Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie aktualne był jednak uszkodzony moduł. Wymieniony i działa.Jeszcze jedno spostrzeżenie którym chcę się podzielić odnośnie epg.Jak już zauważył Mr. Orbita większość EPG ładowana jest z transpordera 10,796 gdzie są kanały między innymi Discovery Science ,Discovery World Polska,National Geographic Channel Polska i teraz fimboxy sd, Za radą Mr. Orbity przełączyłem na discovery world w celu ściągnięcia tego nieszczęsnego epg i tak się rzeczywiście dzieje nawet dla kanałów hd. Po jakimś nie krótkim czasie w opcji przewodnik tv(guide) Po przełączeniu na kanały z pakietu c+ zaczyna powolnie pojawiać się epg na 7 dni do przodu. Nie dzieje się to jednak z automatu czyli zostawiamy na kanale z 10,796 i po paru minutach lista epg jest pełna. Było by za dobrze. Proces ładowania jest strasznie powolny i zapełnienie wszystkich kanałów z listy c+ z pełnym 7-dniowym epg trwało by bardzo długo a i tak utracone po wyłączeniu tunera. Szkoda rzeczywiście że w jakiś tam sposób tuner nie zapamiętuje i nie dogrywa tylko zmian w epg.Miałem taką opcje w dboxie mhw epg czy jakoś tak gdzie epg ładowało się z pliku ale nie pamiętam dokładnie. W każdym bądź razie wracając do tematu zauważyłem że dużo płynniej i szybciej epg ładuje się jeżeli przełączymy się na kanał chociażby discovery world następnie wchodzimy w guide i nie przełączając tego kanału jedziemy po kolei po kanałach które są dla nas interesujące tak jak napisałem nie włączając ich tylko zatrzymując się na nich przez kilka sekund i "napełniając EPG". Po takim napełnieniu epg chociażby dla kanałów filmowych możemy sobie wybrać guide>niebieski guzik z pilota>gatunki> np.Filmowe >ustawić interesujący nas czas> wyszukiwanie i przefiltruje nam filmy znajdujące się w epg chociaż też nie wszystkie.

Pytanie do kolegów posiadających konwertery unicable czy u was to epg ładuje się szybciej? Przydały by się teraz niewielkie zmiany w sofcie icorda które by mogły wykorzystać zmiany wprowadzone przez C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od miesiaca mam Astona 2,23 i do ej pory nie było problemu

Od kilku dni na wielu programach co pare minut wyskakuje tablica ze program jest kodowany i mam sprawdzic uprawnienia.

Po chwili stopklatka na sekunde i dalej wszystko jest OK ale tez znowu na kilka kilkanascie minut.

Wczesniej tego nie bylo więc o co moze chodzic?

 

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów posiadających konwertery unicable czy u was to epg ładuje się szybciej?

Mam konwerter unicable, ale nie sądzę, żeby to pomagało na szybkość ściągania EPG. Zresztą też stosuję metodę przechodzenia po kanałach przy uruchomionym guide, ale zauważyłem przy tym pewną ciekawostkę: zwykle najpierw ładują się programy, które zostały nadane kilka godzin wcześniej i potem te, które mają być za dwa-trzy dni i bieżące, a na jutrzejsze lub te za kilka godzin trzeba poczekać. Ciekawe, czy ma to jakiś związek ze sposobem nadawania EPG przez Cyfrę, czy też są to fanaberie iCorda?

 

A co do trudności w odbiorze TVP Sport i innych programów z tego samego transpondera, to muszę przyznać, że najprawdopodobniej rację mieli ci, którzy podejrzewali kłopoty z anteną. Wczoraj dość poważnie zalodziło mi antenę, a na dodatek padał gęsty śnieg i straciłem kanały HD. Dzisiaj, po strąceniu lodu, dostępne są wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam UNICABLE i moim zdaniem to nie wpływa na szybkość ładowania EPG. Nawet technicznie rzecz biorąc nie ma prawa wpływać. Unicable to tylko inna metoda transmisji w kablu z anteny do tunera. Natomiast inny sposób przesyłu nie wpływa na szybkość ładowania EPG.

Jedyne co wpływa to szerokość strumienia przewidzianego na EPG przez nadawcę i objętość nadawanego EPG.

Witam

Od miesiaca mam Astona 2,23 i do ej pory nie było problemu

Od kilku dni na wielu programach co pare minut wyskakuje tablica ze program jest kodowany i mam sprawdzic uprawnienia.

Po chwili stopklatka na sekunde i dalej wszystko jest OK ale tez znowu na kilka kilkanascie minut.

Wczesniej tego nie bylo więc o co moze chodzic?

 

Pzdr

 

GK

Też się ostatnio przesiadłem na ASTONA 2,23 i nie mam takiego zjawiska.

Ten komunikat o uprawnieniach to komunikat modułu, więc coś może jest nie tak z modułem lub kartą.

A nie masz przypadkiem splitera? Czy karta jest bezpośrednio w module??

Bo droga jest ogólnie taka:

- moduł dostaje strumień z odbiornika

- zadaje pytanie karcie o klucz

- dostaje odpowiedź z kluczem

- dekoduje

Jak karta nie da odpowiedzi z poprawnym kluczem to moduł generuje komunikat o braku uprawnień.

Spróbuj reaktywować kartę na ten miesiąc.

Włącz tuner na jakiś kanał typu TVP 1 lub TVP 2

wejdź do ica.cyfraplus.pl

Tam znajdź wyślij aktywację do karty czy jakoś tak. Kliknij zatwierdź.

Karta dostanie uprawnienia od nowa.

Bo to najprawdopodobniej coś jest nie tak z kluczami na ten miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie tak sformułowałem pytanie. Chodziło mi bardziej o to czy przy konwerterze unicable przy ładowaniu epg lepiej jest żeby był uruchomiony kanał z transpondera 10,796 i wtedy ładuje się szybciej,czy nie ma to znaczenia, skoro konwerter odbiera całe pasmo, na jakim aktualnie kanale jest tuner i czy epg ładuje się tak samo szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma znaczenia czy oryginalna karta cyfry czy karta splitera siedzi w module i tak te idiotyczne informacje o kodowanym sygnale czy braku uprawnień pojawiają się od samego początku posiadania Icorda (10.2008) Niezależnie czy był to powercam pro czy teraz astoncrypt. Stąd argumenty Grzegorza mnie nie przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze problem u Ciebie lezy w klotni o uprawnienia pomiedzy Polsatem a Cyfra... w mojej konfiguracji info o braku uprawnien sie nie pojawia, a co lepsze (testowane ostatnio), podczas nagrywania z Canal+ i Private (oba w polaryzacji H), dwa filmy nagraly sie odkodowane, tzn dwa moduly musialy pracowac jednoczesnie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem sie ze dwa dni:) I w sumie dalej nic nie wiem ,no może tylko trochę wiem.Kto mi pomoże skonfigurować ICord prawidłowo?Moja instalacja: Jeden konwerter typu Twin.Dwa kable.Moduł Aston 2,23 Carta cyfra+Hd.I jeżeli można prosić o listę kanałów.To już do szczęścia nic więcej bym nie potrzebował.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie dekoduje mi się HBO HD i tylko ten kanał. Po ostanich zawirowaniach z C+, przesiadłem sie na Astona i reszta kanałow HD mi chodzi bez problemu, tylko nie wiem co z tym HBO HD ...

Przejrzałem kilka stron postów w tym wątku i nie natknąłem sie na odpowiedź.

Dodatkowo ostatnio TVP Sport też mi sie nie dekoduje.

Będe wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>gregorio, a czego niby nie wiesz po tak obszernej lekturze, bo nie załapałem.

Brak listy kanałów to nie braki w wątku.

Najlepiej napisać w tym temacie prywatną wiadomość do kogoś,o kim wiemy, że ma iCORDA i jest abonentem CYFRY + . Proste jak świński ogon. :wink: J

Witam! W sumie to wszystko poustawialem.I tuner smiga.Jednak nie wiem czy dobrze ustawilem transponder.Nigdzie nie moge znalesc czegos gdzie bede mogl ten temat ogarnac.Chodzi o ustawienia tego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Potrzebuje pomocy z wgraniem nowej listy kanałów.Kupiłem moduł polsatu i ułozyłem liste według moich potrzeb.Nie moge jej wgrać przez pendrive.Stara lista nie chce się wykasować ,a nowa nie chce wgrać.Gdy próbuję wgać listę pojawia się napis PROSZĘ CZEKAĆ i tuner się zawiesza Pendrive działa poprawnie.Kedyś to robiłem ale zapomniałem,a może coś robię żle.Dzięki z góry za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów spotkał może moduł WiFI który można by włączać do LAN iCorda.

Nie mam stałego kabla przy zestawie i każdorazowe rozwijanie i zwijanie jest problemem.

Z góry dziękuję za pomoc. Pzdr.

Dokładnie jak napisano, accesspoint WIFI z funkcja klienta WiFi i masz sprawę załatwioną na stałe za jakieś 70 zł. Ale WiFi zawsze będzie działało wolniej więc chyba lepiej rozłożyć 5m kabla. Można też pomyśleć o adapterach przesyłających sieć przez kable energetyczne. Wkładamy takie coś do kontaktu. Wpinamy do tego kabel sieciowy. Na drugim końcu domu robimy to samo z drugim adapterem. I przez kable energetyczne idzie nam pełna 100Mbitowa sieć. Po WiFi w praktyce 100Mbitów nigdy nie pójdzie. Nawet 50 na ogół nie idzie. A przy 13 GB plikach to ma znaczenie czy plik kopiuje się 6-8 minut czy kopiuje się minut 30.

Witam

Potrzebuje pomocy z wgraniem nowej listy kanałów.Kupiłem moduł polsatu i ułozyłem liste według moich potrzeb.Nie moge jej wgrać przez pendrive.Stara lista nie chce się wykasować ,a nowa nie chce wgrać.Gdy próbuję wgać listę pojawia się napis PROSZĘ CZEKAĆ i tuner się zawiesza Pendrive działa poprawnie.Kedyś to robiłem ale zapomniałem,a może coś robię żle.Dzięki z góry za podpowiedz

Przed wgraniem listy sformatuj pendrive w systemie FAT32. Na ogół wyjmujemy pendrive jak popadnie a powinno się za każdym razem go odłączać. To uszkadza strukturę katalogów systemu alokacji plików FAT 32. Żaden tuner nie "wciągnie" ci settingów jeśli pendrive ma błędy.

Jak już sformatujesz i wgrasz plik kliknij prawym przyciskiem myszy na pendrive (na liście dysków) i wybierz z menu kontekstowego pozycję Wysuń, po czym odczejkaj 30 sekund zanim wyjmiesz. Rób tak za każdym razem przed wysunięciem każdego pendrive. Jak to nie pomoże użyj innego pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...