Skocz do zawartości

Jaka antena / teren Katowic.


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem anteny naziemnej, Aby na terenie katowic (dokładne miasto Orzesze), chwycić kanały tvp, tvp2, info, polsat, oraz tvn.

 

Zależy mi na czystym odbiorze, jaką antenę naziemną mi polecicie?

 

Nie orientuję się dokładnie jak rozmieszczone są nadajniki na naszym terenie, a więc nie wiem.

Antena będzie montowana na dachu.

 

Dziękuje za propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki do odbioru wyglądają obiecująco. Widzę, że coś tam ma kierunkowe nadajniki, to może lekko namieszać. Jednak proponuję to:

Antena VHF + symetryzator do puszki antenowej.

Antena UHF + symetryzator.

Obie anteny połączyć jakąś prostą zwrotnicą

I to wszystko, teoretycznie to powinno wystarczyć (a w praktyce to się okaże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki do tego wzmacniacz?

 

Nie orientuję się za bardzo w tym temacie, jak montuje się ten symetyzator?

Jak dobrze ustawić takie anteny (w jakim kierunku?)

 

Nie wiem czy dobrze patrzałeś, odbiór ma być w miescie Orzesze (o ile to można miastem nazwać), o ile wiem nie ma tam łatwo z odbiorem, niestety nie posiadam żadnych danych w jakich kierunkach jakie nadajniki sie znajdują.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz? Co za naród, wszystko by wzmacniali :) W tej instalacji nie zaplanowałem żadnych wzmacniaczy. Zysk anteny powinien wystarczyć.

 

Symetryzator przykręca się do styków wewnątrz puszki antenowej.

 

Anteny kierujesz w stronę nadajnika, czyli "Katowice - Kosztowy". Domyślam się, że stamtąd masz zamiar brać sygnał.

orzeszcr2.jpg

Chyba o tą miejscowość chodzi?

 

To co podałem, to instalacja, która w teorii powinna być wystarczająca. Jednak w telewizji naziemnej teoria często mija się z praktyką. W życiu nie byłem w Katowicach i nie mam pojęcia jak tam wygląda odbiór TV.

Zasięgnij opinii u kogoś kto przerabiał to w praktyce (albo zwróć się do firmy/montera aby złożył tą instalację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A4015.htm

Kup sobie ta antene i ne potrzebujesz zadnych zwrotnic i innych [beep]erelów.

Wiem bo kolega juz 15 lat zakłada anteny w Katowicach i okolicy..

Zlapie Ci wsio ,bo wszystkie programy leca z jednego nadajnika.

Ma co prawda nadawac niedlugo TV Puls i bedzie nadawac z Bytkowa ale ten logarytm da sobie z tym rade:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o tę miejscowość, jeśli ją w ogóle można tak nazwać.

Nie orientuję się jednak czy wszystkie programy są na Kosztowach, czy może na różnych nadajnikach?

 

KOlejne pytanie, przy antenach które podałeś pisze że w zestawie są już symetyzatory, mam rozumieć że je wykręcić, i wstawić te które zaleciłeś?

 

Czy jest możliwość potem podłączenia jakiegoś wzmacniacza do anteny? jakoś czarno to widzę bez wzmacniacza...

 

Jeszcze jedno, ostatnio znajomy kupił antenę logarytmiczno - periodyczna wraz ze wzmacniaczem, na terenie Mikołowa (15KM od katowic w linii prostej), przykręcił antenę byle jak, i ma wszystkie programyy czyściutke, jednak Orzesze jest jakieś 50KM od Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie:

Czego mi trzeba do odbioru Chociaż Skrzycznego (marzy mi się też Ostrava w DVB-T ze wzgl. na CT SPORT)dodam że to śródmieście katowic okolice (pomiędzy) ul. kościuszki - a "drapaczem chmur" niedaleko Tpsy nawet przy samej tpsie gdzie są nadajniki GSM posiadam taką antenkę: logatytmiczną model:2-65 ze wzmacniaczem tak jak na zdjęciu nr 2: http://www.rtv.oka.pl/anteny%20tv.html Może ją zamienić na jakiś (jaki???) sprzęt? do kompletu mam skymaxa combo (DVB-S i DVB-T) i tak kiedyś bedzie do wymiany ale narazie styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się jednak czy wszystkie programy są na Kosztowach, czy może na różnych nadajnikach?

Wszystko z jednej lokalizacji.

 

KOlejne pytanie, przy antenach które podałeś pisze że w zestawie są już symetyzatory, mam rozumieć że je wykręcić, i wstawić te które zaleciłeś?

Jak już są, to dobrze, nie trzeba dokupywać (ale przy tej na UHF to raczej nie ma).

 

Czy jest możliwość potem podłączenia jakiegoś wzmacniacza do anteny? jakoś czarno to widzę bez wzmacniacza...

Jest możliwość. Ale nie widzą powodu aby od razu wzmacniać, sprawdź "na sucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...