Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc przy zakupie talerz + konwerter


etrusc
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Mam problem. Musze zakupić sprzęt SAT, ale za chorobę nie wiem co mam kupić. Potrzebuję anteny oraz odpowiedniego konwertera do:

- mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych (jak to ma znaczenie) i antenę powieszę albo na dachu albo na ścianie ok 4 metry nad ziemią, z tego co wiem potrzebuję anteny 80-90 cm. Proszę o informację czy będzie to dobra średnica oraz jaką antenę kupić - chodzi mi z jakiego tworzywa.

- konwerter potrzebuję do Astry i Hotbird ale także będę chciał jednocześnie mieć albo Cyfrę + albo Polsat Cyfrowy. Kolega mi mówił, żebym koniecznie kupił jakiś z 0,1db. Już się zorientowałem, że ciężko o taki współczynnik. Czy konieczne jest aby to było 0,1 ?

- będę to miał podpięte pod tuner dreambox 5620 jak ma to jakieś znaczenie.

 

Proszę o podpowiedż: jaki konwerter dokładnie powinienem sobie zakupić, a także ze zdanie o talerzu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

TAKA Antena Ci spokojnie wystarczy

Konwerter zakup sobie np. TAKI Sprawdzona marka ;)

Aby utrzymać kolejny konwerter na "rurce" potrzebny jest Ci uchwyt, np. TAKI

Do tego musisz mieć przełączyć DiseqC, może TAKI

Różnicy nie ma jaki konwerter weźmiesz pod C+, CP czy n :P Każdy zadziała, o ile nie będzie zniszczony.

 

Antena stalowa, około 90 cm na pewno wystarczy na dwie satelity(zez).

Niech kolega Ci kitu nie wciska, że koniecznie jest Ci potrzebny konwerter z 0,1 dB! Bzdura, ja miałem 0,5 i było całkiem ok, podczas deszczów działało ok, teraz mam lepszy. Poza tym takie 0,1 to często ściema.

 

Przy okazji, jeśli nie chcesz się bawić z dwoma konwerterami, przełącznikami itd to kup konwerter typu Monoblock. Konwerter Monoblock GI-205 Platinum X. Do tego kupujesz po prostu kabel i łączysz konwerter z dekoderem, odpowiednio ustawiasz i powinno działać, o ile masz odpowiednio ustawioną antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przy okazji, jeśli nie chcesz się bawić z dwoma konwerterami, przełącznikami itd to kup konwerter typu Monoblock. Konwerter Monoblock GI-205 Platinum X. Do tego kupujesz po prostu kabel i łączysz konwerter z dekoderem, odpowiednio ustawiasz i powinno działać, o ile masz odpowiednio ustawioną antenę.

//to zdanie podoba mi się najbardziej :) I rozumiem, że tak podłączone, czyli ten monoblock + miska 90 i kabel będę mógł zgarniać Cyfrę Polsat Astre i Hotbird - tak ?

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, przy takim zestawie odbierzesz Astrę i Hot Birda, z którego nadaje Cyfrowy Polsat. Oczywiście musisz mieć wszystko dobrze ustawione aby odebrać sygnał z tych satelitów!

Spokojnie złapiesz sygnał, choć lepszy efekt w jakości sygnału mógłbyś uzyskać gdybyś miał dwa osobne konwertery. Oczywiście przy tym zestawie z Monoblockiem jakość nie będzie zła, wszystko powinno chodzić bez najmniejszych problemów, nawet podczas dość dużego deszczu.

 

Dla kogoś kto nie chce się bawić to jest najlepsze wyjścia, bo jakość sygnału też nie będzie się jakoś znacznie różniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

james_b dzięki za pomoc.

 

NIe wiem jak będzie lepiej, ale na razie jestem w tym zielony i może założę monoblocka i miskę. Przecież większość ludzi tak ma i jakoś oglądają. Jak będzie coś nie teges opylę za konwerter a kupię dwa single i nie wiele mnie to będzie kosztowało. Kilkadziesiąt złociszy to nie majątek.

Rozumiem, że to bardziej profesjonalne rozwiązanie to ten DiseqC do którego podpinam dwa konwerery i sygnał idzie z niego do tunera. Tak ? Tylko powiedz mi jeszcze czy ten DiseqC automatycznie daje sygnał z dwóch konwerterów czy będzie trzeba jakoś to przełączać. Na logikę wychodzi, że tylko podpiąć i śmiga. Aha gdybyś jeszcze miły kolego mógł mi powiedzieć jak wtedy ustawiać konwertery? Chodzi mi o spamowanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@etrusc, poczytaj sobie temacik w dziale FAQ :read:Instalacja "zez" (głównie dwa ostatnie posty). Jeden post będzie dotyczył zalet i wad stosowania monoblocka, drugi pomoże Tobie, jak monoblock albo konwertery do zeza powinny być umiejscowione w uchwycie.

 

(...) czy ten DiseqC automatycznie daje sygnał z dwóch konwerterów czy będzie trzeba jakoś to przełączać. Na logikę wychodzi, że tylko podpiąć i śmiga.
Dobrze myślisz. Przełączanie konwerterów będzie odbywało się przez wybranie dowolnego kanału z poziomu tunera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...