Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadaj to pytanie panu Korzeniowskiemu, kiedy go spotkasz. Ciekawe jaki on ma telewizor? A może ogląda ten kanał tylko w telewizyjnej kablówce lub wprost z dosyłów? Często w studio podczas programów sportowych na ścianach wiszą panoramiczne telewizory, na których leci materiał w 16/9 - a samo studio nadaje już w 4/3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając lekkoatletyczne MŚ na TVP Sport można ich trochę pochwalić, w szczególności za koncentrację na Polakach, jak np. było w przypadku finału pchnięcia kulą - za tzw. unilateralność, czy jakoś tak. :D

I to wszystkie plusy, teraz czas na minusy. Np. wywiady z polskimi lekkoatletami. Zamiast wywiad pokazać w jednym okienku, a to co dzieje się na stadionie pokazać w drugim okienku, ale nie, trzeba cały wywiad pokazać na całym ekranie. Eurosport jakoś mógł pokazywać na raz, i wywiady, i wydarzenia na stadionie. Ostatnią rzeczą jest nie pokazywanie transmisji do końca, np. w Sobotę nie pokazali biegu na 200 m zaliczanego do siedmioboju, ale już w Niedzielę były zachwyty, jak to Chudzik wspaniale wystąpiła w Sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wywiad pokazać w jednym okienku, a to co dzieje się na stadionie pokazać w drugim okienku, ale nie, trzeba cały wywiad pokazać na całym ekranie. Eurosport jakoś mógł pokazywać na raz, i wywiady, i wydarzenia na stadionie.

Jestem przeciwny dzielenia ekranu na 2 okienka. W Eurosporcie okienko z transmisją jest tak małe, że niewiele widać. Jak są napisy lub tabele z wynikami to już w ogóle nic nie widać. To bezsens, żeby pokazywać coś czego nie widać. Mam 29" telewizor i nic nie widzę to co dopiero jak ktoś ma mniejszy. Te rozmowy i tak niewiele wnoszą do całej transmisji, w Eurosporcie dodatkowo nic nie słychać co mówią i jeszcze są nieudolnie tłumaczone lub w ogóle nie są tłumaczone. Moim zdaniem rozmowy powinny być puszczane na całym ekranie ale wtedy gdy na stadionie się nic nie dzieje bo zdarzają się takie przestoje lub po zakończeniu zawodów. Przecież nie muszą być koniecznie na żywo. Dajcie ludziom w spokoju oglądać zawody. Na komentarze, opinie, rozmowy jest czas w studiu. Oglądałem finał pchnięcia kulą w Eurosporcie. Jeden z rzutów Majewskiego był właśnie w takim małym okienku w trakcie rozmowy. W rezultacie zobaczyłem biało-czerwoną kropkę. Aż się komentujący te zawody Marek Rudziński wkurzył. Precz z dzieleniem obrazu i rozmowami w trakcie zawodów! Od tego są przerwy oraz studio przed i po zawodach.

Wczoraj były derby. I brak transmisji !!

Mógłbyś napisać o jakie derby chodzi bo nie wszyscy są zorientowani. Ja mógłbym napisać, że wczoraj był mecz, którego nie transmitowali i też niewiele to komuś powie bo nietransmitowanych meczy przez TVP Sport było wczoraj pewnie z tysiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak byle kto dorwie się do transmisji sportowych. Oczywiście Copa Libertadores/Sudamericana tylko w retransmisjach, do tego się już przyzwyczaiłem. Wczoraj nastąpiła jednak totalna kompromitacja TVP. Przed meczem Bilbao - Barca (w trakcie oraz po też nie) nie było żadnego studia. Widziałem jakiś czas temu, że ktoś śmiał się, że TV w Polsce jest bardziej "do przodu" niz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Otóż przez wieśniaków z TVP nie jest to prawda. Kanał sportowy z ZEA - Abu Dhabi Sport - emitował wczoraj studio przed, w przerwie i po meczu, a także dłużej pokazywał przekaz bezpośrenio ze stadionu niż TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie emitują studia przed meczami eliminacyjnymi Polaków do Mistrzostw Świata (bo trudno to coś co trwa 2 minuty i zawiera tylko monolog Patyry albo przedstawienie ekspertów studiem nazwać) to co się spodziewasz po takim meczu jak o Superpuchar Hiszpanii. Dziwne jest, że w TVP HD nie ma przy meczach nawet tego pseudostudia. Nawet jak nie produkują go w HD to mogliby go puścić w jakimś upscalu i wtedy relacja byłaby kompletna a tak to trzeba skakać między TVP 1 a TVP HD. Mnie brak studia nie przeszkadza ale jak ono ma tak wyglądać jak w tej chwili w TVP wygląda to może lepiej by go w ogóle nie było bo wstyd na to patrzeć. Przekaz ze stadionu, który zaczyna się sekundę przed pierwszym gwizdkiem i sekundę po gwizdku się kończy jest rzeczywiście wkurzający. Chciałoby się zobaczyć jak piłkarze na boisko wchodzą, schodzą z niego a tu nic. Tu brawo dla Polsatu i nSportu - wchodzą z relacją nawet 10 minut przed meczem kiedy jeszcze nic się na płycie boiska nie dzieje. I tak powinno być.

janusz080 - widziałem w programie telewizyjnym, że mecze Copa Libertadores/Sudamericana są również na żywo dlatego nie jest prawdą co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu meczu flu-Flamengo nie było live. W tym nie ma też meczu C. Sudamericana live. Mecze Copa Libertadores były live w trakcie niedawno zakończonej edycji - ale chyba dopiero od ćwierćfinałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O braku studia w TVP HD w trakcie meczu Polaków mówię na podstawie tego co obserwowałem wtedy gdy TVP HD była dostępna FTA w DVB-T. Jeśli to zmienili to chwała im za to, niech jeszcze to studio poprawią merytorycznie bo to co jest teraz to wstyd.

 

Środowa przedpołudniowa transmisja z lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w TVP Sport została przerwana o 13:15. W Eurosporcie zakończyła się o 14:15 a więc TVP urwała aż godzinę. Wieczorna przerwana o 21:45 a w Eurosporcie trwała do końca, czyli do 22:35 + 20 minut podsumowania. Jak się kupuje prawa do transmisji za publiczne pieniądze to chyba warto te prawa wykorzystać. Wstyd panie Korzeniowski. Albo się robi kanał sportowy albo cyrk bo przerwać transmisję po to by emitować mecz Tottenhamu sprzed kilku dni, jak to miało miejsce po południu, albo powtórkę z Tour de Pologne, jak to było wieczorem, jest właśnie cyrkiem. Emisja w dwóch okienkach jednocześnie tylko dlatego by zmienić ujęcie z przekazu międzynarodowego na taki jaki sobie TVP wybierze również bo tylko w niektórych sytuacjach jest to uzasadnione. I skończcie z tymi wywiadami wtedy kiedy coś na stadionie się dzieje. Nie wiecie do czego jest przycisk REC na tej waszej aparaturze? Ano do tego by te rozmowy nagrać i wyemitować wtedy gdy nic się nie dzieje lub po zawodach.

Dlaczego porannych transmisji nie ma w TVP HD!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środowa przedpołudniowa transmisja z lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w TVP Sport została przerwana o 13:15.

Tu raczej trzeba pochwalić TVP Sport gdyż transmisja miała trwać do 13, a przeciągnęli ją aż do 13:15. :wink:

A jakiej to konkurencji nie pokazują w wyniku skracania transmisji? Oczywiście dziesięcioboju, o którym dyskutują z Panem Sebastianem Chmarą(wielkim ekspertem od wszystkiego czyli od niczego) podczas innych konkurencji, których w ten sposób nie dają obejrzeć, a i samego dziesięcioboju nie pokazują. Paranoja.

 

OT

Jeszcze jedna rzecz mnie denerwuje podczas transmisji, a to akurat nie jest wina TVP, a realizatorów MŚ. Czasami, a właściwie cały czas mam wrażenie, że nie oglądam MŚ tylko Mistrzostwa Niemiec. Jeżeli są konkurencje indywidualne, a są pokazywane z tzw. odtworzenia to właściwie widzę tylko Niemców, jak to było w przypadku rzutu oszczepem Pań. W przypadku konkurencji gdzie startuje się "w grupce", jak np. biegi to przed biegiem na zbliżeniu pokazywani są faworyci, ale oczywiście także reprezentanci Niemiec choć przybiegną na ostatnim miejscu. Oczywiście gospodarze mają swoje prawa, ale prawdziwi faworycie są na zbliżeniu z pół sekundy, a taki Niemiec, który się nie liczy z pięć - dziesięć sekund. Najgorsze jest to, że jakby nie było to te MŚ są w Niemczech, więc taki ZDF czy ARD ma od groma swoich kamer i to co widać na ich kanałach to jest dopiero syf(czyt. sami Niemcy i zbliżenia po 30 sekund), to po co to jeszcze robią w realizacji światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie były dziesięcioboista, a właściwie siedmioboista, czyli jest ekspertem od wszystkiego czyli od niczego. Takiego to najłatwiej znaleźć, a ze specjalistami już jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj TVP Sport dwukrotnie skracała transmisję prawie o godzinę a dziś z tego co widzę w programie telewizyjnym skróci ją aż o 3 godziny. W TVP Sport zakończy się o 13:00 a Eurosport będzie transmitował aż do 17:00. Co jest powodem skrócenia transmisji? Ważne programy do wyemitowania:

13:00 Skoki narciarskie - Letnie Grand Prix w Zakopanem z 25 sierpnia 2007 roku,

14:25 Skoki narciarskie - Letnie Grand Prix w Zakopanem z 30 sierpnia 2008 roku

16:00 Żużel - CenterNet Mobile Speedway Ekstraliga - mecz 1. rundy fazy play-off z niedzieli.

Przemysław Babiarz powiedział, że po 13:00 będą eliminacje jakiegoś rzutu, chyba młotem, i wszyscy z powodów bezpieczeństwa muszą opuścić stadion i zawody będą przy pustych trybunach. Dziwne, że wypędzą TVP Sport a Eurosport zostanie. TVP nie powinni w ogóle wpuścić bo to co robią to kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak Babiarz powiedział? Jakoś jak były eliminacje i potem finał rzutu młotem mężczyzn nikt nikogo nie wypraszał. Będą eliminacje rzutu młotem m. in. z udziałem Anity Włodarczyk, która jest liderką list światowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak powiedział. Dla mnie też to było dziwne bo przecież nie pierwszy raz się rzuca różnymi przedmiotami w trakcie lekkiej atletyki. Na razie w Eurosporcie jest przerwa w relacji na żywo ale zostanie wznowiona o 14:25. Ciekawe czy rzeczywiście będzie pusto na stadionie. Mimo tego Eurosport przeprowadzi transmisję a TVP Sport nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę, że ludzi są i nie wiem po co to Babiarz powiedział. Wprowadził widzów w błąd po to by uzasadnić brak transmisji w TVP Sport?

 

Mamy piątek i nie wiem czy jest sens pisać o kolejnej przerwanej transmisji. Dziś rano w lekkiej atletyce była rozgrywana tylko jedna konkurencja - chód mężczyzn na 50 kilometrów. Przekaz zakończono o 12:55 po dojściu tylko kilku zawodników. Nie wiadomo nawet który był drugi z Polaków. W Eurosporcie zakończono relację o 13:15. Nie rozumiem powodu tak wczesnego zakończenia transmisji jeśli następna pozycja w programie TVP Sport zaczynała się dopiero o 13:20 czyli za 25 minut! Start wieczornej transmisji w TVP Sport dopiero o 18:15 a w TVP HD nie wiedzieć czemu jeszcze później bo 19:10. Eurosport rozpoczyna relację na żywo już o 16:15. Jestem głupi, nie rozumiem czym kieruje się TVP w swoich decyzjach i już dawno przestałem próbować. Korzeniowski zamiast wziąć to wszystko za [beep] to sobie do Szaranowicza w trakcie chodu SMS-y wysyła. Ręce opadają. Korzeniowski tylko ładnie się uśmiecha przed kamerami i na nic nie ma wpływu a cała redakcja sportowa robi co chce. Chce by mój abonament dostawał Eurosport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Grafika na transmisjach sportowych realizowanych przez TVP Sport jest tandetna, brzydka, przekombinowana i nieczytelna. Mam 29" telewizor a nie widzę z czterech metrów jaki jest wynik i ile zostało do końca meczu eliminacyjnego do Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Niech tę grafikę w końcu zmienią bo katują nią widzów chyba od początku istnienia tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj na TVP Sport ME w Koszykówce i realizacja tego wydarzenia nie odbiega od realizacji innych wydarzeń na antenach TVP. Wejście z relacjami spóźnione (co prawda zdążyli z rozpoczęciem meczu) ale wszystko jest na styk. Poza tym - puszczanie tego w 4:3 z przyciętą górą - w tych czasach to już prawie przegięcie. Polsat dostaje sygnał z Turcji w 4:3 i tego nie przycina i daje sie to obejrzec. TVP sama produkuje sygnał - i nie jest w stanie (lub nie chce) puścić 16:9 w TVP Sport. Poza tym telewizja ma prawa do wszystkich meczów a na swojej antenie umieszcza 3 z osmiu meczów rzgrywanych w każdej kolejce. Aż przykro że nie można było wczoraj obejrzeć przegranej Hiszpanów z Serbami. Taki mecz mogliby puścić w TVP 2 lub Info - na pewno miałby oglądalność. Poza tym jeszcze jakość - mam dostep do trzech wersji TVP Sport - w cyfrze ta jakość jest chyba najgorsza (chyba że to wina philipsa PVR). najlepsza jakośc na TNK (odbieram to z modułem w Humaxie). Wszystkie powyższe niedogodności - powodują że gdy będe miał wybór będę wybierał siatkówkę na Polsacie a nie Koszykówkę z Polski. To smutne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...