Skocz do zawartości
  • 0

Pomocy ! Jaka karta CI do telewizora HD Ready ?


adamgriss
 Udostępnij

Pytanie

Mam dekoder Samsunga z Cyfrowego Polsatu. Kupiłem teraz telewizor HD Ready z wejściem na karte CI. Bardzo proszę o pomoc w doborze karty(modułu) CI, która będzie współpracowała z moją kartą z polsatu. Dodam że nie chcę kupować następnej karty z nowym abonamentem z Polsatu bo już jeden płace.Karta ta jest mi potrzebna aby w pełni wykorzystać w tv funkcję PIP tzn. mieć podgląd programów z Platformy Polsatu.Teraz niestety nie mogę tak zrobić ponieważ dekoder Samsunga nie ma tej opcji.Chciałbym kupić taką kartę za pomocą aukcji Abay.

I na koniec mam pytanie: Czy ten moduł po włożeniu Karty Polsatu, będzie poprawnie współpracował : http://***....

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Edit PawelU1981

Wycięty link, reklama!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość PawelU1981

Kolego, widzę że jesteś nowy i dlatego nie będę Cię pouczał, ale zachęcam do przeczytania regulaminu (zakaz reklamowania innych sklepów)!!!

 

Co do modułu dla CP, to jest on zawsze sparowany z kartą, więc raczej musisz kupić ich moduł Pre-paid. Zerknij na http://www.hollex.pl i tam masz dział moduły CI. Kup taki moduł wraz z kartą i opłaconym abonamentem i ciesz się oglądaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokończę ;) I jeżeli wsadzisz ten nowo zakupiony moduł od Polsatu (wraz z kartą) i wsadzisz to do telewizora, to nie będzie działać - to wejście w TV służy do czego innego:) Potrzebować będziesz tuner satelitarny z gniazdem (gniazdami) CI.

 

Krótko: daruj sobie, zostaw tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dokończę ;) I jeżeli wsadzisz ten nowo zakupiony moduł od Polsatu (wraz z kartą) i wsadzisz to do telewizora, to nie będzie działać - to wejście w TV służy do czego innego:) Potrzebować będziesz tuner satelitarny z gniazdem (gniazdami) CI.

 

Krótko: daruj sobie, zostaw tak jak jest.

 

Dzięki ! Ale czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego nie będzie działać i do czego jest to wejście w tv, bo wygląda żw jest to gniazdo jak w laptopie.A może jest jakaś karta na której złapę jakieś polskie programy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponieważ do odbioru Cyfrowego Polsatu jest potrzebny tuner satelitarny, a telewizor takiego nie ma wbudowanego.

 

Telewizor zapewne ma wbudowany tuner do DVB-T (naziemnej cyfrowej telewizji) i te gniazdo CI (wraz z odpowiednim modułem) pozwoli na odbiór programów w kompresji MPEG-4 lub kodowanych (jeśli takie się kiedyś pojawią). Zerknij do działu na Forum o "telewizji naziemnej" i poczytaj tematy o DVB-T, trochę było już pisane ;)

 

Wydaje mi się, że piszesz z U.K.? :) Tam używają MPEG-2 więc temat Polskich nadajników DVB-T można "olać" :) Pewnie te gniazdo CI zostanie niewykorzystane, nie widzę dla niego żadnego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Natomiast tunery do odbioru PC możesz kupić wraz z kartą i abonamentem od CP, albo też sam tuner np. jakiegoś Fergusona CI i do niego wspomniany przeze mnie moduł CI CP oraz kartę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wydaje mi się, że piszesz z U.K.? :) Tam używają MPEG-2 więc temat Polskich nadajników DVB-T można "olać" :) Pewnie te gniazdo CI zostanie niewykorzystane, nie widzę dla niego żadnego zastosowania.

 

Teoretycznie można wykorzystać to gniazdo do odbioru programów TopUp TV (w UK), tyle że na ich stronie nie znalazłem możliwości zakupu karty i modułu, oferują jedynie kartę w komplecie z tunerem pvr. Czyli jak wspomniano, zastosowania niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...