Skocz do zawartości

2x Twin (HB/Astra) + 2x DiSEqC 2/1


Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka konfiguracja będzie działać poprawnie? Pytam gdyż kiedyś obiło mi się o uszy, że 2 przełączniki sygnału DiSEqC 2/1 nie będą pracować poprawnie i należy użyć przełącznika 5/2.

 

Sprawa nie stanowiła by dla mnie żadnego problemu, ale instalacja antenowa na ziemna znajduje się po jednej stronie domu, a satelitarna pod drugiej stronie domu.

 

Wszystkie przełączniki 5/2 mają wbudowany sumator pasma naziemnego i satelitarnego. Przełącznik miałby być zamontowany przy antenie naziemnej, co oznaczałoby ciągnięcie przez cały dom 4 kabli od czasy :( Jak dla mnie taka opcja jest nie do zaakceptowania.

 

Obecnie od czasy biegną 2 kable i chciałbym je wykorzystać montując 2 przełączniki DiSEqC 2/1. Dochodziłyby do instalacji antenowej, a dalej zostałyby zsumowane sumatorem z instalacją naziemną na 2 odbiorniki satelitarne.

 

Czy można zatem zakupić jakikolwiek przełącznik DiSEqC 5/2 w wersji bez sumatora naziemnego. Jeżeli nie ma to czy można taki przełącznik użyć nie stosując wejścia naziemnego w ogóle, a na końcu dodać zewnętrzny sumator.

 

Najbardziej interesuje mnie odpowiedź na pierwsze pytanie w pości, gdyż 2 przełączniki 2/1 z sumatorem byłyby najtańszą opcją, gdyż:

 

- 2/1 DiSEqC x2 = ok 30zł

- sumator tv naziemnej z 2 wejściami satelitarnymi ok 30zł

 

w przypadku przełącznika 5/2 i zastosowaniu sumatora zewnętrznego (zakładając, że nie ciągniemy 4 kabli);

 

- 5/2 DiSEqC ok 40-50zł

- sumator tv + 2x sat ok 30zł

 

Opcja z przełącznikiem 5/2 byłaby najlepsza, ale gdyby czasza sat była w jednym miejscu wraz z instalacją naziemną. Niestety położenie budynku uniemożliwia taką instalację :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być dwa przełaczniki 2/1 - będzie działać.

W końcu lepiej przejść cały dom z dwoma niż czterema kablami. Także sumuj konwertery osobno, a później z naziemną.

 

Oczywiście ten drugi sposób (przełącznik 5/2) tez zadziała. Rób tak jak wygodniej ;)

 

A może zrezygnuj z sumowania sat i naziemnej? Może jeszcze uprościsz instalację i nie będziesz musiał kombinować z kablami? Oczywiście pomysł spalony jeśli masz już kable pod tynkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...