Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yes, dear.

 

Mówimy tu o zakupie przyszłościowym, gdzie w 2013 Cyfra zapewne zrezygnuje z luźnych kart i wszystkich czeka migracja na moduły (tyle można zrozumieć z tych posunięć, wszystko zmierza w tym kierunku - pod kątem fuzji z n) - istnieje tego dużo prawdopodobieństwo, bo ciągle mówią o ograniczeniu sharingu.

 

Wtedy wszystkie Opticumy, Fergusony, Topfieldy i inne wynalazki staną się kupą złomu, a by odbierać na własnym sprzęcie, będziesz potrzebował dekodera z gniazdem CI+. W zwykłym gnieździe CI dostaniesz wesoły komunikat "Nieobsługiwany typ odbiornika".

 

Na chwilę obecną wydaje się to absurdalne, ale powolutku (wypieranie Seci przez Nagrę - najpierw Sagemcom, teraz już też moduł) Cyfra idzie w tym właśnie kierunku. Nie ma co inwestować w przesadnie drogie odbiorniki bez CI+, bo może się to okazać za kilka(naście) miesięcy bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Grabar, na dobrą sprawę to system o nazwie SECA Mediaguard już od dawna w C+ nie funkcjonuje, a to na czym obecnie pracują chipy tego operatora to tunelowana NAGRA.

Tu nie chodzi więc tak o system kodowania, co o zabezpieczenie emitowanych treści medialnych przed niekontrolowanym kopiowaniem w jakości "HD".

 

Dlatego właśnie przymusza się klientów do korzystania z odbiorników poddanych reżimom wspomnianych ograniczeń, a jedynym "odstępstwem" jest zezwolenie na korzystanie z modułów CI+, które to mają zapewnić możliwość restrykcji i na odbiornikach niezależnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar, na dobrą sprawę to system o nazwie SECA Mediaguard już od dawna w C+ nie funkcjonuje, a to na czym obecnie pracują chipy tego operatora to tunelowana NAGRA.

Tu nie chodzi więc tak o system kodowania, co o zabezpieczenie emitowanych treści medialnych przed niekontrolowanym kopiowaniem w jakości "HD".

 

Dlatego właśnie przymusza się klientów do korzystania z odbiorników poddanych reżimom wspomnianych ograniczeń, a jedynym "odstępstwem" jest zezwolenie na korzystanie z modułów CI+, które to mają zapewnić możliwość restrykcji i na odbiornikach niezależnych.

 

To ja wiem, że tunelują Nagrę. :) Gdyby to była prawdziwa Seca to pewnie mielibyśmy na niektórych stronach klucze zaraz obok tych od telewizji Rai :lol: tyle, że jak pokazuje kazus Sagemcoma, czysta nietunelowana Nagra jest nie do strawienia przez splittery, a pewnie mają w rękawie opcję dodania parowania.

 

Nie wiem czy Cyfra wprowadzi te zmiany w całości, ale już zaczęła je wprowadzać. A to już coś znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

 

Nie wiem czy Cyfra wprowadzi te zmiany w całości, ale już zaczęła je wprowadzać. A to już coś znaczy.

 

Oczywiście, że będą zmuszeni wprowadzić te "nowości", choćby z powodu prowadzenia spójnej polityki zabezpieczeń z "n".

 

Będzie sporo krzyku, bo to troszkę przemodeluje siłowo sposób postrzegania korzystania z mediów wielu użytkownikom, ale to ogólnoświatowa tendencja do wprowadzania wszelakich restrykcji i ograniczeń, więc tego nie sposób uniknąć.

 

A C T A (!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@blueman, mógłbym się z Tobą zgodzić, gdyby ten dekoder miał choć jeden slot CI, ale niestety go nie posiada.

 

Mocno zastanawiające jest i to, że mimo małych rozmiarów ma zainstalowany zasilacz wewnątrz obudowy, co powinno skutkować sporym nagrzewaniem tego pudełka.

A ma co grzać, bo jest tam procesor STi7111 (450 MHz).

 

Zresztą, jak pewnie się domyślasz, odbiorniki na linuxie nie są dla wszystkich, a jedynie dla entuzjastów.

 

Wkurzający jest też napis z tyłu odbiornika głoszący dumnie: "Made by Golden Media Germany", bo to raczej mało prawdopodobne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałeś racje "777"

 

Niestety na Humax-ie nie działa,

 

Moduł CAM-a 1gen.

Wersja oprogramowania: C+ 1.04.007

Wersja systemu: 1.03.03

Wersja Mediaguard: ver 01.03 R 08 (07/01/05)

numer aktualizacji: 2

 

Kupiłem Ferguson Ariva 202E i na nim działa sama Karta C+ w gnieździe CA, jak i działa moduł CAM w gnieździe CI.

Kanały z 11 411 działają poprawnie. Jedyna różnica to taka ze przełączanie kanałów jest dużo szybsze na CA niż przez CAM na CI.

 

"777" - Powiedz mi czy ty masz 1 konwerter czy więcej i czy ci działają? U mnie na Ferdku monoblock działa bez problemu ale jak w zamian podłącze 4 konwertery przez DiSEqC to nie działa (nie przełącza), kabel mam około 15m. Na Humaxie działa bez problemów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Poszukuję prostego dekodera do Cyfry+ HD. Moje wymagania to:

- Budżet 350zł

- Współpraca z kartą od splittera SmartWi

- DVB-S/S2 ,combo odpada..nie potrzebuję DVB-T.

- Nagrywanie z możliwością późniejszego odtworzenia na PC

- Odtwarzanie popularnych formatów tak żeby z PC wrzucić film na pendrive i odtworzyć

- Odtwarzanie kanałów HD i Canal+ bez zwiech...obecnie na Pioneerze 1430 Canal+ się czasem wiesza na sekundę.

- Szybkość działania - chodzi głównie o przełączanie kanałów.

 

Moje typy : Opticum HD9600 Mini (martwi mnie w nim jedynie prędkość działania...ponoć przełączanie kanałów to ok 5 sekund) , Nbox przerobiony na Enigme2 (nie wiem czy współpracuje ze SmartWi). Arive 202e odrzuciłem bo ponoć są jakieś problemy żeby przerzucić nagranie na PC. Może macie jakieś inne/lepsze typy w tym budżecie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do pełni szczęścia musisz dołożyć do dekodera Manta 8000 i na pewno nie będziesz żałował.

 

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... 0-live-sat

 

W Mancie zapisane pliki wideo nie są dzielone na części, a dla kolekcjonera filmów jest to cecha nie do przecenienia.

 

Pliki z MINI trzeba konwertować, a to u p i e r d l i w e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nigdzie nie znalazłem na ten temat żadnych informacji, ale można zapytać Admina, bo on testował Mantę.

 

Według mnie, nie są kodowane.

 

Poza tym, można na tym dekoderze odtwarzać pliki wideo w formacie HD, nawet bardzo duże, również z xvid z polskimi napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@F670ES, a masz jakieś doświadczenia z systemami linuxowymi, bo jeśli nie, to tylko utrudnisz sobie życie, zamiast ułatwić.

 

Manta ma procesor nowocześniejszy, niż STi7111, który to mieszka w Sparku, więc moim zdaniem szkoda jest robić krok w tył.

 

Poza tym w Mancie masz wszystko podane na talerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@F670ES, Manta ma swoje forum, gdzie "eksperci" udzielają odpowiedzi, bardziej lub mniej wiarygodnych. :)

 

Zwróć się jednak bezpośrednio do Admina (MR. Orbita), bo on testował Mantę, to powinien to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam 3 dekodera dla dzieciaka obecnie mam cyfre dekoder Pace pvr, pioneer 1430 i do tego spliter zastanawiam sie nad NBOX BSKA ENIGMA 2 znalazłem takie ogłoszenie

 

Witam

Do sprzedania mam dekoder nBox BXZB z Enigmą w NAND. W dekoderze nie działa karta sieciowa. - można wpiąć oczywiście kartę WIFI do USB.

 

Tuner idealnie nadaje się do Moltiroomu Cyfry+ cena ok 250 zł

 

napiśćie czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@leslaw1972, nie żałuj Ty pieniędzy na dzieciaka, bo to w końcu przyszłość nasza i nasze bezpieczeństwo. :)

 

Moim zdaniem warto inwestować w przedmioty mocno użytkowe, a ostatnio jestem fanem tezy, że oryginalny ukraiński Openbox S9, to najlepsza alternatywa dla drogich maszynek.

 

Zresztą zajrzyj mu sam w bebechy: http://www.openbox.ua/receivers/s9/

 

Przerobione ADB, to gratka, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...