Skocz do zawartości

[Vectra] Rozdzielenie sygnału w kablówce (DATA, kanał zwrotny)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję rozdzielić sygnał w kablówce. Obecnie instalacja wygląda jak na 1 obrazku. Ze względów budowlanych i technicznych potrzebuje dokonać rozdzielenia sygnału z jednego kabla. Modem zostawić w spokoju.

wq4izxcgqobf_t.jpg

Chcę uzyskać tak jak na 2 obrazku, czyli dodać kolejny rozdzielacz na jednym z kabli, i następnie od rozdzielacza do dekodera podpiąć sygnał tak aby działał kanał zwrotny, a do drugiego TV puścić zwykły sygnał pod niekodowane DVB-C.

ywsby79setom_t.jpg

 

Podpowiedzcie proszę, jaki rozdzielacz na 2 wyjścia zastosować, tak by jedno przepuszczało sygnał zwrotny a drugie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dekoder PVR lub HDNet i korzystasz z usług VOD to splitter musisz dać na drugie wyjście oznaczone jako modem, a telewizor z DVB-C pod wejście RTV w gniazdku. Sprawdź przed założeniem splittera na modemie 192.168.0.1, jakie są wartości nadawania upstram, żeby wiedzieć czy w ogóle się za to zabierać. Oczywiście musisz solidnie wykonać złącza.

Jeśli zamiast PVR czy HDNet masz sprzęt nieuzwrotniony typu moduł CI,+ czy Motorolka to robisz jak kolega napisał wyżej, czyli dzielisz splitterem ze złącza RTV w gnieździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dekoder, jaki jest wpięty to Arris HMC 4120. Działa na nim VOD. I tylko ten kabel mogę rozdzielić dalej ze względów technicznych. Czy do VOD nie ma wymagań, aby był zwrotny kanał?
Jaki dokładnie splitter kupić, tak żeby dalej korzystać z dekodera i VOD na jednym wyjściu, a na drugim wyjściu z DVB-C?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś markowy rozgałęźnik dwudrożny (Tratec/Teleste/Telmor czy coś podobnego) i kup też jak gdzieś dostaniesz filtr (blokadę) kanału zwrotnego żeby przypadkiem syfu w paśmie kanału zwrotnego od strony głowicy TV nie wpuścić w sieć. Zakładam, że strata rzędu 4dB nie pogorszy na tyle poziomu sygnału, żeby był on poza zalecanymi poziomami. Jeśli dekoder ma VOD to kanał zwrotny jest oczywiście potrzebny. Alternatywne rozwiązanie to zakup zwrotnicy z jednym wyjściem TV (bez kanału zwrotnego) i drugim wyjściem Data ale takiej, która ma możliwie niskie tłumienie. Przykładowo Tratec Tris-212E powinna być OK (ok. 4dB tłumienia). Wszystkie złącza zrób bardzo starannie, w domowych warunkach raczej zaciskanych nie zrobisz bez narzędzi, ważne żeby był dobry kontakt ekranu kabla z wtykiem i żeby nie było luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Trza było za pamięci kłaść kilka kabli.. :) Od Vectry mam właśnie GMDF-354 i albo rozejrzę się za drugą zwrotnicą taką samą albo za tym Tratec'iem Tris-212E.
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam mam problem z dekoderom ADB3831 CDX mianowicie nie mam dostępu do VOD i nie świeci kontrolka modemu na dekoderze. Jest on podpięty pod taki rozgałęziacz (wtyk z prawej) środkowy wykorzystywany jest do wieży hifi. Czy przewody są na pewno dobrze podpięte ? Nie ja to podłączałem ale podłączenie do wieży musi zastać.

 

e6e1985a8eab9d38gen.jpg

Edytowane przez xut2zs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już się samo naprawiło ikona modemu na dekoderze pojawiła się po dłuższej chwili od zamiany przewodów, działa VOD i portal klienta. Dzięki

No tak niby wszystko ok, ale połowy kanłów niema czyli coś za coś dobra narazie zostawię po staremu bo do tamtych rozgałęźników mam cięzki dostęp.

Edytowane przez xut2zs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom DS masz bardzo niski i w ogóle poniżej normy. Przy takim sygnale modem w dekoderze może zrywać połączenie a i poprawny odbiór telewizji jest wątpliwy. Prawdopodobnie masz coś przekombinowane z ilością elementów pasywnych i/lub jakością/długością kabli w mieszkaniu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...