Skocz do zawartości
  • 0

Dobór zestawu - Irlandia


bialy100k
 Udostępnij

Pytanie

Temat https://forum.satkurier.pl/topic/27070-dob%C3%B3r-ca%C5%82ego-zestawu-sat-w-uk/ znam - ale u mnie troszkę inaczej z wymaganiami:

 

1.       Chcę wydać jak najmniej, powiedzmy do +800PLN(200€) jako górna granica. bardziej zależy mi na bezobsługowości po zakupie/instalacji

2.       Odbiór HD oraz sporo SD - bak planów na 4k

3.       Nagrywanie na NAS po LAN w jakimś ogólnodostępnym formacie jak mp4 było by rewelacyjne. Ethernet 1Gbit mam w każdym pokoju. Równoczesne oglądanie na "głównym TV" nie jest kluczowe, choć miłe.

4.       Streaming po LAN-ie - chętnie.

5.       Satelita + naziemna Irlandzka, identyczna jak w PL (Irlandzki Saorview to taki sam system nadawania jak w PL, stara mydelniczka ITI 2850 pięknie go odbiera, dużo lepiej niż satelitę ze względu na bitrate)

6.       Serwer konieczny (np. zarządzanie tunerem przez komputer, nagrywanie na dysk sieciowy)

7.       Zapis: LAN: idealnie (i tak jest NAS i będzie kolejny), ewentualnie USB 1TGB lub wewnętrzny

8.       Z jakiego operatora będziesz korzystać( CP, NC+ ?) ,czy odbiór programów nie kodowanych?

 

Tu mam zagwozdkę, bo mam teraz ITI2850 i telewizjanakarte HD którego używam i jestem generalnie zadowolony - poza muleniem HDD. Ale zaczyna dogorywać i to powód do ewentualnej zmiany. Nie mam czasu oglądać TV i raczej nagrywam jakieś stare beep-oły z kanałów SD - typu "Wojny magazynowe", "Gwiazdy Lombardu" itp. Bez bajek, sportu, muzyki. Zwykle nawet nie płacę za bieżące kanały HD - bo ich nie ogląda, więc lecą jakieś Focus, Tele5 itp. Bardzo prosze o sugestie co ewentualnie warto użyć. Mam jeszcze jedną starą kartę (już nieopłacaną od roku - też TNK HD) z tunera 5800 który padł i nie dał się reanimować.

 

9.       Bez multuroom, jeden tuner

10.     Długość przewodu od anteny do tunera z jakieś 12m

11.     Jeden satelita - tylko polskie kanały z Hot Bird - 13'E

12      Montażu przewodów w domu wolnostojącym - od ściany przez poddasze do pokoju.

13.    W tej chwili jest antena 80cm, działa, ale mogło by być nieco lepiej - sporadycznie artefakty.                                                                                                            

 

Niedługo będe w Polsce, więc moge kupić albo coś w necie z UK, albo w Polsce. Co polecacie gdzie nie będzie się trzeba dużo grzebać i szukać? Podstawy linuxa jakieś są, terminala się nie boje - ale trzeba mnie prowadzić za rękę.

Edytowane przez bialy100k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...