Skocz do zawartości
  • 0

Polsat - Ustawianie anteny


qauczuq
 Udostępnij

Pytanie

Cześć,

 

nie złoście się wiem że tematów tego typu już jest tu kilka:

np:

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=4465

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

 

ale chodzi o to że przeczytałem je wszystkie ale w dalszym ciągu nie mogę ego HB złapać.

 

Mam dekoder samsunga DSB-S305G ustawiam go tak żeby widac było pole siła sygnału i szukam.

 

Szukam i szukam.... patrze do neta i nie wiem już czy dobrze szukam popatrzcie:

 

(reklama) - tu jest 13 w lewo HB

 

a tu w prawo (reklama)

 

 

jak jest dobrze?

 

Jutro wrzucę zdjęcie to zobaczycie czy czasem drzewa nie przesłaniają mi sygnału.

 

Edycja RafiX: Usunięte reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

obiecane zdjęcia.

Popatrzcie proszę czy aby dom lub te choinki nie będą mi przysłąniały sygnału. Na kompasie widać kierunek północ płudnie. Jedno zdjęcie pokazuje stare mocowanie antenty z któego nie wiem czy nie przysłaniaja mi drzewa sygnału a na drugi antena przymocowana bardziej w lewo.

 

p1010322hr8.th.jpg

 

p1010323cb2.th.jpg

 

p1010317wp5.th.jpg

 

Mieszkam w przemyślu,

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... d=&x=0&y=0

 

Popatrzcie prosze, juz 3 dzień ustawiam antene i sygnał nawet nie pojawił się na moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CHoinka byc może będzie robić za drzewko w święta. Niestety do elewacji nie przymocuje ponieważ jest ocieplana styropianem.

 

Przed chwilą było słoneczko, niestety troche poźniej niż powinno być tj 12.13. Ale z tego co widziałem po padającym cieniu to biorąć poprawkę na ruch słońca, zakres ruchów anteny i "okno" prześwitu (dom-choinki) jest chyba w akceptowalnych wartościach (czyt. nic nie przesłania), kurde ale ja to robie pierwszy raz i pewnie coś przeoczyłem albo coś robie nie tak.

 

 

czy kąt elewacji jest super ważny czy jak zamiast np. 32 będzie 33 albo 34 to nie złapię sygnału czy tez słapię ale będzie on słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro nic słońca nie zasłoniło, to prawdopodobnie i sygnału nie zasłania. Kąt elewacji jest ważny, ale różnica jednego stopnia nie jest istotna.

Podziałkę kątów elewacji na uchwycie anteny (o ile taka jest) potraktuj z przymrużeniem oka, sprawdzaj różne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy ustawianiu anteny musisz delikatnie ją obracać, bardzo małymi kroczkami, bo w przeciwnym razie miniesz HB i nie złapiesz żadnego sygnału. Po każdym minimalnym przesunięciu odczekać trochę i sprawdzić sygnał na pasku w menu tunera. Wcześniej wybierasz sobie jakiś transponder przypisany dla HotBirda i na nim dokonujesz ustawień anteny. Sprawdź, czy dobry transponder masz wpisany dla HB. Czasami różne herezje wychodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kurcze, nie moge tego ustawić.

 

MOże coś mam źle podłaczone:

 

- tuner przez gniazdo euro - TV AV1 do TV

- kabel od satelity wpięty (już nawet bez wtyczki żebym miał pewność że ten drucik dobrze chodzi w otworek w gnieździe)

- karta wsadzona do tunera

- antena ustawiona i przykręcony do niej konwerter

- kabel od Tunera podpięty pod konwerter (i tutaj ni nie muszę w samym konwerterze włąnczać aby zaczął odbierać sygnał?)

- na tv ustawiony tuner w zakłądce - Instalacja -> skanowniae transponderów

 

I przy takim ustawieniu kręce sobie tym talerzem i kręce i nic nawet na chwilkę sie ten sygnał nie pojawił. Może to wina złej pogody (ciągle deszcz i mrzawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
- kabel od satelity wpięty (już nawet bez wtyczki żebym miał pewność że ten drucik dobrze chodzi w otworek w gnieździe)

Szybko zakładaj wtyczkę :P

Musi być podłączony także oplot, a nie tylko ten "drucik".

Dodatkowo możesz niechcący zrobić zwarcie i po zabawie.

 

Zerknij jeszcze na tego screena i porównaj ze swoimi ustawieniami LNB.

ustlnbsv8.th.jpg

 

Albo coś ciągle źle łączysz, albo masz zasłonięty sygnał z nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oplot musi być?

 

Jak go nie będzie to nie będzie sygnału?

 

 

Bo jak chyba źle uciłąem izolacje tak do drutu na maksa... ;( ale nie sądizłęm żeby to miało mieć wpływ na sygnał który leci przecież po tym druciku.

 

U mnie na ustawieniach nie ma takich opcji jak u Ciebie np. brak jest góny i dolny osclylator.

 

EDIT:

 

Sygnał raczej nie jest zasłonięty, jak w sobotę koło 13 było słońce to nie padał cień z żadnego elemntu otoczenia na antenę.

 

Bede musiał sprawdzić jeszcze tuner. NIe wiem czy te oploty mają krytyczne znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musi, musi :)

Ściągasz zewnętrzny płaszczyk, oplot "kładziesz" do tyłu, następnie odsłaniasz żyłę i nakręcasz na to "F"-kę. Są ilustracje jak poprawnie zarobić F-kę, ale jakoś nie mogę teraz znaleźć :?

Oczywiście tak zarobiona wtyczka musi być i przy tunerze, i przy konwerterze.

Na konwerter jest podawane napięcie, więc obwód musi się jakoś zamknąć ;)

 

Jak to nie ma takich opcji? Znaczy w ogóle ich nie czy są ale bez podanych wartości? ;)

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.

W oscylatorach ma być wpisane 9750 oraz 10600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki,

 

to jutro bede próbował z dobrze zarobionymi końcówkami.

 

Znalazłem też te oscylatory.

 

dzięki, jutro dam znać co i jak.

 

EDIT:

 

UDAŁO się

 

Wiecie i to przez te źle zrobione końcówki tak się męczyłem. No ale teraz też już mogę brać 50 zł i ustawiać ...

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...