Skocz do zawartości
  • 0

Dziwne zachowania tunerów


RafiX
 Udostępnij

Pytanie

Hey, moze ma ktos z Was podobny problem? Wyszukujac kanaly automatycznie z tp: 11.958V 27500 przed koncem wyszukania zawiesza mi sie tuner (wylacza sie i wlacza sie ponownie), probowalem wpisac parametry recznie kanalu odkodowanego Disney, obraz mi sie pojawil ale tylko na chwile po czym tuner sie zawiesil, wylaczyl i wlaczyl sie ponownie. Oznacza to ze nie moge odbierac z tego transpondera zadnych kanalow. Pocieszam sie tym ze z 12.054H 27500 nie ma zadnych problemow i moge odbierac Disney+1. Zaznacze ze nie mam podobnego problemu na transponderach innych satelitow, wszystko dziala ok. Ten problem zauwazylem dopiero teraz gdy sie dowiedzialem ze nadaje odkodowany Disney. Jakiss czas temu tez byla przerwa w kodowaniu ale wtedy moglem odbierac kanaly z 11.958V bez przeszkod. Dobrze ze na tej czestotliwosci nadaja tylko kanaly kodowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Wyszukujac kanaly automatycznie z tp: 11.958V 27500 przed koncem wyszukania zawiesza mi sie tuner (wylacza sie i wlacza sie ponownie), probowalem wpisac parametry recznie kanalu odkodowanego Disney, obraz mi sie pojawil ale tylko na chwile po czym tuner sie zawiesil, wylaczyl i wlaczyl sie ponownie. Oznacza to ze nie moge odbierac z tego transpondera zadnych kanalow. Pocieszam sie tym ze z 12.054H 27500 nie ma zadnych problemow i moge odbierac Disney+1.

Wygląda na to, że Twój tuner nie radzi sobie z odbiorem tego transpondera. Można tylko zgadywać jaka jest przyczyna, może na tym TP. są przesyłane jakieś dane, które "ogłupiają" Twój tuner. U mnie nie ma żadnych problemów z przeszukaniem i odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam nadzieje ze tuner (Echstar DSB780) nie jest uszkodzony, bo wlasnie dwa tygodnie temu skonczyla sie gwarancja. A swoja droga ciekawe czy ktos wogole mial lub ma podobny problem. U mnie problem jest i tylko z tego jednego transpondera. Sprobowalem wyszukac wszystkie kanaly (nk+k) i faktycznie gdy tuner doszedl do wspomnianej czestotliwosci, przerwal wyszukiwanie, wylaczyl i wlaczyl sie ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam nadzieje ze tuner (Echstar DSB780) nie jest uszkodzony, bo wlasnie dwa tygodnie temu skonczyla sie gwarancja.

Raczej nie, poprostu kapryśny jest.

Mój sprzęt na przykład ma problemy z niektórymi Włoskimi stacjami, obraz jest przedzielony w poziomie na połowe i miga... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są tunery co wywalają się o 12,476H, bo EbS ma za dużo wersji językowych - różne dziwy się zdarzają. Niestety jeśli Echostar nie chce przebrnąć, to nie będzie innego wyjścia jak dać mu spokój... Spróbuj jeszcze zrobić mu restart i dać wyszukanie, ale raczej nic z tego.

 

W każdym razie nie ma się co przejmować, bo Disney to krótka promocja - wkrótce go zakodują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat odkopuję i jednocześnie zmieniam nazwę z "Problem z tp: 11.958V z HotBirda" na "Dziwne zachowania tunerów" dzięki czemu wątek będzie bardziej czytelny :wink:

 

Od momentu napisania ostatniego posta przybyło u mnie transponderów z których nie da się wyszukać kanałów TV bo tuner się zawiesza. Do tp. 11.958V dołączył jeszcze 11.843V. Dzisiaj zauważyłem podobny problem z 11.219H. Wszystkie częstotliwości są z HotBirda i obsługiwane przez Sky Italia. Tak więc moja prośba do Userów aby ktoś przeszukał te częstotliwości i podał informacje, jakie programy są nadawane na tych tp (razem z przekazami danych o ile takie są). Dzięki :wink:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli problem wyjaśniony :D . Cieszę się że z tych częstotliwości nie ma żadnych wartościowych kanałów to można sobie to odpuścić.

Wydaje mi się że najlepszym sposobem na likwidację tego problemu byłaby wymiana oprogramowania w tunerze ale na razie dam sobie spokój :wink:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Zauważyłem, jak ktoś tutaj pisał o tym, że Disney to krótka promocja, na odpowiedź osoby, która pisała o Echostarze. Przecież Echostary są w cyfrowym polsacie, także w cyfrowym polsacie Disney jest na jakiś krótki czas, i wkrótce go zakodują? Przecież Disney Ch jest w pakiecie CP Familijnym i myślałem, że na stałe? Zaraz? Może mi ktoś to wyjaśnić... Bo coś nie jasno Was zrozumiałem. Disney jest w Cyfrowym polsacie w pakiecie co nie. ??? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sajmon, wszystko jest w porządku. Tutaj chodziło o problemy z odbiorem kanałów na niektórych transponderach. Jeżeli chodzi o Disney to była rozmowa o tym kanale nadawanym z włoskiej sieci SKY (czasami ta telewizja ma przerwy w kodowaniu sygnału).

Jestem posiadaczem tunera Echostar DSB-780, ten tuner nie jest częścią Cyfrowego Polsatu. Kupiłem go sam na własną rękę aby oglądać niekodowane kanały cyfrowe. To nie jest tak, że gdy są w sklepie dekodery Echostara to znaczy że te odbiorniki należą wyłącznie do CP. Mój tuner nie ma nic wspólnego z Polsatem.

 

Chcę zapytać się tych abonentów CP którzy posiadają właśnie Echostar. Czy Wasze dekodery podobnie zachowują się jak mój i zawieszają się przy wyszukiwaniu kanałów z niektórych tp. Dokładnie o jaki problem chodzi, to jest wyjaśniony w tym temacie.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi 8)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...