Skocz do zawartości
  • 0

Czy warto inwestować w LCD o wyższej rozdzielczości(1080p)?


piotr.j
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość PawelU1981

Według mnie jest zdecydowana różnica, jeśli mamy TV z Full HD. Faktem jest, że to już trzeba być fachowcem i maniakiem żeby dostrzec różnicę, jednak ja powiem szczerze, inwestycja w taki TV jest opłacalna. Kanał NGC HD to zupełnie inna bajka na zwykłym LCD, czy LCD HD Ready; niż na porządnym TV Full HD. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobrze. Ale czy np NG HD nadaje w Full HD?

Nie mam możliwości sprawdzenia jak to wygląda.

 

Jeśli jest różnica, to mogę wydać o ten 1000zł więcej i coś kupić za 4500zł.

 

I tak przy okazji zapytam. Można do takiego typowego TV podłączyć kompa? :)

Edit PawelU1981

Wycięte zbędne cytowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale mówisz o różnicy gdy obraz może być nadawany w 1080p?

 

Moje pytanie dotyczyło czy widać różnicę między HD a FullHD gdy wyświetlamy obraz w standardzie 1080i?

 

Jeśli mamy świetne źródło obrazu - jasna sprawa, widać różnicę.

Z tego co czytam wszystkie platformy nadają w 1080i.

 

Edycja Burli: Usunięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak nadają w 1080i, bo nie ma tyle pojemności na satelicie, żeby nadawać w 1080p, które zabiera dużo pasma. Tak nawiasem dekodery sprzedawane przez platformy nie obsługują 1080p, zresztą nie tylko te udostępniane przez operatorów, ale także te sprzedawane przez sklepy tv sat, chyba nie ma dostępnego w Polsce odbiornika do 1080p o ile taki w ogóle jest na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze raz.

 

 

To jak wielka różnica będzie w obrazie 1080i między 1920x1080 a 1366x768?

 

Dodam, że nie jestem maniakiem TV. Chcę mięć ładny obraz z C+. Za rok do dwóch będę mógł kupić kolejny TV. Różnica w cenie jest spora, bo 1366x768 kupię za ok 2200 a 1920x1080 za 4000zł.

 

Czekam na rady i opinie, za które - i również za te już wypowiedziane - dziękuję.

 

Z pozdrowieniem,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę zapytać.

 

Porównywałeś kiedyś obraz 1080i na LCD HD i FullHD?

 

 

Czy zgodzicie się ze mną gdy powiem, że wyższa rozdzielczość jest bardziej istotna w przypadku TV o sporej wielkości(przekątnej)?

Zauważyłem, że nie ma FullHD o przekątnej 32 cale.

 

Z pozdrowieniem,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Muszę zapytać.

 

Porównywałeś kiedyś obraz 1080i na LCD HD i FullHD?

 

 

Czy zgodzicie się ze mną gdy powiem, że wyższa rozdzielczość jest bardziej istotna w przypadku TV o sporej wielkości(przekątnej)?

Zauważyłem, że nie ma FullHD o przekątnej 32 cale.

 

Z pozdrowieniem,

Piotr

 

Tak, na małych ekranach nie używa się FullHD. Im mniejsza powierzchnia, tym ciężej upchnąć tyle pikseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem expertem, ale powiem ci jak ja to widzę

wg. mnie- lepiej kupić obecnie wypasionego "ready" niż "fulla" z najniższej półki cenowej, bo ten pierwszy może posiadać np. tuner tv naziemnej lub gniazda usb czy inne bonusy, których w najtańszych fullach może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie jestem expertem, ale powiem ci jak ja to widzę

wg. mnie- lepiej kupić obecnie wypasionego "ready" niż "fulla" z najniższej półki cenowej, bo ten pierwszy może posiadać np. tuner tv naziemnej lub gniazda usb czy inne bonusy, których w najtańszych fullach może nie być.

 

OK, to na co jeszcze zwrócić uwagę poza rozdzielczością, częstotliwością odświeżania?

Na co mi to USB, jaka jest tego funkcjonalność?

 

Serdeczne dzięki :)

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No a modne teraz 100Hz to poprawa plynności ruchu. Jeśli elektronika wykryje jakiś kontrastowy przedmiot który się porusza to potrafi zrobic pośrednia klatkę. Więc ilość latek zwiększa się 2 krotnie. Co prawda dla filmów tego nie polecam bo po to jest na Blu-Ray 24p zeby wyświetlac 24 klatki (jak w kinie) a nie oglądać jak telenowele w 100Hz.... No i występuje takie złudzenie że to takie jest jak by trochę w przyśpieszonym tępie i w niektórych scenach nienaturalnie wygląda.

 

Ale sport wygląda fajnie np. bojsko przy szybkim przejezdzie kamery z jednej połowy na drugą jest bardziej ostre przy wlaczonej technologii 100Hz.... Piłkę też ostrzej widac...

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to sprzedają ten zestaw?? Bo promocja na to się juz DAWNO skończyła.

Znaczy KDL40W2000 to model który teraz jest na wyprzedażach w dobrych cenach. TV dobry jak za ta cene. Jeśli chcesz wydać trochę więcej polecam jego następce KDL-40W3000 rewelacyjny TV naprawdę zmiana dosc DUŻA szczególnie w odwzorowaniu czerni i jakości obrazu, kolory całkiem inne, wbudowany dekoder MPEG-4, programowalny pilot :D, nietuzinkowy wygląd, poprawiony dziek, 3 HDMI z boku i system synchronizacji z kinem domowym, specjalny przedefiniowany tryb do oglądania filmów w nocy (obraz kinowy).

Zmiana niesamowita.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Roznica w cenie do W3000 prawie 2000zl. Wiec z Ps3 zamknalbym sie az w 10.000 sa tez niowe modele X3000 to sa dopiero bajery bo jest tam 100Hz i DVB-C. Ale cena wali na kolana 9000zl. Co do zestawow pojawily sie na najwiekszym portalu aukcyjnym w polsce. Ceny od 7 do 7,5tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DVB-C???? Przecież W3000 i X3000/3500 mają te same dekodery wybudowane analogowy, DVB-T MPEG2 i MPEG4.... A to 100Hz czy ja wiem czy to takie rewelacyjne..... Przy filmach na pewno nie a przy sporcie takie sobie.

 

Najlepiej wybierz się do jakiegoś sklepu gdzie to można porównać, bo różnice naprawdę widać. Ale tak jak mówie W2000 jest dobrym za tak małe pieniądze (jak na Sony oczywiście i teraz z 5 letnia gwarancją na kazdyTV).

 

A co do portali aukcyjnych już nieraz się spotkałem np. z KDL40D3000 że w necie jest oferowany ale jeszcze go nikt w polsce nie miał (i raczej go nie będzie już w Polsce przynajmniej) i jak zadzownisz to powiedzą że nie wiedzą kiedy go dostana albo wcisną bajer że go już mieli (kłamstwo). Tak to jest z tym internetem juz.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Full hd za 4 tys co to za telewizor to zlom napewno czas reakcji 8ms- to katastrofa nie kupuj takiego bo będziesz zawiedziony szczególnie przy transmisjach sportowych. :x

 

Uwielbiam takich ludzi co pisza cos a widac nie wiedza o co chodzi.....

 

Policzmy materiał jaki dostajemy czy to na płytach czy to w przekazie satelitarnym ma 50Hz czyli 50 klatek a w przypadku systemów z przeplotem 50 półklatek na sekunde więc jak podzielimy sekunde na 50 to wychodzi że WYSTARCZALNY czas żeby matryca nie smużyła to 20ms!!!!! Jeśli poducent podaje to 8ms jako całkowity średni czas reakcji (np. Sony tak podaje) to jest to w zupełności WYSTARCZALNE jeśli nawet to TV 100Hz który potrzebował by 10ms matryce to pełnego wykożystania możliwości 100Hz więc [beep]enie (delikatniej nie powiem) że 8ms to stanowczo za mało i katastrofa jest ewidentnym nie znaniem sie na temacie. A jeśli taki TV co ma 8ms czas reakcji smuży to albo podaje to jako niecałkowity czas reakcji, albo ma właczone dużą redukcję zakłóceń, albo po prostu materiał jest już taki.

 

Co to innych producentów którzy podają 6ms albo 2ms często jest to czas reakcji minimalny, albo włączenia się tylko piksela (szczególnie samsung jest tego zdany że liczba ma być duza - kontrast, a czas maly i nie ważne jak zrobimy pomiar przeciez tego nie bedziemy pisac napiszemy tylko wynik)

 

Co do samego TV KDL40W2000 to jeszcze 3 miesiące temu uważałem go za najlepszy chyba LCD w Polsce. A teraz można go nabyć za śmieszne pieniądze. Ludzie początkiem roku go kupowali za cene blisko 10 tys zł.

 

MZKS1929 - złoty sklep Sony??? hmmmm ciekawe rzeczy opowiadasz. Ale w każdym bąć razie to pewnie przez nich składany już zestaw ten z promocji miał:

KDL40W2000

konsole 60GB

2 kontrolery

2 gry (motorstrom i resistance)

pilot na BT do zestawu

i przewód HDMI

 

Zobacz czy zestaw się składa z tych samych częsci.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat w 100% zestaw ten jest zgodny z twoim opisem. Sam osobiscie czym wiecej czytam o tych Tv to mam coraz wiekszy metlik. marzy mi sie Sharp XL2 albo X3000 Sony ale niestety sprzety niena moj portfel obecnie a chetnie obejrzaloby sie Premiership w HD wiec niema co przedluzac i na cos sie zdecydowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...