Skocz do zawartości

Urządzenie do podtrzymywania zasilania


e lementarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak nawet zatytułować ten wątek,za co przepraszam na wstępie .. :(

. oczywiście zakładam że zostanie niedługo usunięty , dlatego też pozwoliłem sobie na ryzykowny topic ....

 

MAm takie pytanie : czy istnieje cos takiego, co przejmuje zasilanie w razie jego braku < np w jednym gniazdku > na jakis czas ( interesuje mnie czas w granicach 2-4 godz. - np podtrzymanie energii dla np MAgnetowidu i Dekodera cyfry+ ,ewentualnie Komputera ) - Czyli nie dużo .ale też nie mało ..( oczywiscie nie wszystko naraz, dla oszczednosci - tylko to ,co potrzebuje ( np wychodze gdzies, i chce , by conajmneij 3 godziny mi sie coś nagrywało ( a wiec Dekoder oraz Magnetowid ).

Czy istnieją zwykłe UPS które mają aż tak potężną moc, która da rade - czy raczej powinnem szukać na paliwo takich " awaryjnych akumulatorów " ( słyszałem , ze podobno są takie )

Jestem zmuszony do czegoś takiego ,ponieważ co raz częściej wyłączają prąd, czasem na 10 sekund, czasem na 3 godziny :(

Rzadko kiedy prąd jest " nie ruszony " w weekend ... ale to już inna historia i nie o tym mowa ....

 

A więc jest w stanie ktoś mi pomóc w tym sensie ? Dać jakieś linki, albo może nawet nie szukać tego - bo nie ma czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinieneś szukać wśród komputerowych UPSów. Nie wiem jak wygląda sprawa czasu podtrzymywania napięcia, ale wygląda na to, że tak średnio do 30 minut. Tuner satelitarny powinien pobierać mniej napięcia niż komputer, więc taki UPS powinien starczyć na dłużej. Trzech godzin zapewne nie osiągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zależy jaką moc ma sprzęt, który chcesz podtrzymać.

 

W danych UPS-a sprawdzasz wydajność i przykładowe czasy podtrzymania dla poszczególnych mocy. Sprawdź też jaką sumaryczną moc mają tuner i magnetowid. Pewnie mniejszą od komputera (choć komputer w idle (bezczynnności) pobiera z 50 W albo i mniej).

 

UPS-y są projektowane z myślą o podtrzymaniu zasilania w czasie który pozwoli na zapisanie pracy i wyłączenie komputera... Dlatego nie są takie pojemne.

 

Oczywiście są specjalne UPS-y np. do biur czy serwerowni - podtrzymują zasilanie dość długo nawet na kilkudziesięciu komputerach, ale ale..... mają wielkość szafy i kosztują minimum 10kPLN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...