Skocz do zawartości
  • 0

Wybor tunera...


Maro27
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie, chcialbym uzyskac fachowa porade w sprawie kupna cyfrowego tunera satelitarnego,

szukam urzadzenia ktore spelni nastepujace wymagania:

- posiada dysk twardy

- obsluguje HDTV

- obsluguje jednoczesnie 2 lub nawet 3 platformy (Polsat*, Cyfra, i cos jeszcze)

 

prosze o sugestie i ewentualne rady ktore pomoga mi wybrac odpowiedni sprzet

 

*Polsat przyslal mi ostatnio nowa karte wiec prosze uwzglednic ten fakt podajac propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

jezeli chodzi o wielkosc dysku to mysle ze 160GB wystarczy ale wydaje mi sie ze widzialem tunery Fergussona z wbudowanymi zlaczami USB (do ktorych mozna podlaczyc roznego rodzaju pamieci zewnetrzne) jezeli to takiego zlacza mozna podlaczyc np. zewn HDD 2,5" to nawet lepiej bo taki dysk posiadam, a jesli chodzi o budzet to mysle ze 1000zl to max ile moge wydac na tego typu urzadzienie...a co do modulu to prosze o szybki tutorial z czym to sie je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm... 1000 zł to trochę mało na takie urządzenie, raczej ciężko będzie znaleźć. Sam dekoder Ferguson HF8900 HD PVR kosztuje ~1180 zł a do tego trzeba jeszcze doliczyć urządzenie, na które będą nagrywane filmy itd. Ten sam tuner z dyskiem Ferguson HF8900HD z dyskiem 160GB kosztuje 1400 zł bez złotówki.

 

Może jakieś pytanie dodatkowe z tym modułem? Bo lekko nie wiem co napisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czyli wyglada to tak:

karta Polastu --> modul --> tuner .... tak?

 

jezeli nie zmieszcze sie w w/w kwocie to chyba bede zmuszony poszukac jakegos zewnetrznego urzadzenia DVB ktore moglbym podlaczyc poprzez USB do komputera PC, widzialem takie z mozliwoscia instalacji karty/modulu ale niestety tylko 1szt. co to jest warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie możesz obojętnie jakiej karty włożyć do modułu. Taki moduł można było kupić u dystrybutora, ale już nie można, wycofali moduły ze sprzedaży, tymczasowo miejmy nadzieję.

 

Jeśli miałbyś kartę z modułem od dystrybutora to kierunek byłby taki jak napisałeś:

karta -> moduł -> kieszeń na moduł.

 

Pewnie chodzi Ci o kartę DVB. Przydatne to jest i tańsze nić dekoder HD z możliwością nagrywania. Opłaca się. Oczywiście mogą być problemy z działaniem, bo moduły różnie działają. Karta DVB to dobre urządzenie, ale trzeba mieć trochę nerwów z instalacją, niekiedy. No do HD potrzebny jest też mocny komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
...ale trzeba mieć trochę nerwów z instalacją, niekiedy...

 

rozwin mysl prosze bo gdy specjalista okresla problem jako "troche" klopotliwy to dla laika (jakim niestety jestem) bedzie to prawdopodobnie kilkudniowa walka, ktora ostatecznie zakonczy sie kleska :/

 

...do HD potrzebny jest też mocny komputer...

 

zakladajac ze moj sprzet spokojnie sobie z tym poradzi 8) co bys polecil? slyszalem ze te urzadzenia lubia sie przegrzewac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawet po samym podłączeniu sprzętu mogą być problemy, może nie wykrywać karty itd (jeśli mówimy o podłączeniu PCI, bo do USB chyba wykrywa łatwo).

Karta PCI jest tańsza od takiej "USB'kowej". Niektóre się grzeją mocno, słyszałem, że pewien typ Twinhanów.

Aby odbierać kanały kodowane potrzebny jest moduł, bo karty nie mają czytników kart. Oczywiście aby włożyć moduł do kieszeni trzeba takową kieszeń jeszcze mieć, są odpowiednie karty, w które wkłada się moduły. Nie znam się za bardzo na instalacji tego, ale jest to trudne, dlatego za bardzo się w tym nie bawiłem :P Później zdaje się, że trzeba instalować jakieś wtyczki itd co może trochę zdenerwować jak coś nie wyjdzie...

Są karty USB, ale droższe od tych PCI. Jednym z urządzeń do odbioru DVB-S/S2 przez USB jest http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=49&id=897

Oczywiście minus jest taki, że karty mają tylko jedno wejście na moduł.

Tu jest karta PCI z kartą, do której wkłada się moduł http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=49&id=912

Jeśli chciałbyś Cyfrę to można jeszcze podłączyć inaczej co nieco. Trzeba kupić http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=67&id=737 , włożyć kartę, podłączyć przez odpowiedni kabel z portem COM w kompie, instalujesz "wtyczkę"(później znajdę jak się nazywa) i Cyfra powinna działać, o ile masz opłacony abonament ;) Ludzie stosują też takie sposoby.

 

Trochę namotałem, ale się lekko spieszę, więc wychodzi mi z tego wszystkiego co wychodzi.

Żegnam tymczasowo. Wpadnę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...