Skocz do zawartości

2 dekodery pod jedną anteną


effe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar dzisiaj nabyć "n" i mam takie pytanie.

 

Posiadam już cyfre+ i chciałbym teraz podpiąć sam dekoder "n". Nie chce mi się ciągną kolejnych kabli i instalowania konwentera z dwoma wyjsciami. Jak to obejść?

Mogę podłączyć dekoder cyfry do dekodera "n"? Jeśli tak to w jaki sposób. Chyba że istnieje sposób tzw trójnik i gdzie się kable antenowe będą rozchodziły do 2 dekoderów.

 

Ma ktoś jakiś pomysł??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nBox nie ma przelotki, więc dekodera Cyfry+ do niego nie podłączysz, jeśli dekoder C+ ma przelotke to możesz do niej spróbować podłączyć nBoxa. Jeśli chodzi o trójnik to nie wiem czy dekodery nie będą się "gryzły", bo często zdarza się, że coś pobierają w trybie stand by, zawsze możesz wyłączać jeden dekoder z prądu, wtedy będzie działać. Trójnik możesz umieścić w dowolnym miejscu na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to przelotki w dedkoderach cyfry byly tylko w pionierach, wiec jesli masz pioniera to mozesz sprobowac.

 

Trójnik raczej odradzam mozna spalic dekodera albo konwenter poniewaz dekodery zaslaja go a tak 2 beda go zasilacz.

 

proponuje kupic konwenter typu twin i pociagnac drugi kabel do dekodera najpewniejsze rozwiazanie

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje wszytskim za tak szybką odpowiedź. Chyba rzeczywiście nie będę kombinował tylko kupie konwenter twin.

 

Jak narazie to chyba pozostanie mi odłączanie kabla z dekodera cyfry i podłączanie do "n" i na odwrót. dopuki nie kupie konwentera. To chyba nie przeszkadza?

 

A mam jeszcze pytanie co do kabla cyfrowego. Czy N" coś dodaje do swojego zestawu? Mam samsunga S71b i niestety tylko jedno wejscie hdmi. Czy na komponencie będzie dużo gorzej? Czy też pozostaje mi przekładanie kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam componenta nie ma utraty jakości a nawet niekiedy jest lepsza jakość gorzej jeśli chcesz mieć VOD-a to wtedy nagrania HD zostana przeskalowanie do SD jesli podłaczysz kompnentem. Ewentualnie można podłaczyć cyfre+ componentem jeśli dobrze zrozumiałem to też masz dekoder HD??

 

A w stym samsungu nie ma np. DVI?? Bo DVI to zgodny standard z HDMI tylko bez dzwięku (sa kable HDMI->DVI).

 

Z przekladaniem kabla antenowego z jednego dekodera do drugiego zalecam wylaczenie obu dekoderow z gniazdka przed ta operacja (szkoda by bylo usmazyc glowice jakims przepieciem albo zwarciem)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem sobie "n" po kilkudziesięciu minutach ustawiania anteny, mam narazie sygnał 84% a jakość około 55%. Powiedziano mi że to troche mało i lepiej ustawić jeszcze antene.

Dziwne bo cyfra mi chodziła całkiem nieźle na innych ustawieniach anteny, a tu "n" nie chciała. Czyżby była bardziej czuła?

 

Co do podłączenia, to jak narazie odłączyłem cyfre i podłączyłem antene do dekodera "n". Oczywiście przedtem odłączam z sieci urządzenie, wiem , że to grozi przepaleniem.

 

Nie długo mam zamiar zakupić konwenter twin i kabel, żeby nie robić takich rewolucji ze sprzętem.

 

Dzięki wszystkim.

 

Edit PawelU1981

Poprawione błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jedyna zmiana anten jaką pamiętam w Nce to z siatkowych na zwykłe oczywiście cały czas 60cm 8) Powodem wymiany były właśnie problemy z odbiorem kanałów na siatkowych antenach. Jak coś pominąłem proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

james_b a jaką masz antenę, chodzi o średnicę. Jeśli 80cm lub więcej, to radzę wymienić konwertery na nowe, bo sygnał przy deszczu na 80, lub więcej nie spada u mnie nawet o 1 pkt % :roll:

 

Choć wcześniej nie raz mi się to zdarzało, czasem wystarczał nawet silny wiatr, i było po oglądaniu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat został rozwiązany. Napiszę może do innych użytkowników z podobnym problemem. Są takie rozgałęźniki satelitarne do podłączenia dwóch tunerów pod jeden konwerter. Mają odseparowane wejścia, co zabezpiecza przed uszkodzeniem tunerów. Mogą chodzić 2 tunery jednocześnie w tej samej polaryzacji. W przypadku innych polaryzacji trzeba jeden tuner wyłączyć. Jest to rozwiązanie tam, gdzie nie ma możliwości pociągnięcia dodatkowych kabli. Ja kiedyś miałem tak podłączonego analoga z kartą sat do kompa i powiem, że nawet mi się to sprawdzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...