Skocz do zawartości

Jak ustawic Cyfre+ na Astre 2????


koziol84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dekoder z twardym dyskiem Cyfry+i co należy wpisac w ustawieniach aby był pasek sygnasłu i mógłbym znalesc Astre 2???jaką czestotliwośc musze wpisac aby mi sie pojawił ten pasek???i czy jak już ustawie Astre 2 i zrobie wyszukiwanie programów to do listy dodadzą mi sie kanały i radia z tej satelity???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ewentualnie wgraj listę z sieci :mrgreen: Chociaż jak dzierżawisz tuner to lepiej takich rzeczy nie robić... Listy z sieci pozwalają na odbiór wielu pozycji orbitalnych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem po raz kolejny do BOK Cyfry+ i jednak pan powiedział że sie da przestawić na Astrę 2.tylko trzeba w ustawianiach wybrać inny satelita wpisać jakąś częstotliwość (ale jaką too oni nie wiedzą) dla tej satelity a w tedy powinien mi sie pojawić pasek sygnału i wtedy będę mógł wybrać opcje wyszukiwanie programów!!!podobno powinno mi dodać listę z nowej satelity!!!

 

ale czy too prawda too nie wiem boo nie wiem jaką czestotliwośc mam wpisac noo próbowałem wpisac jakąś z piewszego lepszego kanału z Astry 2 ale sygnału tej satelity niestety nie złapałem!!!może złapałem tylko mi sie nie pojawił a w tedy lipa z wyszukaniem nowych programów!!!Pomocy :!:

 

na tej satelicie są spoko programy i radia(np.pakiet radiowy bbc):)))noo i będą leciały wszystkie mecze ME 2008 w FTA wiec mogli by dodać dodatkową listę programów z tej satelity!!!!Trzeba ich przycisnąć aby dodali ta dodatkową liste z Astry 2!!!

 

Edit PawelU1981

Kolego edytuj posty, jeśli piszesz jeden pod drugim, praktycznie w tym samym czasie. Połączyłem je w jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierzesz tego satelity na tym dekoderze w żaden sposób jak narazie, bo listę masz narzuconą z góry i nie możesz jej zmieniać, nie możesz dodawać nowej. Może jak za kilka lat zmienią soft to pójdą po rozum go głowy i dadzą możliwość tworzenia własnych list, tak jak można to robić na własnych dekoderach albo na Strongu od Cyfry. Jeśli miałbyś dekoder na własność to mógłbyś się pobawić z innymi softami i listami do tego dekodera, o ile są one dostępne w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo i będą leciały wszystkie mecze ME 2008 w FTA

Wszystkie mecze będą raczej na Astrze 2D a to robi różnicę :? . No, nie licząc BBC Interactive, gdzie chyba będzie parę meczy (zdaje się, że w 3. kolejce fazy grupowej gdzie mecze są rozgrywane o tej samej godzinie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem po raz kolejny do BOK Cyfry+ i jednak pan powiedział że sie da przestawić na Astrę 2.tylko trzeba w ustawianiach wybrać inny satelita wpisać jakąś częstotliwość (ale jaką too oni nie wiedzą) dla tej satelity a w tedy powinien mi sie pojawić pasek sygnału i wtedy będę mógł wybrać opcje wyszukiwanie programów!!!podobno powinno mi dodać listę z nowej satelity!!!

 

 

po co oni gadaja takie głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką czestotliwośc mam wpisac noo próbowałem wpisac jakąś z piewszego lepszego kanału z Astry 2 ale sygnału tej satelity niestety nie złapałem!!!
Na przyszłość, jak będziesz chciał szukać sygnału z tej pozycji satelitarnej, to do poszukiwań polecam transponder 12.460 H SR=27500 FEC=2/3 Astry 2B - 28.2E. Ewentualnie 12.441 V SR=27500 FEC=2/3, z którego nadaje BBC Interactive. Oczywiście najpierw musisz wymienić tuner, również antenę na większą, jak masz tą od Cyfry.

 

W przypadku pierwszego podanego transpondera, uważaj byś nie złapał Astry 19.2E. parametry te same, tylko FEC jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli FEC jest inny, to sygnał z Astry 1 się nie pojawi :mrgreen: (...)
Jesteś tego absolutnie pewny? :roll: Pisałem w kontekście innych odbiorników niż te od C+, a to już jest różnica. A co powiesz na tunery, w których nie ma konieczności wpisywania wartości FEC, a tuner dobiera sobie sam automatycznie? Ja takowy posiadam i z tych samych parametrów uzyskuję sygnał z obu satelitów - nie zmieniam żadnych ustawień częstotliwości, tylko zmieniam położenie anteny... Póki co jeszcze nie "oszalał" :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Philipsem PVR nie odbierzesz żadnych innych satelitów oprócz HB i Astry 19,2 E 8) Fakt, że ostatnio BOK C+ zaczyna opowiadać takie rzeczy że aż włosy na głowie stają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Jeśli FEC jest inny, to sygnał z Astry 1 się nie pojawi :mrgreen: (...)
Jesteś tego absolutnie pewny? :roll: Pisałem w kontekście innych odbiorników niż te od C+, a to już jest różnica. A co powiesz na tunery, w których nie ma konieczności wpisywania wartości FEC, a tuner dobiera sobie sam automatycznie? Ja takowy posiadam i z tych samych parametrów uzyskuję sygnał z obu satelitów - nie zmieniam żadnych ustawień częstotliwości, tylko zmieniam położenie anteny... Póki co jeszcze nie "oszalał" :roll:

 

 

A no to ja nie myslałem o tunerach inny niż te od C+ :? A jeśli pod uwagę weźmiemy inne to faktycznie jest taka możliwość... Chociaż ja w moim Ferdku mam wszystko ustawione pod dany trp. bez opcji AUTO FEC :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...