wypowiedzenia w ciągu 14 dni od daty otrzymania informacji o zmianie cen.

 

Informuję, że wypowiedzenie jest skuteczne, jeżeli zostanie dokonane w formie pisemnej i przysłane listem poleconym pod adres korespondencyjny CYFRY+:

 

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

02-100 Warszawa

skr. poczt. 8

 

Pismo powinno zawierać numer Abonenta lub karty abonenckiej, dane osobowe, informacje o chęci rezygnacji z Abonamentu z powodu zmiany Cennika oraz odręczny podpis Abonenta.

 

Na podstawie przesłanego wniosku Umowa zostanie rozwiązana z końcem obowiązywania cen w dotychczasowej wysokości, czyli 29 lutego 2012 roku.

 

 

PS: informujcie znajomych o możliwości zerwania umowy.

 

Gram tak samo jak Cyfra ze mną hehe :-)

Z pozdrowieniami dla dz. utrzymania klienta, dz. marketingu i kilku sympatyzujących z nimi użytkowników tego forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. N i CP gwarantują stałą niezmienioną cenę przez cały okres umowy.

Chyba nie czytałeś regulaminów tych platform, skoro twierdzisz, że tam cena nie może być zmieniona:

Ale to że cena standardowa pakietów może się zmienić u każdego operatora jest oczywiste. Oliveyra napisał o czymś innym, bo o cenie gwarantowanej w trakcie umowy. Także Ty o niebie on o chlebie, ble wyszło że masz racje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieją, ale w CP i w N są standardem, a w C+ pojawiają się tylko po podniesieniu cen, natomiast rabaty dziwnym trafem wracają na kilka miesięcy przed podwyżką.

W N w zeszłym roku dwa razy podnosili ceny pakietów i ceny zmieniły się tylko dla tych co brali umowę na nowo. Rozumiesz niuans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to kiedy ten aneks ma przyjsc?? wczoraj dostalem aktualny rachunek za ten miesiac i nie bylo w im aneksy...a i 2 pytanie...nie mam jak sprawdzic jaki mam zapis w umowie, ale przedluzalem bodajze we wrzesniu umowe cyfry i dostalem kompakt z canalem + za 47 zl na bodajze 13 miesiecy...to obejmuje mnie podwyzka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieją, ale w CP i w N są standardem, a w C+ pojawiają się tylko po podniesieniu cen, natomiast rabaty dziwnym trafem wracają na kilka miesięcy przed podwyżką.

W N w zeszłym roku dwa razy podnosili ceny pakietów i ceny zmieniły się tylko dla tych co brali umowę na nowo. Rozumiesz niuans?

 

Racja. Gdy przechodziłem do C+, a było to - jak się okazało- kilka miesięcy przed podwyżką, dotyczył mnie (a raczej Żony bo to na Nią była umowa), tylko rabat kwotowy, wcześniej w promocji dla przechodzących z innych platform był rabat procentowy.

Osobiście nie jestem rozczarowany, taka jest polityka Cyfry, niezbyt przyjazna dla klienta - ale akceptujemy to przy podpisywaniu kontraktu. Raz to przyjąłem, po raz drugi wypowiedziałem umowę. Tyle, ja jestem zadowolony - oferta Cyfry w stosunku do ceny staje się za droga (choć gdyby nie HISTORY w CP od niedawna nie zmieniłbym c+ za nic, w tym wypadku to 8 zł nie stanowiłoby problemu :) ). Z C+ byłem zadowolony, zmieniły mi się potrzeby - odchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zapytać czy ktoś kto do tej pory korzysta z promocji Canal+optimum za 78 zł i napisał rezygnację ze wxzględu na podwyżkę cen - miał już jakiś telefon z BOK z jakąś propozycją zachęcającą do pozostania w cyfrze+ :( Czyli ; co oni proponują tym którzy rezygnują z cyferki mając pakiet canal+optimum :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieją, ale w CP i w N są standardem, a w C+ pojawiają się tylko po podniesieniu cen, natomiast rabaty dziwnym trafem wracają na kilka miesięcy przed podwyżką.

W N w zeszłym roku dwa razy podnosili ceny pakietów i ceny zmieniły się tylko dla tych co brali umowę na nowo. Rozumiesz niuans?

 

Tu masz zupełną rację. Po poprzedniej podwyżce, gdy wprowadzili stałe ceny (nie rabaty kwotowe) na aneksach pomyślałem, że wreszcie poszli o krok dalej i zrezygnowali z pokrętnych (choć zgodnych z prawem) umów. Proste reguły przynoszą więcej korzyści. Klient wie na czym stoi, nie czuje się "robionym" przez dostawcę usług. Jest spokojniejszy a co za tym idzie bardziej lojalny. Oni uważają inaczej. No cóż to ich biznes.

Ja wbrew większości cieszę się z tej podwyżki. Przedłużałem swoje umowy w grudniu i lutym 2011 roku. Wówczas były rabaty procentowe na x miesięcy. Właśnie sie pokończyły i teraz płacę pełne stawki. Jest możliwość wcześniejszego aneksowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 29.11.2010 podpisałem umowę w Cyfrą na 19 miesięcy (kod akcji promocyjnej LISC). Zabrałem 2 dekodery PHILIPS HD na własność i antenę. Wybrałem abonament OPTIMUM i do tego opcję CANAL+ HD i MULTIROOM. Obecnie płace 113,90 zł ostatni okres rozliczeniowy mam w CZERWCU 2012.

Przeglądałem obecną ofertę Cyfry i pasował by mi pakiet CANAL+ SUPERPREMIUM za 99 zł (umowa na 19 miesięcy). Mam pytanie: biorąc ten pakiet na któregoś z domowników i wypowiadając starą umowę ze względu na podwyżki ile zapłacę za ten pakiet od marca ? Multiroom załatwie przez kupno splotera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest, że:

 

Oferty beda za 3 tygodnie.

Byc moze troche wczesniej.

 

To jednak Rigidigi ma rację pisząc:

 

Za wcześnie jest. Abo dopiero w tym tygodniu dostali info, więc zanim rezygnacje zostaną wysłane, dostarczone i wprowadzone, to minie ładnych kilka dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym temacie tyle powiem. Cyfra się już wyrobiła. Dziś byłem z ciotką w salonie w celu podpisania umowy. Cyfra to sprytna platforma. Drukują 19str umowy potem jeden bzdetny aneks który nie wymaga podpisu. Wszędzie jest terminarz spłat zgodny z promocją 3x0. Natomiast na samym końcu informują, że od marca podnoszą ceny.

 

Niestety myśleliśmy, że będą stałe kwoty a nie rabat stąd do umowy nie doszło. Czy dopinając ten aneks (informacyjny) nie będzie prawa do zerwania umowy jeśli podwyższą abo?

 

Ciekawe? :) 3 stycznia kumpel brał C+ i nie było tego aneksu, czyli teraz cyfra go dowala do umowy zamiast potem wysyłać pocztą. Więc nie wiem na [beep]ę jest ta promocja na stronie. Mogliby już te ceny wliczyć dla nowych, a nie nałapać klientów na pseudo niskie ceny bo przecież 90% nie będzie czytać 19stron :) a potem ich kasować jak za zboże.

 

Heh. Miałem tez przejść do C+ ale pozostaje przy N, 48zł za normalne pakiety i super dekoder to zdecydowanie taniej niż w C+ z ich badziewnymi sagemcomami + jeszcze dysk do nagrywania (bądź pace za jedyne 150zł za dzierżawę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@liczba+

co jest bzdura?

 

Na chwile obecna oficjalnie nie ma sprecyzowanej oferty jaka zostanie przedstawiona nieakceptujacym zmiany Cennika.

 

@blueman podal termin 02.02.

Ja choc tego terminu nie mam potwierdzonego to jednak potwierdzam ze przez najblizsze +/- 2 tygodnie nowych warunkow nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy akcji listopadowo/grudniowej z Aneksem troche żałowałem, ze przegapiłem mozliwosc wyslania wypowiedzenia. Niestety wyslanego w grudniu juz mi nie chcieli uznac. ale teraz widze ze to chyba nie było takie złe- mam gwarancje ceny do konca umowy (listopad).

chciałem podpisac na c+kompak za 47 zł, ale przyspałem z rezygnacją. ciekawe czy teraz od marca podniosą tą cene? No Chyba ze po kolejnych negocjacjach utrzymają ten rabat lub minimalnie podniosą cene za dany pakiet- np na +/- 50 zł. wtedy i tak bedzie to opłacalne dla Abonenta.

ja sie jednak nie przejmuje, bo mozna sie spodizewac w ciągu roku ponownie zmian- w związku z fuzją N-ki i C+.

PS- mam teraz C+START, Umowa "Cyfra Powrót" z przelomu Marzec/kwiecien 2011. w regulaminie widnieje "stała cena przez cały okres minimalny"- czyli 43 zł. a potem bedzie cena "katalogowa" czyli juz ta po podwyzce, ale zapewne sie ponegocjuje ;)

 

"Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że zgodnie z Aneksem do Regulaminu Umowy o Abonament, od 1 marca 2012 roku standardowa opłata za zestaw promocyjny CANAL+ Start wyniesie 56 zł. Zachowa Pan stałą cenę na wspomniany pakiet przez 19 miesięcy (do 30 listopada 2012 roku).

 

Abonament od 1 marca 2012 roku wyniesie 43 zł.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Łączę wyrazy szacunku,

Dział Relacji z Abonentami"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...