Skocz do zawartości

Brak tvs, tele5, polonia1 i edusat...


wrongsOck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam globo gigital receiwer silver line 1500L (niederlauer) przywieziony z Niemiec. Jest sprawny - odbiera kilkanaście polskojęzycznych programów fta. Nie łapie tvs 12,303 a ostatnio zniknęły Polonia1, Tele5 i Edusat. Nie można ich złapać na nowych częstotliwościach, ani ręcznie, ani automatycznie. Proszę o szybko odpowiedź?:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Próbowałeś może wyjąć wtyczkę z gniazdka i po ponowym podłączeniu tunera przeszukać 12558V, 27500, 3/4, gdzie teraz jest paczka P1, T5 i Edusat oraz 12303V, 27500, 3/4, skąd nadawany jest kanał TVS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się dzieje coś dziwnego ;) Jeśli 12303 H to jest to Astra @ 19,2E :P (jest tam paczka UPC).

Zanim zacznę podejrzewać jakieś problemy ze sprzętem (źle ustawiona antena, walnięty konwerter), proponuję posprzątać w tunerku. Usuń wszystko co sie znajduje na transponderach, z którymi jest problem i wyszukaj od nowa.

Można by jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne ale to spowoduje bardzo duży bałagan na liście kanałów (w sumie wyszukiwanie wszystkiego od nowa).

Może jeszcze być zła konfiguracja konwertera (w menu tunera), źle ustawione jego parametry (LOF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem wszystkie kanaly i dałem na ustawienia fabryczne. Ukazało się 375 kanałów z oznaczeniem - błedny sygnał.

Po wykasowaniu wpisałem ręcznie `polskie FTA` według: Lyngsat.com. Najpierw z Astry a potem z Hot Birda. Z Astry mam tv trwam, tvp historia, tvp polonia, tvp kultura i tvp info; z Hot Birda - tv puls, tv biznes, 4funTv, Viva Polska, Polsat2, Zdrowie i Uroda, Mango24, tvn gra, itv...Później przeskanowałem automatycznie Astrę i HB ale powtarzały się tylko te kanały co poprzednio. Konfiguracja LBN jest: 1Astra19,2, zasilanie - zał.; niskie pasmo 9,750; wysokie pasmo 10,600;

wyłącznik DiSEqC - B; wyłącznik Toneburst B; Tryb DiSEqC - 1.0 i HB to samo, tylko wyłączniki A. Ustawienia anteny ani konfenterów nie zmieniano. Po paru godzinach znalazłem się w punkcie wyjścia. Fachowiec, który to zainstalował wyemigrował.

:read::read::read::read::read::read::read::read::read::read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może wytropimy co z przełącznikiem i konwerterem się dzieje.

 

1. Odłącz z instalacji przełącznik, to znaczy wypnij w niego kable i podłącz konwerter z HB bezpośrednio z tunerem. W tunerze nie musisz zmieniać ustawień. Sprawdź czy wskocza brakujące kanały. Jeśli tak - przełacznik do wymiany.

 

2. Jeśli punkt 1 nie przyniesie rozwiązania, zamień konwertery miejscami. Ten od Astry wstaw na miejsce tego od HB, także podłacz bezpośrednio do tunera (pomiń przełącznik).

 

Założyłem, że masz dwa osobne konwertery, jesli masz Monoblocka:

 

3. Zamontuj konwerter za drugą "główkę" a w menu tunera zmień ustawienia DiSEqC (odwrotnie, jak HB było na LNB1 to przestaw na LNB2) i napisz co się dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pooprzednio nie podałem myślac, że skoro są kanały z Astrty i HB to z przełącznikiem wszystko jest OK. Jest to multi - switch 9/4 model S.154 cp+ - viper made by emp - centauri. Wchodzą do niego po 4 kable - z I i II lnb (II to Morena ice universal qattro lnb ice 44, noice figure 0,3 dB; freq - range 10,7 - 12,75 GHz). Do tego jeszcze rozgałęźniki sat - ant ab sat gc - 02 - 01.

Ant 5 - 860 MHz; sat 950 - 2150 MHz; I/0. Połączone z rozgałęźnikiem z anteny naziemnej. Wykorzystane są 3 z 4 wyjść. Talerz to jajo 72 - 82 cm. Antena naziemna nie jest podłączona do Multiswitcha z powodu zakłóceń z anteny lottomatu, która jest na sąsiednim budynku (5m. dalej). Zamieniłem kable: 1 z 5 itd. ale to nic nie dało, poza tym że kanały z astry były odczytawane jako HB i odwrotnie. Próbowałem też podłączyć jeden z kabli HB do rozgałęźnika ale nie łapała nic ani ręcznie ani przez skanowanie. Z góry dziękuje za odpowiedź ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces! Wielkie dzięki dla Pittera i PawelU1981. Po zmianie konweterów mam tvs, polonie1, tele5 i edusat. Pojawiły sie nawet Airbox tv i Podróże tv - na jednym tv jest OK, na drugim przebłyski, a na 3 zero mimo, że wszystkie są z tej samej instalacji. Po zamianie konwerterów z Astry mam tylko tvp HISTORIA i tv TRWAM - brak tvp INFO. W ogóle łapie tylko ok. 60 kanałów. Będę próbował dalej ją ustawić. [czy ten konwerter może być walnięty?]

:mrgreen: Jeszcze raz dziekuje za pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po zamianie konwerterów, problemy przeniosły się na Astrę, to konwerter jest głównym podejrzanym. ;)

Przy okazji tego dłubania przy konwerterach, proponuję przyjrzeć się kablom i złączkom F, złączki można nawet ponownie zarobić (zdjąć złączkę, odciąć 1 cm. i zarobić ponownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...