Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trzeba ustawic 10862, 22000, DVB S2, 8PSK, 5/6

Też nie wiedziałem ale Panowie z Hollexu podpowiedzieli i dziala

 

Sprawdz natomiast 11258, DVB S2, H, 27500 8psk 3/4

tam jest Animal Planet HD i Eurosport 2 HD

Masz Astona a on podobno to łyka,

 

Mój Power Cam HD V.2.03 niestety nie

 

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wpisalem wszystkie parametry 8psk i 5/6 tez, ale juz wiem gdzie jest problem, icordzik nie przelacza mi diseqa i to co widzialem na tej czestotliwosci na SR: 27500 to hotbird

sprawdzalem na innym dekoderze i soczewka INVERTO QUADMONO dziala dobrze

mam ustawione przelaczanie DISEQC_a i DISEQC_b miedzy astra a hotbird - czy cos moze tu nie ustawilem ?

 

tak mam animal planet HD ale na ESP 2 HD wyskakuje napis: niedostepny lub kodowany, czy on jest za free jeszcze jakis czas w tanim pakiecie ?

teraz juz wiem dlaczego ASTON byl taki dorgi, niestety ma te same bolaczki co inne moduly a najbardziej ten ze jak przelacze sie np na kanal FTA i ogladam dluzej n iz minute to powrot na kanal kodowany mozliwy jest dopiero po resecie tunera - do bani - wydaje mi sie ze to problem icorda nie modulow - wszystke zachowuja sie podobnie a w innych sprzetach dzialaja normalnie

probowalem tez dwoch astonow w obu slotach ze spliterem co by wyeliminowac problem kodowanego nagrywania podczas ogladania czegos innego - w tym przypadku gorzej bo tuner zawieszal sie w bilezj nie okreslonych warunkach i porach - chodzil czasem caly dzien a czasem po 5min wisial.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport 2 HD jest juz kodowany - koszt 2,60 zł/mc

U mnie jest obrotnica, wiec z diseq problemu nie ma.

Takie problemy z oprzełączaniem kanałów to nie do przyjęcia, rodzinke by szlak trafił.

 

To tak jak by po wrzuceniu migacza w prawo trzeba było wyłaczac silnik w samochodzie.

 

Czy jakis inny moduł dziala lepiej i radzi sobie z nowymi proogramami HD ?

 

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w monoblokach jest odwrotne ustawienie diseqa a i b zamień HB z Astrą i sprawdź.

Ja nie mam takich problemów z modułami o których piszesz, z wyjątkiem PowerCam, więc to nie jest problem wszystkich iCord-ów.

Moduł C+ bez problemu radzi sobie z FEC 3/4 jedyny problem to wolniejsze przełączanie.

 

Jeżeli kogoś interesuje to Cyfra obniżyła ceny za swój dedykowany moduł do 99pln. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie mialem powodu do narzekan, oprócz dziwnych problemów z plikami nagranymi na HDD.

Podczas oglądania wprost na tunerku wszystko OK ale jakiekolwiek próby przerobienia pliku na DVD napotykają na problemy (wczesniej ich było jakby mniej)

 

Ale teraz sie zrobil problem z modułem. I pytanie czy czekac mając nadzieję ze modul doczeka się nowego softu który spowoduje ze poradzi sobie z programami których teraz nie potrafi zdekodować ( AP HD , Eurosport 2 HD ), czy szukac czegoś nowego, a jeśli juz to czego i na ile starczy to cos co sie znajdzie.

 

Sformatuj dysk, każdy raz na jakiś czas tego wymaga. Dodatkowo partycja ext3 stosowana w Humaxie (która i tak jest pod tym względem lepsza od NTFS) optymalnie działa przy napełnieniu dysku do 80%. Po prostu powyżej granicy 80% pliki są fragmentowane a co za tym idzie mogą być dość duże czasy przeskoku głowicy między sektorami. Pamiętajmy że dysk to urządzenie mechaniczno - elektroniczne. To gdzie i jak fizycznie zapisywane są dane ma później wpływ na pracę dysku. Jeśli ci zależy na idealnej jakości pliku bez ani jednej zgubionej klatki do kopiowania warto po prostu zapisywać plik na partycji w idealnym stanie czyli formatowanej raz na jakiś czas (ja bym stawiał raz na rok)

i zapełnionej do 80%.

 

Testuje moduł Cyfry + od kolegi. W punktach cyfry jest za 99 zł na własność. Zadzwoń na infolinie, podyskutuj, nie daj się spławić. Założę się że dla klienta z paroma kanałami HD w abonamencie moduł za 99 się znajdzie. Ten moduł z softem 11 chodzi dobrze i co ważne jest to pełen oficjal czyli może nie być idealny ale dekodować musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem na innym dekoderze i soczewka INVERTO QUADMONO dziala dobrze

mam ustawione przelaczanie DISEQC_a i DISEQC_b miedzy astra a hotbird - czy cos moze tu nie ustawilem ?

 

DiSEqC ma standardy od 1,0 przez 1,2 kilka pośrednich do 2,0. iCord obsługuje na pewno 2,0 i którąś wersje 1,xx ale nie wszystkie 1,xx.

Różnice między wersjami DiSEqC są niewielkie więc wszyscy włącznie ze sprzedawcami to olewają. Tyle, że potem niedobrany sprzęt może działać kulawo. Sprawdź ustawienie DiSEqC 2.0 w iCordzie może będzie działać lepiej. Jak to nie da rady to musisz się zagłębić w informacje jakiego DiSEqC ma konwerter a jakiego DiSEqC wymaga tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem obecnie na etapie szukania obudowy do dysku zewnętrznego.

Mam zbędny dysk sata 160 GB i chciałbym go podłączyć do Icorda. Oczywiście sformatować go pod EXT-3.

I teraz problem jest taki- wpadła mi w oko obudowa do dysku 3.5" SATA ME-754Q USB 2.0 Welland. Napisałem pytania do dwóch sprzedawców z allegro, czy obudowa którą oferują działa pod Linuxem (chciałem sformatować dysk pod kontrolą tego systemu).

Jeden odpowiedział stanowczo, że tak (nie działa jedynie funkcja OTB), drugi równie stanowczo, że nie.

 

A może podpiąć dysk do płyty głównej bez pośrednictwa kieszeni, załadować jakąś dystrybucję Linuxa do napędu CD i sformatować partycję ext3, po czym włożyć do kieszni i podpiąć do Icorda....

Chciałbym jakoś ten dysk "zagospodarować". Nie ma on większej pojemności od tego, którego mam w Icordzie, żeby go podmienić....

Może ktoś z was ma podpięty dysk sata w obudowie poprzez złącze usb do Icorda i może dany model polecić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczoraj podłączyłem nowo zakupionego iCord z Aston V2.2 pod istniejącą instalację (60cm talerz Cyfry Plus ze standardowym konwerterem; za kilka dni zmieniam to na 80cm i monoblock twin) i zauważyłem kilka problemów:

 

1. Canal+ Film: pojawia się obraz bez dźwięku, później dźwięk bez obrazu, a po chwili komunikat, że jest kodowany i nic już nie wyświetla.

2. Nie odbiera TVN Warszawa - komunikat, że kanał jest zablokowany, a przecież to FTA.

3. Subtitiles na Canal+ wyświetlają się, ale bardzo złej jakości (szaro-białe z pikselozą). Na innych kanałach (wgranych na liście jako "test" znalazłem Canal+ z subtitles dobrej jakości, ale bez EPG.

4. Chcąc zmienić nazwę kanału, na klawiatrze ekranowej ani w opcji SMS nie ma znaku "+".

5. EPG na jakimkolwiek kanale ogranicza się jedynie do następnej audycji...to normalne?

6. Kiedy wciskam na pilocie "i" chcąc zobaczyć opis, na tvn jest bardzo rozbudowany opis, natomiast na innych kanałach pojawia się to samo, co w tunerze Cyfry+, krótki opis, ale "urywa go" po jednym zdaniu.

7. Przesuwając na inne miejsca kanały, zauważyłem, że radiowe (które na liście zaczynają mi się od 5000) nie są tam wyświetlane. Tzn.: telewizyjne mogę sobie przestawić tylko w obrębie telewizyjnych i analogicznie z radiowymi (czy tutaj po prostu należałoby ręcznie ustawić częstotliwość na wybranym numerze?).

8. Lubię słuchać muzyki z oferty Music Choice Cyfry+: jak najbardziej te kanały są wgrane na fabrycznej liście, ale zmieniając ścieżkę dźwiękową (przeciętnie jest ich około 6 na jednym kanale), można posłuchać tylko 2-3 - na pozostałych pojawia się komunikat tunera: "brak dźwięku".

 

Proszę Was o pomoc. Jeżeli tematy były już poruszane, to poproszę o odpowiedni link (ew. stronę tego wątku).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 5 i 6. To raczej normalne. Chyba wszystkie "niezależne" tunery satelitarne mają kłopot z EPG i INFO w C+ Info obcięte w połowie drugiego zdania dla niektórych kanałów, program na jeden dwa do przodu- normalka.

 

Co do pozostałych nie będę się mądrował, niech wypowie się ktoś kto ma Astona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 6. Ja mam CP w CI1 i PowerCam Pro + C+ w CI 2. EPG na Polsatowskich programach jest w pełnym wydaniu jedynie mam problem z paczką HBO (w CP) gdzie na wszystkich mam właśnie EPG poucinane, praktycznie po jednym zdaniu i to nie zawsze. Też nie wiem jak rozwiązać ten problem. Zamiany modułów (góra-dół), przeinstalowania softów i kanałów nic nie dały. Bądź tu mądry i pisz wiersze.... Trudno nawet wywnioskować czym ten problem jest spowodowany.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z odbiorem TVP HD i Animal Planet HD. Ustawiam wszystkie parametry i nic, tuner nie znajduje tych pozycji. Mam również oryginalny tuner Philips HD Cyfry i tam są te pozycje (oba tuenery korzystają z tej samej anteny i konwertera zespolonego na Astrę i HotBirt'a (pozostałe programy z tych satelitów są instalowane bez problemów). Wykasowałem wszystkie programy i wyszukałem ponownie i też nic. Używam Aston 2.18 oraz PowerComPro 2.04 i na zadnym z tych modułów tuner nie znajduje tych programów. Czy ktoś moze mi pomóc w tej kwesti. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym już było i to najwyżej 2 strony temu. Musisz wybrać normę nadawania DVB-S2 i modulację 8PSK bo tak są nadawane kanały powyżej.

Witam ponownie. Modulację mam zmienioną na 8PSK i normę nadawania na DVB-S2 oraz FEC(tak jak było opisywane w poprzednich postach) i zawsze to samo, dlatego zwróciłem sie o pomoc na forum, może jeszcze ktoś miał taki sam problem i zna sposób jego rozwiązania.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem i nie wiem jak go rozwiązać...Ustawiłem zgodnie z wcześniejszymi postami: 10,862 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6, DVB-S2/8PSK) i nie łapie tych kanałów...

 

A z innej beczki:

Bawię się tym tunerem od kilku dni, ale instrukcja obsługi jest zbyt ogólna. Mam w tej chwili w ustawieniach "Jeden kabel". Kiedy próbuję ustawić "dwa kable takie same" lub "dwa kable różne", nie ma sygnału z satelit (mam hotbird i zeza na astrę). Wydaję się, że "jeden kabel" to jedyne rozwiązanie, ale wydaje mi się, że to właśnie przez to ustawienie nie mogę nagrywać jednego i oglądać drugiego dowolnego programu. Mam tę funkcję ograniczoną do kilku kanałów-tzn. nagrywam jeden lub więcej (do 4) i mogę obejrzeć tylko niektóre. Na innych pojawia się komunikat, że niedostępne.

 

Nie wiem w takim razie czy druga głowica jest uruchomiona czy nie...Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

 

Z drugiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Icordów.

Przymierzam się do zakupu Humaxa Icorda 320 gb, a w związku z tym, że moja wiedza o tv sat i sprzęcie jest niewielka, a Wasza jak czytam bardzo duża, zwracam się więc do Was o pomoc i proszę o wyrozumiałość.

 

Planuję duże zmiany, bo na razie korzystam ze zwykłych tunerów oferowanych przez n i cyfrę+, ale mam już dość (szczególnie tunera cyfry+).

Proszę o wskazówki co do sprzętu jaki powinienem nabyć, aby to co opisze poniżej chodziło jak należy no i żebym mógł wykorzystać wszystkie możliwości sprzętu. Pisze w tym wątku bo uważam, że to najlepsze miejsce aby uzyskać odpowiedź.

 

Z jednej anteny (z tego co już wyczytałem chyba o średnicy około 90cm?) chciałbym podłączyć 3 tunery . Humaxa i Box n-ki z twardym dyskiem w jednym pomieszczeniu, a w drugim pomieszczeniu już zwykły tuner hd tylko do oglądania tv. W Humaxie chciałbym odbierać cyfrę+ (wymiennie z kartami kodowanymi w viaccess) i polsat cyfrowy.

 

Jakiego powinienem użyć najlepiej konwertera, modułu, ile i jakich kabli, i jak to wszystko podłączyć. Może jeszcze coś jest potrzebne?

Chodzi mi o to , żeby nie ograniczać możliwości sprzętu.

 

Bardzo dziękuję z góry za wszelkie wskazówki i pozdrawiam. D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to musisz liczyć że masz 5 tunerów. N-recorder i iCord są podwójne. Wiec pytając się o rozwiązania mów od razu pięć tunerów

bo inaczej jakiś mało lotny handlowiec zaoferuje ci coś do 3 głowic.

W skrócie twoja instalacja będzie wyglądała tak:

- na dachu antena z 2 konwerterami quattro + ew antena do kałów naziemnych

- z dachu pod dach 9 kabli koncentrycznych i pod dachem montujemy multiswitcha 9/xx gdzie xx jest ilośćią gniazdek które chcesz mieć w domu

- do każdego pomieszczenia/gniazdka prowadzisz tyle kabli ile sygnałów chcesz tam mieć pamiętając że jeśli tuner jest podwójny to jest go DWA czyli w miejscu gdzie chcesz mieć na raz np n-kę i iCorda kable muszą być 4.

Witam ponownie. Modulację mam zmienioną na 8PSK i normę nadawania na DVB-S2 oraz FEC(tak jak było opisywane w poprzednich postach) i zawsze to samo, dlatego zwróciłem sie o pomoc na forum, może jeszcze ktoś miał taki sam problem i zna sposób jego rozwiązania.Pozdrawiam

Zdaje się chodzi o to, że ten transponder ostatnio przełączył się z 5/6 na 8/9. Chodzi oczywiście o FEC. Spróbuj więc 8/9 i znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wygląda na to że Power Cam nie przepuszcza strumieni 60 Megabitowych a tylko 58 Mbit.

Mam w tej chwili w domu moduł Cyfra HD soft 11

 

w jaki sposob zrobiles aktualizacje do wersji 11, ja mam wer. 7 i modul wiesza sie przy przejsciach z kanalow SD na HD (potrzebny restart tunera);

soft w iCordHD - 1.0.17;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzs dzięki za wskazówki.

Jeszcze tylko jedna kwestia. Ten zwykły tuner wygodniej byłoby mi podłączyć niezależnie od multiswitcha, osobnym kablem bezpośrednio od anteny (nie mam możliwości poprowadzenia wewnątrz domu kabla do tego tunera, a na zewnątrz domu jest już pociągnięty). Po prostu antenę mam akurat na dole domu obok pomieszczenia gdzie będą recordery, a ten zwykły tuner chcę dać na poddasze. Czy w takiej sytuacji coś się zmienia z wcześniejszych wskazówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś poprawka do RootFS 1.0.1 na http://www.icordforum.com ale po niemiecku Może jakiś kolega z zacięciem niemieckim przetłumaczyłby

 

 

Saturday, September 26th 2009, 5:07pm

BETA-TEST RootFS 1.0.1 / wwwadmin-0.5x

In Kürze werden wir eine Beta-Version von RootFS Version 1.0.1 mit neuem WEB-UI "wwwadmin-0.57" als Firmware Update in der Database zur Verfügung stellen.

 

Unsere Firmware ist nicht fehlerfrei, deshalb möchten wir mit technisch interessierten Anwendern einen Beta-Test durchführen, um Funktion und Stabilität der Firmware zu testen.

 

Vorraussetzungen für das Firmware Update:

1. Der MiniRootFS Patch muss auf dem iCord installiert sein.

2. Euer USB-Stick wird vom iCord als "sda1" erkannt.

 

Für das Update bitte folgende Schritte durchführen:

1. fwupdate.zip auf einen USB-Stick kopieren (Nicht entpacken!)

2. USB-Stick am iCord einstecken und WEB-UI aufrufen bzw. neuladen.

3. mit "START" Firmware Update starten.

4. Das Update dauert ca. 1 Minute. Wenn die Meldung "Please reboot now." erscheint => iCord aus-/einschalten. Der USB-Stick kann wieder entfernt werden.

 

Beim ersten Neustart werden automatisch eure WEB-UI Einstellungen zurückgesetzt. D.h. außer dem Http-Server sind alle Dienste (telnetd, vsftpd, dropbear, samba) deaktiviert. Sofern vorhanden, wird der Twonkymedia Server gelöscht. Auch Einstellungen in network.conf, smb.conf, http.conf werden auf Default-Werte zurückgesetzt.

 

Über http://"ip-adresse-icord" ist das WEB-UI des iCords erreichbar.

Username: root

Passwort: icordHD

 

Um alle Funktionen der Firmware verwenden zu können, muss der iCord über einen Router mit dem Internet verbunden sein.

Anwender, die im Humax Menu Netzwerk die Einstellung DHCP verwenden, brauchen im WEB-UI keine weiteren Netzwerkeinstellungen durchzuführen.

Anwender, die im Humax Menu Netzwerk die Einstellung Manuell eingestellt haben, müssen wegen eines Fehlers der Humax Applikation, die Netzwerkeinstellungen im WEB-UI nochmals durchführen. ACHTUNG, nach Konfiguration des Netzwerks über das WEB-UI und Neustart des iCords, wird das Netzwerk über die Startskripte des RootFS konfiguriert. Das Humax Menu Netzwerk kann dann nicht mehr zur Konfiguration verwendet werden!

 

Neue Funktionen der Firmware:

Neuer WEB-UI "wwwadmin" von catshout

- WEB Installation/Update von Software Addons (IPK Packages)

- Dual Language Support (en/de)

- Support für WEB Firmware Update

Änderungen am RootFS

- Überarbeitung der Startskripte

- Netzwerkkonfiguration unabhängig von Humax

 

Feedback zum Beta-Test:

- Bitte bis auf weiteres nur diesen Thread verwenden.

- Fehlerbeschreibung sollte nach Möglichkeit eindeutig und reproduzierbar sein.

- Insbesondere bei Fehlern die das WEB-UI betreffen, bitte OS- und Browser-Version sowie Bildschirmauflösung angeben (z.B. XP SP3, IE8, 1280x800)

 

Happy Testing!

blackrain

 

EDIT: RootFS 1.0.1 steht ab sofort in der Database zur Verfügung.

 

This post has been edited 2 times, last edit by "blackrain" (Sep 26th 2009, 11:34pm)

 

Mam mały kłopot z czasem na Platformie TVP. Humax pokazuje niewłaściwy czas około 4 minuty wstecz na wszystkich kanałach TVP. Powoduje to kłopoty z rozpoczęciem i zakończeniem nagrywania, trzeba byłoby wszędzie ustawić 4 minutowe przesunięcie. Humax wskazuje godz np 16.30 a już faktycznie jest godz 16.34. więc obcina kilka minut programu. Czy ktoś może to potwierdzić a jeśli tak to co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wygląda na to że Power Cam nie przepuszcza strumieni 60 Megabitowych a tylko 58 Mbit.

Mam w tej chwili w domu moduł Cyfra HD soft 11

 

w jaki sposob zrobiles aktualizacje do wersji 11, ja mam wer. 7 i modul wiesza sie przy przejsciach z kanalow SD na HD (potrzebny restart tunera);

soft w iCordHD - 1.0.17;

 

ja na codzień mam Diablo Cam ale kolega pojechał sobie na urlop i mam jego Cyfre 11 która dostał niedawno do razu z softem 11. Ale upgrade leci zdaje się na transponderze 11488. Tak czy inaczej leci z któregoś głównego transpondera Cyfry. W menu modułu (wejście przez menu złącza CI odbiornika) masz jakiś taki punkt typu aktualizacja. Wybierasz kanał włączasz tą aktualizację. Najlepiej na wieczór przed snem żeby nie ćwiczyć cierpliwości bo to może i godzinkę się pomielić. Warto to robić w pogodny dzień. A jak nie to z reklamacją do punktu Cyfry to wymienią. Oczywiście niechętnie ale jak się uprzesz to wymienią. Bo wersja 7 to już chyba całkiem nie działała. Nawet 9 była do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po urlopie. Powracając do tematu modułu PowerCam Pro. Jest wspanałe rozwiązanie problemu. Kupilem Aston Crypt 2.22 i wszystkie problemy zniknęły. Przełączenia kanałów CP na C+, SD na HD i odwrotnie szybkie i bezproblewmowe. Żadnych durnych informacji z modulu o braku sygnału czy niedostępności. Zatem co z tego,że PowerCam Pro wielosystemowy i "pro", ale niedorobiony!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upgrade leci zdaje się na transponderze 11488. Tak czy inaczej leci z któregoś głównego transpondera Cyfry. W menu modułu (wejście przez menu złącza CI odbiornika) masz jakiś taki punkt typu aktualizacja. Wybierasz kanał włączasz tą aktualizację. Najlepiej na wieczór przed snem żeby nie ćwiczyć cierpliwości bo to może i godzinkę się pomielić. Warto to robić w pogodny dzień. A jak nie to z reklamacją do punktu Cyfry to wymienią. Oczywiście niechętnie ale jak się uprzesz to wymienią. Bo wersja 7 to już chyba całkiem nie działała. Nawet 9 była do bani.

 

z punktem C+ moze byc maly problem... bo obecnie bardzo daleko mi do najblizszego... probowalem to robic, ale po jakies godzinie dostaje info, ze nic nie znalazl, albo szuka w nieskonczonosc;

upgrade musi byc robiony w jakies specjalnej konfiguracji?? tzn bez karty C+, bez innych modulow, czy moge normalnie w trybie pracy (tzn z kartami) to wykonac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem nie robiłem w praktyce bo dostałem do rąk 11 , ale jak bym miał zgadywać to wyjąć inne moduły i zrobić test bez karty jak nie wyjdzie to zapuścić z kartą. Z tego co wiem to upgrade z 9 na 11 chodzi. Może to problem że jest 7. W 9 upgrade satelitarne działa, a w 7 może nie działać wcale albo działać w jednym odbiorniku na 15.

Więc jednak chyba ten punkt Cyfry czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...