Skocz do zawartości

Problemy w sieciach DVB-C


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Powiedzcie mi jako użytkownicy, operatorzy, nadawcy, z jakimi problemami spotykacie się w sieciach kablowych z telewizją cyfrową ? Interesują mnie mnie problemy od początku, związany z samymi headendami aż po problem dekoderów. Niby temat-woda ale na pewno wielu z nas spotyka się z różnymi problemami a sieci DVB-C w Polsce przybywa i przybywać będzie.

 

Czekam na wasze spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie wiem jak mody zareagują na ten topic ^^

 

Bynajmniej każdy ci odpowie jedno ;p i to nie dotyczy tylko DVB-C (bo problemem jest standard na wyższej warstwie), ale a kablówkach jest najbardziej uciążliwy ;> tym problemem DVB-CA :P sprawia on że cyfrówkę można podłączyć tylko do jednego telewizora, jest to najbardziej wymieniana wada :> coś czuje że moduły CI nie poprawią tu sytuacji, bo nadal trzeba mnożyć kartę dostępową, co jest nie do końca legalne, a operatorzy nie zrezygnują z DVB-CA, bo nie dość że pozwala on na pakietowanie oferty bez potrzeby wysyłania techników do przykręcania potencjometrów, to jeszcze jest idealnym zabezpieczeniem przed kradzieżą sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to w takim razie problem dla nas użytkowników a nie dla operatorów. Myślę, że tutaj dużym udogodnieniem dla klientów (a ukłon ze strony operatora), jest np. możliwość zdublowania kanałów. Część oferty programowej puścić po RF bez w formie analogowej i taki sam zdublowany + premium puścić w cyfrze ale z CI ? To jednocześnie spowodowałoby, że odbiorca ogląda sobie analog w kuchni czy sypialni a w salonie cyfre.

 

Czy w ten sposób rozwiązałbym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analog zniknie, ale wg. mnie dublowanie kanałów nie jest potrzebne. Przynajmniej na razie.

Oczywiście, jeśli będzie wiadomo kres przechodzenia (jeszcze kilka lat) z analogu do cyfrówki, dobrym pomysłem będzie dublowanie oferty.

Ciekawe jak zostanie rozwiązany problem kilku telewizorów. Splitter do kart?kilka dekoderów za jeden abonament. Tyle że z takiego rozwiązania wyjdą kradzieże sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już różne dziwne pomysły na dzielenie sygnału np. odbiorniki cyfrowe z wifi, które przerzucają całe streamy. Odbiorniki z CAMem działający w TDSie, który co ułamek sekundy dekoduje n programów i rozsyła je na wyjścia albo to czego używają operatorzy czyli deskramblery z multicamami. Słyszałem, że są operatorzy, którzy wdrażają usługę multihoming. Nie wiem na czym ma to polegać ale dokładnie ale to też jakieś rozwiązanie. Z kolei operatorzy używają deskramblery z multicamami.

 

Niedługo operatorzy mogą mieć problem z nadążeniem za potrzebami użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z dublowaniem kanałow analogowych jest problem z powodu braku pasma , chcac oferte kanalow cyfrowych zwiekszac trzeba zajmowac pasmo do 860 mhz - do tego dochodzi sygnał z cmtsow i pasma na kanaly analogowe zacznie brakowac wiec wczesniej czy pozniej analog musi zniknac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w vectrze mamy 100 kanałów na 12 transponderach (w tym ostatnim są tylko 3, wiec prawie wolny) jest jeden kanał gotowy na trzynastkę i jest jeszcze parę częstotliwości pustych ;> więc z tym nie jest tak złe ;p i coś mi się wydaje że polska kablówka nie przekroczy 150-200 kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

opiszę jedną sieć która jest rewelacyjna a to dlatego że Nie paruje kart z dekoderem! można używać modułu cam w wielu telewizorach z głowicą dvbc jak równierz z golden media 9080 sam mam i działa świetnie konfiguracja dvbc dvbs soft producenta żadnych problemów typu zacinanie obrazu ..Sam listę zmieszałem z kanałami satelitarnymi i nie mam żadnych zastrzeżeń jedynie epg na niektórych kanałach ma opużnienie z 2 sekundy ale dla mnie nie jest to żadnym problemem! odbiorrcy w Pile w WaLczu Chodzierzy Mirosławcu,Złotowie i okolicach powini być szczęśliwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...