Skocz do zawartości

timeshift na jednym kablu


achibb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Szukałem wzdłuż i wszerz i nie znalazłem :cry: . Chciałem skorzystać z n-recordera, jednak moja obecna instalacja nie pozwala mi pociąganąć drugiego kabla od drugiego konwertera. Czy jest jakiś sposób, aby uzyskać funkcję timeshift (na VoD mi nie zależy) ? Np jakiś spliter przed n-recorderem ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie takie technologie: Unicable i MultiBand Converter.

 

Pierwsza odpada na starcie, bo nbox nie umie jej obsłużyć (a szkoda, bo jest pewniejsza). Druga, to trochę prototyp jeszcze, ale spełnia swoje zadanie. Jeśli zaryzykujesz - unikaj połączeń tego urządzenia z konwerterami Golden Interstar - nie lubią się. Takich marek sprawiających problemy może być więcej, ale nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkieco co jest na rynku...

 

Zajrzyj tu: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=48&id=855

 

Dodatkowo opis był w jednym z poprzednych wydań magazynu SAT Kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja o której wspomniałem jest w bloku (idzie tam sygnał z n, CP, C+). Całość jest puszczona na 16 mieszkań. I teraz pytanie laika: Czy instalacja Stackera jest konieczna czy wystarczy sam destacker. Jeśli jest konieczna to w którym miejscu ? W opisie jest informacja, że nie powinno być wcześniej "wzmacniaczy rozdzielaczy, zwrotnic". Skoro idzie sygnał na 16 mieskzań to pewnie jakiś bajer tam jest. Suma sumarum szanse na funkcjonoawnie są chyba dość nikłe. Dobrze główkuje ?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było zacząć tak odrazu - niestety nic nie zrobisz, jeśli nie pociągniesz sobie kabla z samego urządzenia z którego idą kable do innych mieszkań (zapewne jest to multiswitch). Oczywiście te dwa kable przy samym multiswitchu możesz już połączyć stackerem i następnie po starym jednym kablu wejść do siebie do mieszkania i użyć destackera, ale i tak będzie problem, bo jak jest 16 mieszkań, to zapewne użyto multiswicha x/16, czyli z 16 wyjściami i nie ma skąd tego dodatkowego przewodu wykombinować, nawet gdyby chcieć połączyć je w jeden za multiswitchem...

 

Ogólnie musisz wybadać w jaki sposób są rozdzielane kable do poszczególnych mieszkań i czy jest szansa wykombinować jeszcze jeden przewód z tego urządzenia (ale drugiego kabla ciągnąć nie trzebaby było, bo jak już będziesz miał dwa przewody z urządzenia rozdzielającego - połączysz je stackerem do jednego kabla i polecisz starym kablem do mieszkania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...