Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w doborze sprzetu high-end/linux


core
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich,

 

Mam prosbe do ekspertow o pomoc w doborze sprzetu. Moje zalozenia:

 

-elastyczna platforma umozliwiajaca upgrade'y najchetniej oparta o linuxa (C, kompilacja programow jajka itp. to nie problem)

-koniecznie umozliwiajaca odbior HDTV

-mozliwosc zainstalowania conajmniej 2 modulow CI

-soft CI

-PVR HDTV po LANie na dysk sieciowy

-dwa tunery (lub mozliwosc rozszerzenia o drugi pozniej)

-dobrze by bylo gdyby tuner mial jakiegos playerka (odtwarzenie MPEG1/2/4 w kontenerze AVI,MKV po LANie)

 

Mam juz w domu jeden media server(player) oparty o Acerka Aspire L100 i zalezy mi na mozliwosci ogladania TVSAT w innym pokoju (czyli tuner TVSAT w jednym pomieszczeniu i streaming po LANie do L100 w drugim pomieszczeniu)

 

Kompletnie nie znam sie na antenach, LNB itp ! (Musi umozliwiac odbior polskich platofrm oraz mile widziane inne satelity) Moja lokalizacja: Dublin, Irlandia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trudna sprawa - chyba najbliżej teraz jest Kathrein UFS-910, ale wstrzymałbym się z decyzją do premiery AB IP Boxa 9000 i Dreamboxa DM 8000 - to mają być rasowe odbiorniki HD PVR na Linuxie. Kathrein jest owszem HD, ale PVR to nie bardzo...

 

Ogólnie gdyby ograniczać się do Linuxa - to tylko coś z tych trzech.

 

Znowu z innych rozwiązań - jest przykładowo TechniSat DigiCorder HD S2, ale znowu w tym wypadku problem jest z PVR po LAN-ie, bo chociaż odbiornik ma złącze Ethernet, to takich kombinacji nie umożliwia. Player ma wbudowany, ale czyta on MP3 i obrazki.

 

Dlatego tym bardziej polecałbym jeszcze nieco poczekać z decyzją na dwa nowe kombajny linuksowe, bo mogą namieszać wiele w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mogę pojąc tego zachwytu tunerem którego nie ma :D Tak naprawdę chyba nie było jakiegokolwiek poważnego testu tego tunera. A i cena będzie raczej kosmiczna czy też komiczna.

IMHO lepiej złożyć sobie PeCeta i zapodać mu LinuxMCE , cena wyjdzie pewnie ciut więcej niż DM8000 ale możliwości nieporównywalne.

Filmiki z Linux MCE

http://pl.youtube.com/watch?v=QcNwnANrCpw

http://pl.youtube.com/watch?v=tC-YwwQ1Pkk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...