Skocz do zawartości
  • 0

Wybór między 2 splitterami i wybór anteny dla polsatu . HELP


WSZ
 Udostępnij

Pytanie

Mam do wyboru 2 modele splitterów.. nie będe podawał linka..bo to dotyczy się kupna na Allegro.. pokaże fotke to mniej więcej powinniście kojarzyć co i jak a jak ktoś chce to wejdzie i spojrzy na allegro..

 

spliter2.jpg

 

lub

 

6.jpg

 

 

 

Z pierwszym mam.. złe doświadczenia bo jużtaki jeden kupiłem i nie działał ale to wina gościa.. bo wysłał karty zwykłe a mówił że auto..

 

Dalej...

 

 

Potrzebuję anteny.. żeby móc odbierać zwykły polsat bo jak wiadomo z cyfry to nie możliwe..

 

Usytuowanie moje to ..Tomaszów Mazowiecki

K30 - TVP2 -> Kozłowiec
K47 - TVP1 -> Kozłowiec
K60 - POLSAT -> Kozłowiec
K32 - TVP2 -> Łódź ul.Andrzejewska
K43 - TVP3 -> Łódź ul.Andrzejewska
K49 - POLSAT -> Łódź ul.Andrzejewska
K56 - TV4 -> Łódź ul.Andrzejewska
K59 - TV PULS -> Łódź ul.Andrzejewska
K21 - TVN -> Łódź ul.Sienkiewicza

 

Sprawa ma się tak

http://waldiantena.com.pl./zwr2.php?idmiasta=TM

 

Wobec tego proszę o podesłanie.. " czegoś małego " Ewentualnie zależałoby mi .. o antene pokojową .. ze względu na to iż nie chce szpecić.. balkonu bądź okna.. jeśli to możliwe.. i któraś antena pokojowa da rade złapać polsatu to bym prosił..

 

Zastanawiam się nad Thomsonem ANT85.. Dość dobre ma opinie.. a nawet bardzo dobre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oki to sprawa anteny załatwiona.. Zaraz pojade do Avansu i sprawdze czy mają na ich stronie niby jest pokazana.. 59 zł to niby nie drogo.. karze im podłączyć i obadam jak polsat zbiera..

 

Teraz zostaje sprawa splittera..

 

Duża róznica między tymi splitterami a splitterami na Atmelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz zaryzykować antenę pokojową. Ale to 45 km, więc nie tak, dużo, ale i nie tak mało.

 

To znaczy.... nie spodziewaj się raczej idealnego odbioru z takiej anteny, antena pokojowa zapewnia dobry odbiór, jak ktoś ma za oknem nadajnik.

 

Na antenie zewnętrznej oczywiście odbiór - można zaryzykować - bez wzmacniacza - byłby idealny.

 

Dobrze i estetycznie zainstalowana antena moim zdaniem nie szpeci w żaden sposób elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MIałem 2 anteny.. wczoraj.. jedną pół siatkowa.. ze wzmacniaczem druga pokojowa.. polsat śniezy jak nie wiem.. tvp 1 równiez.. chociaż z nich wszystkich działał najlepiej..

Tą pół siatkową wystawiłem na parapet na moment by obadać tam.. jakość.. z lekkim polepszeniem ale nic specjalnego.. w każdym bądź razie śnieg i śnieg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po przeczytaniu tysiąca postów i obrysowaniu sobie tego w pamięci.. ( i tak do końca przekonany nie jestem ) stwierdzam że kupie siatkówke i zamontuje na balkonie ( ale lipa ;/ ) To najlepsze rozwiązanie ? Czy jakaś jest lepsza antena innych typów ? Jaki do tego wzmacniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie siatkówkę, bo to nie jest antena i nigdy nie będzie!!

 

Kup sobie antenę kierunkową, tzw. Yagi.

W twoim przypadku wszystkie kanały są w paśmie UHF, więc wystarczy jedna.

Np. taka: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=102&id=419

Polsat, na którym Ci zależy, powinien odbierać "krystalicznie" To aż 100kW, komin EC . Ew. lekko podniesiesz antenę, albo zainstalujesz w puszce wzmacniacz płytkowy (no i zasilacz przy wtyczce koło TV). Ale powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...