Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ma maila soft 1.00.16, ale po rozpakowaniu okazało się, że plik modyfikowany 19.10.2004 ? Czy to może być wersja 16? Boję się go wrzucić do icorda, czy słuszne obawy?

Otrzymałem kolejną wrsję, tym razem właściwą. Piękne dzięki @Blady114 !!!

Może Pan m........ zabierze głos na ten temat. Czy podsyłanie fake'a jest uczciwe? Forum to społeczność, która próbuje sobie pomóc dzieląc sie doświadczeniami, a nie szkodzić.A może sam nie wiesz co instalujesz?

1.00.16 instalacja bez problemów, ale też żadnych widocznych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ma maila soft 1.00.16, ale po rozpakowaniu okazało się, że plik modyfikowany 19.10.2004 ? Czy to może być wersja 16? Boję się go wrzucić do icorda, czy słuszne obawy?

jakbys pytal to sprawdzony soft jest LakiOnline upload

Otrzymałem kolejną wrsję, tym razem właściwą. Piękne dzięki @Blady114 !!!

Może Pan m........ zabierze głos na ten temat. Czy podsyłanie fake'a jest uczciwe? Forum to społeczność, która próbuje sobie pomóc dzieląc sie doświadczeniami, a nie szkodzić.A może sam nie wiesz co instalujesz?

1.00.16 instalacja bez problemów, ale też żadnych widocznych korzyści.

niewiem czy dobrze odzczytalem ta twoja wiadomosc i czy to pijesz do mnie ale jezeli tak to stary nie jest to zaden fake bo sam jade na tym sofcie juz kilka dni i jest ok a poza tym wyslalem go kilku osoba na pw i nie ma problemow

mysle ze kolega @Blady114 moze to potwierdzic , ja w przeciwienstwie do ciebie wiem co instaluje pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam że miałeś i tak tą samą wersje bo innej nie ma. A tak po prawdzie pomyśl to nie jest Open Source bez klucza nikt w tym sofcie nie pogrzebie jak by było inaczej to nikt by nie liczył na humaxa. Tuner byle czego nie wczyta.Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.Otrzymałem ten firmware międzyinnymi od Micronika i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą kolegów pobrałem 1.00.16 do swojego iCORD'a. Do tej pory hulał u mnie 1.00 15. Byłem zadowolony bo nie miałem praktycznie żadnej zwiechy w porównaniu do poprzednich wersji. Mam u siebie wsadzone dwa CI - 1 (CP), 2 - (C+ i TNK z PowerCAM Pro). Po zainstalowaniu 1.00.16 pierwsze wrażenia:

-szybciej mi się przełączają kanały,

- nie zdąża się wyświetlić napis "tego kanału nie ma w twoim abonamencie lub kanał jest niedostępny",

- chyba trochę wizualnie wg mojej oceny poprawił się obraz,

- menu i jego podfoldery praktycznie bez zmian - wszystko to samo,

 

pokusiłem się o zamianę modułów do 1 slotu włożyłem PowerCAM pro z C+ do 2 CP, teraz programy z poszczególnych platform przełączają się praktycznie natychmiast z lekką zwłoką - nie tak jak przy sofcie 1.00.15.

Na razie jestem zadowolony, ale do dopiero początek testów więc nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca.

W miarę upływu czasu i zabawy z dekoderem okaże się co tak naprawdę jest wart ten soft i czy aż tyle czasu potrzeba "programistom" żeby uporać się z zasadniczymi błędami, które powinny być już wyeliminowane na początku. Zapowiadane były jakieś rewolucyjne zmiany, ale ja ich nie widzę - chyba, że są ukryte. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam aktualnie zainstalowaną wersję 1.00.13 i za radą kolegi ściągnąłem z Laki 1.00.16. Przy próbie ładowania pojawia się komunikat Downloading software... i .... nic się nie dzieje przez następne pół godziny a dłużej nie mam cierpliwości czekać. Ktoś z Was próbował ładować ten firmware z Laki? Jeżeli ktoś ma działającą 1.00.16 i chciałby się podzielić to byłbym zobowiązany na priva. Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nowy soft jest już na satelicie to czemu odbiornik go nie pobiera ? ( czy to pewna informacja)

Próbowałem także aktualizacji ręcznej z

Hot Bird 8 (13E) z tp. 89 (12,476 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4) i też nic (Nie znaleziono oprogramowania)

Może robię coś nie tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pendrive - umieszczasz pendrive z plikiem z softem w złączu (plik z niezmienioną nazwą) w złączu na panelu przednim i restartujesz odbiornik trzymając wciśnięty Record znajdujący się pod klapką.

 

Na 13E być może jeszcze nie puścili 1.00.16 (soft powinien być na 12,476 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4)? Może jest tylko na Astrze? Aczkolwiek nie sprawdzałem - załadowałem dziś kontrolnie jeden odbiornik po USB - poszło bez problemów, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi odnośnie softu v16:

 

jak wczesniej - faktycznie działa nieco szybciej stopklatka i gerelnie szybciej reaguje na przewijanie.

 

NIemniej zauważyłem coś niepokojącego, tzn. uruchomienie utworu wg odsłuchu gdiześ od połowy utworu poczas gdy licznik wskazywał 1..2...3. sekundy - wyjście i wejście ponowne do katalogu "rozwiązało" problem. Kwestia wcześniej wspomnianego błędu z "niemym" odsłuchem mp3i okazała się niewypałem, problem leżał gdzie indziej.

 

Poza tym - i to czysto subiektywnie, mam wrazenie ze wyraźniej słyszę wysokie - ale dlatego subiektywnie bo wczoraj zmieniłem częściowo nagłośnienie i to moze byc to a nie kwestia tunera...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie podobnie jak u kolegi => wulman, Icord nie dawał mi spokoju-wyświetlał komunikat o nowym sofcie, aż w końcu pozwoliłem mu zassać sobie nowy soft z satelity. Kilkanaście minut i po krzyku.

Jak pisał =>equest, bez problemu nagrywają się programy z Discovery HD i HBO HD, czyli z wiadomego trefnego transpondera, i to w wersji niezakodowanej... A już zaczynałem wątpić, czy to kiedykolwiek będzie możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja softu 1.0.0.16 z patchem na moduły ci ale jak zwykle to bywa większej różnicy niż w wielkości pliku nie zauważyłem, a może to z mojego sceptycznego nastawienie do tej firmy to wynika. Jak ktoś chce potestować jest tu:

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... &dataID=67

Wymaga logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki blady114 !!! :D

A teraz kilka uwag na temat softu 1.00.16 fix CI. W tunerze mam moduł CP w górnym slocie, Powercam pro dolnym. CP zasilany przez kartę CP z pakietem Relax Mix, a Powercam pro kartą Cyfry z pakietem prestiżowym z opcjami HD( karta dodatkowa ze splitera, oryginał w spliterze). Lista kanałów ograniczona do tych dwóch platform( około 150 pozycji). Z softem 1.00.13 nie miałem ŻADNYCH klopotów poza denerwującym wszystkim EPG i dodatkowo pojawiającą się na ekaranie winietką "nie masz uprawniem itd" edytowaną przez moduł Powercam przy przejściu z kodaniania z seca na nagravision (np po przełączeniu z c+ na polsat news).Powtórzenie tej samej kombinacji klawiszy na pilocie c+ i ponownie np polsat news problem znikał. NIe było zawieszania się tunera.

Po zainstalowaniu softu 1.00.16 problem winietki nie zniknął. Być może trochę szybciej przełączały się kanały. Pojawił sie natomiast problem z obsługą CAS w Powercam z menu tunera. Po zmianie któregoś cas z on na off czy odwrotnie tuner zawiesza się, dopiero po restarcie dokonuje się zmiana w CAS.

Po instalacji 1.00.16 fixCI nie pojawia się winietka!!!. Wydaje mi się że kanały jednak przełączają sie nieco wolniej, lecz (może subiektywnie) wydaje mi się że obraz jest lepszy.Obsługa CAS jak przy "czystym 16"

Na koniec jeszcze jedna rzecz która mnie osobiście bardzo przeszkadza, po zainstaolowaniu softu 1.00.16 fix CI czy "czystego "16". Jak uważny czytelnik zauważył korzystam ze splitera. Do tunera podłączone są dwa kable z konwertera Monoblock Quad Maximum, a dwa dodatkowe do innego tunera HD recorder. Aby przenieść sygnał do tuera w innym pokoju używałem wyjścia sygnału z Humaxa. Było to rozwiązanie wystarczające, bo po przeniesieniu się do innego pokoju i wyłączeniu Humaxa uzyskiwałem obslugę obu polaryzacji bez znjmniejszego kłopotu. Po okoo 30 minutach Humax wchodził w "check system" co powdowało zanik sygnału na wyjściu, jednak po 2-3 minutach problem znikał bo "czarodziejskie" check system przestał działać. Przy nowym sofcie check system trwa 30-40 minut. Lista ta sama, wszystkie ustawienia tunere takie same. Czy może ktoś wiem o co chodzi z tym "check system" i dlaczego aż taka różnica w długości jego działania?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja softu 1.0.0.16 z patchem na moduły ci ale jak zwykle to bywa większej różnicy niż w wielkości pliku nie zauważyłem, a może to z mojego sceptycznego nastawienie do tej firmy to wynika. Jak ktoś chce potestować jest tu:

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... &dataID=67

Wymaga logowania.

 

Od momentu zainstalowania tej wersji iCord przestał się wieszać :brawo: - wcześniej były 2-3 zwiechy na dzień :/ . Jeżeli ktoś ma dalej problem ze stopklatką przy używaniu jednocześnie C+ i CP to ta wersja powinna rozwiązać problem. Ja mam nareszcie święty spokój - po roku od zakupu iCorda. Trochę długo to trwało :evil:

 

Powodzenia, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno poprawili a drugie zepsuli... u mnie (jeden moduł PowerCam) na 14 iCord chodził idelanie, a na 16 często jak włączam pojawia się problem z odkodowaniem obrazu - pomaga miękki reset - pózniej już na szczęście jest dobrze - do momentu ponownego włączenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...