Jump to content
Kurgan

Nie-internetowe radio/tv w czasie pandemii i co potem

Recommended Posts

Nie wiem w jakim dziale wstawić taką ogólną dyskusję, moderator najwyżej przeniesie tam gdzie trzeba. Widać wyraźnie w trakcie pandemii gdy ludzie masowo siedzą w domu jak wielkim obciążeniom poddawane są łącza internetowe. Strach pomyśleć co będzie jak internet padnie ^^ 

 

Natomiast skłania mnie to do refleksji nad przyszłością nie-internetowych źródeł telewizji i radia. No bo co będzie jak miłośnikom telewizji po światłowodzie spowolni transfer? Jakość obrazu będzie nie do oglądania.  Sky zaoferował w zeszłym roku telewizję po światłowodzie ale tylko we Włoszech, bo w Anglii wystraszył się żeby ludzie nie mieli zbyt dobrze.

Często było słychać opinie, że po co radio w DAB+ albo satelitarne skoro w Europie maszty LTE są gęsto a radia można przecież słuchać przez internet.

Czy myślicie że jak już kurz opadnie telewizja satelitarna będzie się lepiej rozwijać niż przed? Czy np Unia Europejska nie powinna współfinansować projektu europejskiego radia satelitarnego, bądź jakiejś "publicznej" panaeuropejskiej platformy sat gdzie właśnie w czasie takich sytuacji nadzwyczajnych, gdyby padł internet były jakieś  kanały do informowania społeczeństwa o zagrożeniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwykła tradycyjna telewizja poprzez tuner DVB-T lub dekoder DVB-S bądź DVB-C? No chyba, że będziemy kupować gazety codzienne typu Fakt, Dziennik Gazeta Prawna albo Wyborcza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telewizja obecnie nie ma nic do pokazania poza powtórkami i wałkowaniem 5 tych samych newsów przez cały dzień.

 

Zdając się tylko na TVN24 czy TVP Info jako źródło informacji można pomyśleć, że wszystko inne o czym informowali wcześniej "ustało" - nie ma już uchodźców na granicy z Turcją, zmian klimatycznych, wyborów w Stanach, wojen itd.

Jest tylko koronawirus (i to w kilku wybranych miejscach - o tym jak np. wygląda sytuacja w Maroku czy na Malcie czy stu innych krajach się nie dowiemy) no i powtórki powtórek.

 

To już mimo wszystko wolę przeczytać newsy z kilku źródeł czy serwisów społecznościowych i oglądać na co mam ochotę w serwisie streamingowym, nawet w 480p niż zdawać się na tą "tradycyjną tv".

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie żyli bez internetu,a moi dziadkowie bez TV, ludzie ogarnijcie się. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...