Skocz do zawartości

FERGUSON FX 7600 2CR - ANT IN


WOMEN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem podłączyć kabel od anteny telewizyjnej to fergusona i jest problem:

po podłączeniu kabla do gniazda ANT IN i przełączeniu na pilocie TV\DBS skacze obraz z anteny satelitarnej - efekt jest taki sam nawet gdy kabel jest odłączony.

A poza tym jak będzie się przełączać kanały telewizyjne naziemne w fergusonie.

Chyba że robie coś nie tak.

Mam kartę telewizyjną w PC i chciałem nagrywać programy satelitarne i naziemne - po podłączeniu euro w gnieździe VRC i S-VIDEO w PC. I jak będę nagrywać programy to muszę przełączać na pilocie VRC\DBS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo ANT IN nie służy do tego, do czego myślisz (jeśli dobrze zrozumiałem). To nie jest zwykłe wejście anteny naziemnej, tylko gniazdo wejściowe modulatora. Nie pozwoli ono na oglądanie kanałów TV naziemnej na Fergusonie. Jego zastosowanie jest następujące: jeśli w TV nie masz złącza SCART lub jest ono zajęte i nie masz jak podłączyć Fergusona do TV - możesz to zrobić przez modulator. Wtedy wpinasz antenę naziemną do ANT IN, a następnie z ANT OUT wyprowadzasz kabel do TV. Tuner będzie widoczny w TV jakby był jednym z kanałów TV naziemnej (tylko wcześniej w tunerze trzeba ustawić na jaki kanał modulator ma wysyłać sygnał, a w TV trzeba ten kanał wyszukać/zaprogramować).

 

Jeśli łączysz tuner do karty TV przez S-Video, to TV naziemnej w ten sposób nie wpuścisz. Musiałbyś (jeśli chcesz tak zakombinować) zrobić tak, jak opisałem w wypadku podłączania TV wyżej - czyli wejść anteną naziemną w ANT IN i wyjść z ANT OUT na kartę telewizyjną zwykłym kablem antenowym, uprzednio konfigurując modulator. Jakość będzie niższa niż przy podpięciu tunera przez S-Video.

 

PS: Czemu chcesz koniecznie przepuścić antenę przez tuner? Karta TV ma zapewne wejście TV i wejście S-Video. Tuner podepnij do S-Video, a naziemną do gniazda antenowego (ew. zastosuj rozdzielacz, aby móc podłączyć ją jednocześnie do komputera i do zwykłego TV) - bez przejść przez tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli TV naziemną podłączam przez rozdzielacz telewizor -karta w PC a fergusona podłączam przez euro ( VRC ) w fergusonie do S-VIDEO w karcie w PC. I wtedy będę mógł nagrywać kanały z satelity i naziemnej.

Ale czy w fergusonie muszę na pilocie przełączać VRC\DBS ?

Czy z fergusona to karty wychodzę z gniazda TV OUT czy tak jak napisałem z VRC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z VCR (nie VRC ;) ). Prawodpodobnie spowoduje to konieczność przełączania VCR/DBS, ale i na to jest rada - SCART także można rozdzielić - wtedy ten, który wykorzystujesz do podłączenia do TV wykorzystasz jednocześnie do karty PC i nie powinno być konieczności przełączania niczego, tylko wtedy musisz upewnić się, czy w menu odbiornika masz na wyjściu sygnał S-Video.

 

Czyli ogólnie widzę dwie opcje podłączenia całości (zakładając, że chcesz nagrywać i kanały z Fergusona i z naziemnej)

 

1) (Moim zdaniem w efekcie końcowym uzyskasz lepszą jakość obrazu z Fergusona na PC): antenę naziemną rozdzielasz na TV i PC i wpinasz do wejścia anteny w PC, natomiast Ferguson trafi "osobną nitką" przez S-Video.

2) Przepuszczenie anteny naziemnej przez modulator w Fergusonie, czyli częściowo wg. Twojego pierwszego pomysłu, ale na Fergusonie nie będzie się dało oglądać kanałów TV Naziemnej oczywiście. Rozdzielasz antenę naziemną na TV i wejście ANT IN w Fergusonie. Z ANT OUT wychodzisz na komputer. Kolejny krok to skonfigurowanie kanału w modulatorze tunera tak, aby nie pokrywał się z żadnym już nadawanym naziemnym. Ferguson będzie wtedy widziany w komputerze jakby był kanałem analogowej TV naziemnej (jak TVP 1 czy TVP 2). Minusem będzie jakość obrazu z Fergusona na komputerze - musisz znaleźć dobry kanał, aby nie zakłóciło go nic z anteny naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...