Skocz do zawartości

Obraz niestabilny, przebijanie innych kanałów


Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowy na forum i chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Otóz posiadam nastepujące gadżety:

:censored:

Mam to rozgałeźione na dwa TV, wszytko podłączone raczej poprawnie, na zasilaczu wieci zielona dioda

Mój problem polega na tym iż obraz na TV jest niestabilny, i wyraźnie przebijają sie inne kanały na obraz.

Siła sygnału wydaje się być jednak dobra ponieważ odbieram wiele kanałów.

Dziwi mnie jedna fakt że jak podłączam inną antene, takiego samego typu jak ta z linku jednak dużo starszą to obraz jest normalny, z tym że antena ta leży na strychu oparta o szafe i obraz nie jest idealny i gorzej odbieram takie kanały jak TV4 czy puls.

Jaka może być przyczyna, prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!:Po pierwsze - Nigdy nie kupuj anten na allegro!!, oraz

:!:Po drugie - Nigdy nie kupuj anten siatkowych!!,

bo są to wyroby anteno-podobne.

 

Dlaczego odbierasz wiele programów? Bo telewizor jest przesterowany zbyt mocnym sygnałem ze wzmacniacza i produkują się tzw. intermodulacje. Odpowiednia antena pozwala wzmocnić słaby sygnał i nie pozwala na przesterowanie telewizora.

 

Ta antena powinna pomóc: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_szerokopasmowa_logarytmiczno_-_periodyczna_log_2-65_A4015.htm. Żaden wzmacniacz nie jest potrzebny.

 

Jeśli obraz będzie niewystarczający, wystaw ją na dach (lub tą starą o której mówiłeś).

 

A jak będziesz potrzebował wzmacniacz. To kup regulowany w obudowie (nie w puszce antenowej). Wzmacniacz powinien być zasilany przez rozdzielaczem, ponieważ w inny sposób możesz uszkodzić rozdzielacz.

 

Wszystkie problemy rozwiążesz instalując antenę Yagi lub Logarytmiczną o dobrym zysku. Polecam sklep http://www.dipol.com.pl/.

 

Unikaj uniwersalnych anten "z XXXdB wzmacniaczem, które odbierają wszystko", bo naprawdę odbierają wszystko, ale nie zawsze to co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, antena siatkowa to pomyłka.

Rozgałęziacz aktywny? A po jakie licho? Masz jakieś duże straty na kablu? W dodatku tylko dwa odbiorniki w instalacji. Wstaw coś pasywnego. Ten aktywny może wprowadzić dodatkowe zakłócenia.

Jeśli chodzi o przedwzmaciacz - jest OK, w sumie żadna rewelacja ale OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podłączyłem pod antene tylko jeden TV bez rozgałęziacza i jest to samo czyli obraz rusza się i kanały przebijają...

czy przyczyną jest zła antena?

nadmieniam że teraz mam podłączoną antene też siatkową, tylko dużo starzą i obraz jest ok, bez rewelacji ale ok, troche śnieży tylko

nie moge pojąć dlaczego na jednej antenie jest ok która jest na strychu a na tej na dachu obraz lata i przebija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...