Skocz do zawartości

problem twinhan vision plus niebieska


rufus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

posiadam kartę twinhan vision plus niebieską.

 

mam mały problem z tą kartą, gdyż po trudnych poszukiwaniach znalazłem do niej sterowniki i karta jest widziana przez program progdvb, ale pojawił mi sie kolejny problem gdyż na wychodzi napięcie zasilające na konwerter.

 

próbowałem kartę przepinać do innych gniazd PCI i dalej jest to samo,

możliwe że sterowniki są złe ale mam jedyne na których ta karta jest wykrywana i do tego były one z programem Twinhan DTV, i jak go odinstaluję to już karta nie jest widziana co jest dla mnie dziwne.

 

karta jest widziana do tego w everescie jako:

 

-BrookTree Bt360 MediaStream Controller

-BrookTree Bt878 Video Capture Device - Audio Section

 

szukałem tez sterowników pod typowo takie urządzenia i też jest to samo

 

proszę o pomoc gdyż męczę się z tą kartą już parę dni żeby ją uruchomić.

 

udało mi się zdobyć sterowniki które są ok,działa wszystko w MyTheatre natomiast jest problem z progdvb bo pisze mi jak wybieram twinhan ze urządzenie nie może być uruchomione:/

a najbardziej na progudvb aby w nim karta mi chodziła bo tylko tam będzie działać wtyczka pmcam na której mi zależy najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję sterowników wrzuciłeś? (Sprawdź w Menedżerze urządzeń jak się nazywa ta karta i po wejściu w jej właściwości jakie cyferki się pokazują. Teoretycznie powinny 1.2.3.8)

 

Sterowniki do wszystkich produktów TwinHana są na ich stronie domowej.

 

http://www.twinhan.com.pl/index.php?id=7

http://www.twinhan.com/download_driver&software.asp

 

Jeśli masz wątpliwości, co posiadasz - są tam automatyczne instalatory driverów (najlepiej wybrać ten instalujący nie WHQL, tylko najnowsze). Dopero gdyby nie zaskoczyło - wtedy można bawić się ręcznie.

 

PS: Coś mi się zdaje, że MyTheatre też obsługuje wtyczki ;) PMCAM powinna z nim zadziałać (przynajmniej w teorii - tego akurat nie sprawdzałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za szybką odpowiedz:)

 

karta jest widziana w menadżerze jak:

DST audio controler i

DST video controler

 

co do sterowników wiem napewno że te z drugiego linka podanego przez Ciebie mi nie działają:/

z tego pierwszego ściągnę i zobaczę bo jest nadzieja:)

aczkolwiek tak jak pisałem sterowniki na chwilę obecną mam chyba ok bo mytheatre mi ją wykrywa.

co do wtyczki skopiowałem dane wtyczki z progdvb do katalogu plugins w mytheatre i mi ją otworzyło:) tylko że kwestia tego czy to ze sobą zadziała:)

 

tylko że w takim przypadku nasuwa się kolejne pytanie gdyż w mytheatre muszą być kodeki audio i wideo i jak je tam zainstalować żeby mięć obraz??

bo sygnał mam EPG działa ale nie ma obrazu bo pisze że brak dekodera video.

 

próbowałem zainstalować te drugie sterowniki i komputer mi się ciągle restartuje i musze go włączać w trybie awaryjnym.

wiesz może z którego katalogu streowniki można zainstalować ręcznie?

tylko komputer się restartuje po wyszukaniu karty i pisze instalacja jakiś sterowników IP i wtedy następuje restart.

możliwe że koliduje karta sieciowa.

spróbuje odinstalować kartę sieciową i zainstalować sterowniki.

a jak to nic nie da to muszę pomyśleć jak uruchomić \PMCAM na mytheatre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XP system sam sobie stwierdzi co mu potrzeba. Niestety nagły restart = jakiś konflikt, ale jeśli to TwinHan, to musi mieć sterowniki TwinHanowskie, a nie jakiekolwiek, więc lepiej jakby zadziałały...

 

W wypadku MyTheatre, podobnie jak w wypadku ProgDVB musisz mieć w systemie jakieś kodeki, bo inaczej nie będzie obrazu i/lub dźwięku. Dla przykładu kodeki Cyberlink są dołączone do programu PowerDVD i po jego instalacji w MyThearte też powinny być widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czym był spowodowany restart, kodeki udało sie zamienić, program mytheatre działą, zainstalowałem kodeki audio i wideo i działa:)

a co do pmcam, działa mi pod mytheatre i karta c+ jest czytana bez najmniejszego problemu:)

 

dzięki wielkie za pomoc i rady jak poradzić sobie z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...