Skocz do zawartości

Splitter SmartWi... problem


kisiukris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zakupiłem w sklepie Hollex.pl splitter SmartWi.

Mam podzieloną Cyfrę+ na dwa tunery- jeden z nich, to Mediasat, drugi stary Philips 3010 z oryginalnym oprogramowaniem. Z tym drugim mam jednak problem... Gdy włączam kanał na Mediasacie (powiedzmy zwykły Canal+), to na Philipsie, co kilka sekund zanika obraz na Canal+ Film, Canal+ Sport, Ale Kino, czy na TV4, itd. Jeśli jednak na obu tunerach mam włączony ten sam kanał, problemu nie ma. To samo jest wtedy, gdy na jednym mam powiedzmy TVN, a na drugim Canal+. Problemu nie ma również, gdy jeden z tunerów jest wyłączony.

 

Mógłby ktoś z dobrą duszą, poradzić coś na to jeszcze przed Świętami ;]

 

Będę wdzięczny, pozdrawiam!

 

update:

Obraz na Philipsie zacina się również, gdy włączone są oba tunery na różnych kanałach, chociaż dzieje się to rzadziej. Kiedy włączony jest tylko Philips, wszystko jest o.k.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zamiany kart klienckich w tunerach. Jeśli problem nie przeniesie się na Mediasata oznacza to, że karty są sprawne. Kolejny krok to próba zbliżenia Philipsa do serwera (dodam, że serwer nie musi znajdować się przy którymkolwiek z tunerów, może być po środku, co spowoduje, że do obydwu odbiorników będzie miał taką samą odległość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Karty wymieniałem, są o.k. Problemy występują jedynie na Philipsie... Splitter znajduje się w tym samym pokoju, co tuner Philipa :/ Wygląda to tak, jakby po włączeniu Mediasata, wykradał on "na własność" informacje przesyłane ze Splittera, a Philips nie nadąża i czasami zanika obraz... Nie wiem, w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z rwaniem są tylko na kanałach kodowanych, na FTA nie ma problemu.

Każdy tuner mam podłączony do innej anteny, sygnał jest o.k. , jeśli polsatowski Samsung śmigał bez zarzutu :P Poza tym przekładałem już tunery z jednego pokoju, do drugiego i problem ciągle występuje na Philipsie...

 

Nie wiem, czy jest to jakaś wada Splittera, czy problem z przesyłem danych z karty do Philipsa (może coś w tym dekoderze nie tak...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po objawiach wygląda na to, że Philips wysyła zapytania ze zbyt dużym opóźnieniem i nie dostaje na czas odpowiedzi od splittera, co kończy się zrywem. Przedzwoń do Hollexu w ciągu dnia (10-18), opisz sprawę w skrócie, ktoś z serwisu podpowie czy podesłać go do nas na sprawdzenie i ew. wymianę czy co innego zrobić. Niestety nie mamy u siebie Philipsa (ani 3010, ani 6010), więc testy możemy u nas zrobić na dwóch innych tunerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wymieniłem Philipsa na Fergusona i wszystko śmiga o.k. ;]

 

Mam jeszcze jeden problem. Wiem, że to offtopic, ale jako znawcy, może pomożecie. Od jakiegoś czasu mam problem z moim DVD Grundig Liveance. Otóż przestało ono reagować na komendy z pilota. Mogę nim tylko włączyć DVD, po czym przestaje współpracować z DVD, gdy jest ono włączone.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Widzę, że nie jestem odosobniony w kłopotach ze Smart Wi.

Mam trzy tunery - oryginalny Cyfry+ - Pioneer BCT-1330, Golden Interstar GI S/T870 oraz Topfield 7700 HSCI.

Przed wymianą karty w Canal + nie miałem żadnych kłopotów, wszystkie tunery pracowały bez zarzutu od 2006r.

Po wymianie karty Cyfry + mogę bez problemów odbierać programy kodowane równocześnie na Tpf i GI natomiast po załączeniu dodatkowo Pioneera odbiera on tylko kilka sekund po czym traci uprawnienia. Efekt jest taki, że Pionieer odbiera prawidłowo tylko przy wyłączonych pozostałych tunerach. Zamiana kart, ich ponowne programowanie - uczenie nic nie daje.

Czy rzeczywiście jedynym rozwiązaniem jest pozbycie sie Pioneera i zakup innego tunera ? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

HEJ, HEJ,

Czy ktoś ma skuteczną wiedzę na temat splitterów Smart-Wi i może zaradzić na występujące problemy w przekazywaniu uprawnień na kilka tunerów, czy wszyscy męczą się jak ja i ciągle majstrują przy kartach i splitterze ?

Gdzie się podział Mr. ORBITA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz w splitterze najnowszy soft - 2.43T0 dla Conax, Viaccess, Cryptoworks, SecaMediaguard albo 2.41T1 dla Irdeto.

Oprogramowanie z instukcją pobierz ze strony producenta - adres: smartwi.net i poszukaj działu Downloads.

Może to rozwiąże twój problem, są chyba jeszcze też wersje beta - tam wszystko znajdziesz. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...