Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mateuszeksz

Polecam tuner Ferguson Ariva 202E. Działa bardzo dobrze z kartą CYFRY+ bezpośrednio w jego czytniku uniwersalnym.

Natomiast karta n'ki nie będzie działać. A to dlatego, że karty n'ki są parowane z jej dekoderami dedykowanymi i tylko z nimi działają.

Jedynie "n na kartę" może działać, ale tylko poprzez moduł CAM znajdujący się w komplecie z kartą i z którą to jest też sparowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@mateuszeksz, jeśli masz na myśli EPG, czyli przewodnik po programach, to owszem jest i to siedmiodniowy, jest również INFO, czyli opis nadawanego teraz i następnego programu na zadanym kanale.

 

Pod tym względem różnice między dekoderami C+ i niezależnymi są kosmetyczne.

 

W PACE PVR dla przykładu, bardzo irytujące jest przydługie wczytywanie EPG, czego nie ma w niezależnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje tunera do Cyfry oraz telewizji na kartę co byście mi polecili ?

 

Chciałbym aby miał wbudowany dysk i możliwość nagrywania, ewentualnie aby można podpiąć dysk zewnętrzny 2.5 cala na USB

Czy muszę kupować moduł cam w cyfrze aby mi poszła ?

 

Chodzi o coś dobrego i nie drogiego (nie jest konieczne HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest duża różnica między tą arivą a sagecomem dsi 87 ? np. w szybkości działaniu ? Bo np. jak nagrywam w sagecomie na dysk zewnetrzny 2.5 to obraz skacze, spowalnia... W cyfrze powiedzieli żeby dysk miał osobne zasilanie a jak jest w arivie też musi mieć osobne zasilanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Tobik33, STi7111, to nie jest słaby procesor, więc nie mów Ty byle czego.

 

To procesor 450MHz i raczej ma zapas mocy a nie niedobór.

 

Jeśli masz jakieś problemy, to leżą one gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być że w telewizorze ? mam dosyć stary telewizor kineskopowy... wymieniałem już tuner w cyfrze nie pomogło, czy jak kupię dysk 3.5 i będzie miał osobne zasilanie to powinno być dobrze ? dodam że czasem jak oglądam cyfre to zdarza mi się taki lag co jakiś czas, a gdy podłączam dysk to cały czas (dysk 2.5 cala zasilany z usb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje alternatytwy dla dekodera pcv cyfry bo juz mam go dosc. Glowna sprawa HD, dzwiek przestrzenny mozliwosc nagrywania czegos czego akurat nie ogladam i szybka gazetka z programem. Cena raczej nie gra roli gotow jestem wydac do 800 zl jezeli jest taki sens a jezeli nie ma to prosze o rozsadny dekoder z rozsadna cena dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a cos co bedzie sluzylo przez jakis dluzszy czas bo z tego co czytam to nka ma sie poalczyc c+ i ma byc jakis tam nowy bajer kodowany ktory nie obsluguje ten ferguson "cl+". Tak wiec moze jakis tuner ktory juz nie bedzie mial problemow z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a cos co bedzie sluzylo przez jakis dluzszy czas bo z tego co czytam to nka ma sie poalczyc c+ i ma byc jakis tam nowy bajer kodowany ktory nie obsluguje ten ferguson "cl+". Tak wiec moze jakis tuner ktory juz nie bedzie mial problemow z tym?

 

No to z zakupem trzeba poczekać do przyszłego roku, bo jeśli będzie jakiś wynalazek n z C+ to pewnie z każdym obecnie na naszym rynku będą problemy (pewnie z linuxem najmniejsze), równie dobrze może nie być żadnego modułu tylko tuner i karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Drunx, jeśli już kombinujesz, to bierz pod uwagę wszystkie ewentualności, a sprawy mają się tak, że jeśli spółka CANAL+ Cyfrowy podczas połączenia z ITI Neovision, przyjmie standardy zabezpieczeń stosowane przez obecną enkę, to sprawy będą się miały zgoła tragicznie dla bardzo wielu obecnych klientów obecnej CYFRY+.

 

W ence nie funkcjonuje nawet moduł CAM dla klientów w pełnej ofercie, więc jeśli miano by przełożyć to na CANAL+, to wszyscy posiadacze niezależnych odbiorników zostaną z tak zwaną ręką w nocniku.

 

Można się tylko pocieszać tym, że nawet jeśli zarządom obydwu spółek, chodzą po głowie w tej sprawie jakieś robale, to z powodów finansowych nie zostaną te zmiany wprowadzone od razu po fuzji obydwu spółek.

 

Niemniej, nie pakowałbym się w jakieś drogie rozwiązania sprzętowe, bo to może się okazać wygodne tylko na krótką metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie chce się wierzyć w to, że Canal+ wprowadzi enkowe rozwiązanie i tak lekką ręką pozbędzie się abonentów z niezależnymi odbiornikami, którzy z różnych powodów nie chcą sprzętu narzuconego przez operatora. Może tacy abonenci to nie jest większość, ani nawet połowa, ale chyba jednak spory procent. Chociaż...wszystko jest możliwe :]

 

Też bym się na razie nie napalał na bardzo drogi odbiornik niezależny. Nigdy nie wiadomo, czy za rok taki odbiornik będzie jeszcze użyteczny... Dzisiaj nikt z przedstawicieli C+ raczej nie zdradzi, czy jest w planach parowanie kart w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że temat wałkowany niejednokrotnie, ale co polecacie, zależy mi dobrej jakości i szybkości w zmianie kanałów, czy ferguson 102E to dobry wybór, bo gdzieś w tym wątku przeczytałem, że z jakością nie za bardzo. Może jakaś inna alternatywa? Byleby nie za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić niezależny dekoderek HD min. do C+ i aby posiadał gniazdo CI (np. moduł CP, który posiadam obecnie nieaktywny). Znalazłem takie dwa dekoderki bardzo podobne funkcjami i wyglądem:

1 - Opticum XTS703p?

2- Golden Media Unibox 9080

Tu zasadnicze pytanie który wybrać, jakie są za i przeciw opinie? (cenowo sprawa jest jasna - Optcum)

Czy wspólpracują z modułami CAM zarówno Cyfry+ opr. wer.4, moduł CAM CP, ze spliterami i dyskami zewnetrznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako (nie)szczęśliwy posiadacz Arivy 100e powoli dojrzewam do ...... wydania pieniędzy

Więc patrząc na tytuł tematu, jest to odpowiednie miejsce do zadania tego pytania.

 

Jaki jest najtańszy stabilny tuner hd z ustawieniem programów wg własnej koncepcji kolejności, działającym timeshiftem i nagrywaniem, z portem usb?

Dobrze byłoby, aby korzystał z tego portu usb > nagrywanie i odtwarzanie.

Antena 80cm - kabel - tuner - 1x tv i święty spokój ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...