Skocz do zawartości

DM8000 wymiana dysku


gufy1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z dyskiem w tunerze DM8000, zdaje się oryginalnym (nie klon). Dysk często rzęzi i obniża się transfer danych, czasem nie daje się nagrywać i odtwarzać jednocześnie a kiedyś mogłem nagrywać nawet 2 programy i oglądać w tym samym czasie...

Obecnie mam wgrany Newnigma2 i parę dodatkowych bajerów.

Zastanawiam się jak wymienić dysk na nowy. Czy firmware znajduje się gdzieś na dysku i czy samo przekopiowanie plików na kompie wystarczy - w sensie czy jak sformatuje nowy dysk na FAT32 (chyba taki musi być format) i skopiuje pliki na kompie to czy nowy dysk będzie rozpoznany przez tuner...

Czy muszę jakąś specjalna procedurę wykonać...

Przyznam że nie jestem biegły w systemie tunera ale na kompie dam radę pozgrywac pliki. Boję się tylko że coś zrobię nie tak i unieruchomie tuner.

Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się robi w większości dekoderów na linux - E2.

1. Wyłączyć dekoder - rozkręcić - wyciągnąć dysk z dekodera.

2. Dysk jest na złącze sata - dysk ma format ext4 lub xfs bodajże. To partycje linuxowe.

3. Podłączyć do komputera z zainstalowanym Total Comander z wtyczką do obsługi partycji linuxowych.

4. Włożyć nowy dysk do dekodera - zainicjować i zrobić format dysku.

5. Przekopiować zawartość ze starego dysku na nowy dysk korzystając z Total Comandera.

 

Więcej informacji szukaj na tym forum:

https://www.sat-4-all.com/board/topic/220949-montowanie-dysku-dm8000/

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. 

 

Mam tylko problem z wtyczka do Total Commander. Zainstalowałem ja i widzę z ustawieniach wtyczek pod xfs alw nie wiem jak jej używać. 

 

Uruchamiam TC z podłączonym dyskiem wyjetym z DM8000 i co dalej, nie widzę dodatkowego dysku. Jak uruchomić ten plugin żeby zacząć przegrywać na nowy dysk... 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...