Skocz do zawartości
  • 0

Moja pierwsza SAT.


Ganc2
 Udostępnij

Pytanie

Witam ponownie.

Wasz (wasz i nasz) forumowy kolega kaspeed wprowadził mnie i przynajmniej ogólnikowo poinstruował i zapoznał z pojęciami na temat SAT.

Wiem że potrzebuję przede wszystkim telewizora z wejściem euro ( to jest chyba oczywiste, ale nawet takowego nie posiadam), talerza satelitarnego (czy to prawda że to jest bez znaczenia jaki toto talerz?), tego dzyndzelka na wyśięgniku talerza, jakiegoś pudełeczka i kabla.

Po prostu znudziło mi się oglądanie raz w tygodniu telexpresu na przenośnym czarnobiałym ekranie :o Dotychczas odbieram raptem 3 kanały. Wydaje mi się że przez sat byłoby ich trochę więcej.

 

Jak już zaznaczyłem, będzie to mój pierwszy zestaw do odbioru tv sat.

Nie znam się na tym zupełnie i dlatego potrzebuję pomocy w stawianiu owego czegoś. Poprzez sprzęt a na montażu skończywszy będę potrzebował poinstruowania i pomocy.

 

Zatem moje pierwsze pytanie brzmi: Co kupić , gdzie i w co się zaopatrzyć? Prosiłbym o podanie konkretnych marek i możliwości sprzętu ponieważ nie orientuję się czy byłyby one ze sobą kompatybilne. No i oczywiście zależy mi na cenie, jak najniższej (nie znam się na tym i na oko szacuję wydatek ok. 70 zl na wszystko).

Więc prosiłbym o radę.

Od czego zacząć i w co się zaopatrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zamiast "talerz" lepiej używać pojęcia antena ;)

 

Potrzebujesz:

- anteny (najlepiej brać coś ok. 80cm - to teraz standard się robi)

- dzyndzelek zwie się konwerter - dowolny Single Universal

- pudełeczko = tuner cyfrowy (analoga nie ma sensu brać, bo będziesz miał niewiele więcej)

- kabel, oprócz niego złączki, no i stojak pozwalający na zamocowanie anteny do ściany/komina/balkonu/czegokolwiek

 

Niestety już na starcie zmartwię Cię z ceną. Sama antena + konwerter wyniosą koło 100 PLN (w najlepszym wypadku zejdziesz do ok. 75 PLN). Kabel w zależności od długości. Im mniej tym lepiej, bo przy niewielkich odległościach można stosować tańszy RG6U (70 - 75gr/mb.), złączki po 50gr - ze dwie będą potrzebne na 100%, stojak nie przekroczy 30 PLN (przeważnie 15 PLN) i na koniec najgorsze - tuner cyfrowy: jeśli weźmiesz tylko FTA do kanałów niekodowanych, bez abonamentu to najtaniej uda się coś znaleźć za 140 PLN (nówka), lub trzeba dłubać po Allegro.

 

Ogólnie gotowe zestawy masz tu: http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=75

 

W ich skład wchodzą: antena, odbiornik cyfrowy i konwerter. Brak kabla, złączek i stojaka, aby to zamontować.

 

Pierwszy jest rozwojowy - odbiornik ma gniazda CI, więc można go wykorzystać przykładowo w przyszłości do wykupienia abonamentu jakiejś platformy cyfrowej (akurat w tym wypadku wskazany jest Cyfrowy Polsat, bo oni dają w zestawie swoje moduły CI)

Drugi - po najniższej linii oporu - antena 70, prosty odbiornik tylko dla kanałów niekodowanych

Trzeci - nieco większa antena

Czwarty - dodatkowy konwerter do odbioru kanałów z satelity Astra - dojdzie m.in. TVP Historia, TVP Info i sporo niemieckich

Piąty i szósty są raczej nie dla Ciebie.

 

Kanałów przez satelitę oczywiście jest kilkaset razy więcej, ale głównie zagranicznych. z polskimi jest słabo, bo większość jest kodowana i trzeba za nią płacić jakiś abonament (jeśli myśli się o legalnym oglądaniu, o nielegalnym się nie myśli w ogóle - na tym forum o takich metodach nie dyskutujemy - to łamanie polskiego prawa i jest karalne). Z polskich zabraknie zarówno TVN-u, jak i Polsatu, oraz TVP 1/2 (TVP Info jest z Astry). Są m.in.: VIVA Polska, Tele 5, Polonia 1, TV Puls, TV Polonia, Polsat 2, 4fun.tv, ITV, TVP Kultura i kilka innych pomniejszych.

 

Przy zakupie zwróć też uwagę, że antena jest gabarytowo duża i dość ciężka, w związku z czym jej zakup drogą wysyłkową jest mało opłacalny... Jednak jeśli nie masz możliwości nabycia tego na miejscu - nie ma innej drogi...

 

PS: Przy okazji przypominam o regulaminie - jeśli ktoś zachce podać linki do innych sklepów/Allegro - nie może tego zrobić w temacie - Hollex jako sponsor ma monopol na linki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...