Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już wcześniej podążyłem temat wielostrumieniowości.

Tak naprawdę odbiorniki wielostrumieniowe występują tylko w wydaniu profesjonalnym w cenach ponad 3tys USD sztuka i służą do ustawienia raz na 1 częstotliwość. Wtedy odkodowują całą paczkę kanałów z jednej częstotliwości i po zremultipleksowaniu takie kanały są wrzucane do kablówki jako standard DVB-C

Więc moduł wielostrumieniowy jeśli by nawet odkodował więcej niż 1 kanał to tylko z pojedyńczego transpondera. Na pewno nie będzie dawał możliwości odkodowania z 2 różnych częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to dwa moduly diablo i splitter, albo zestaw dwoch diablo wifi i baza z dwiema kartami ?

Czy używasz takiej konfiguracji ? Jeżeli tak to proszę o więcej szczegółów. Jaki soft w diablo, jaka baza, jakie masz karty.

 

Już 5 dni z betą 1.00.15 i żadnej zwiechy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak zapytania na koncu zdania sugeruje pytanie do kogos kto moze takiej konfiguracji uzywa, albo zna kogos kto zna kogos....... ;-)

Probuje podsunac pomysl komus kto ma ochote wydac troche pieniedzy i sprawdzic.

Taki zestaw wifi jest dosc drogi (ok 1000zl) i gdyby nie zdal egzaminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Jak już wcześnej pisałem mój egzeplarz spisuje sie dobrze. W górnej kieszeni PowerCam Pro w dolnej moduł Polsatu. Przełącznie kanałów ok. nagrywanie w porządku, czy to kanałów SD czy HD. Co prawda nie próbowałem nagrywać więcej niż jeden kanał oglądając inny, ale problemów z nagraniem nie było. Dodatkowa mam spliter, więc oryginalna karta C+ w spliterze dubel w module. Uprawnienia przesyłane po wifi do Pionier 1430 i Pionier 1530. Wszysto działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ale to trwa tyle co caly program, jezeli mam ich kilka to musze spedzic najpierw caly dzien zeby to odkodowac siedzac i wlaczajac co chwile kolejny i nie patrzac na to co leci.

Nagrywajac np serial na TVN ma sie ochote obejrzec wszystko bez reklam a tu niestety przed odkodowaniem sie nie da - nie o to chodzi w odbiornikach PVR, wczesniej mialem HUMAXa PVR8000 i rowniez zapisywal programy kodujac lub nie i tam juz dawno temu program zakodowany mozna bylo przewijac, przeskakiwac, zatrzymywac dowolnie oczywiscie do czasu zmiany kodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przewinąć zakodowany program - w czasie oglądania wciśnij "OK" i potem "strzałką w prawo" możesz przewinąć ;)

 

Problem ze zmianą kodów doprowadza mnie do szału - wracam po tygodniu i mam problem z oglądnieciem częśći ulubionych nagranych programów bo już nie można ich odkodować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie w sofcie 14 dziala skokowe przesuwanie materialu (plynnego niestety brak) wiec mozna w miare przeskoczyc reklamy aleeeee:

wystarczy kilka razy przesunac material czy to w przod czy w tyl i caly proces wysypuje sie, na ekranie napis "Kanal jest kodowany lub niedostepny" slychac tylko dzwiek,

pozostaje proba ponownego wlaczenia materialu "odtwarzaj od ostatniego miejsca" - niestety w tym przypadku material nie wlacza sie od tego samego miejsca a proba przewiniecia go do ostatniego momentu konczy sie tym samym napisem o kodowaniu - pomaga wylaczenie i ponowne wlaczenie odbiornika z guzika POWER na pilocie naszczescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przewijaniu zakodowanego pliku jest jedna prosta zasada. Po przeskoku moduł musi kilka sekund popracować to znaczy pokazać obraz, nie można mu natychmiast po 0,5 sekundzie zafundować następnego skakania bo się zawiesi. Jedynie nie da się przeskakiwać w plikach w momencie dokonywania trwałego odkodowania ale to jest technicznie konieczne dla zachowania ciągłości strumienia danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, następny problem- jaką macie receptę na zdekodowanie materiału nagranego z transpondera 12265, w moim przypadku HBO HD lub Discovery HD.

Już sam proces nagrywania wymaga u mnie pewnego tricku, otóż minutę przed momentem, gdy ma się skończyć nagrywany materiał, wybieram pilotem drugi kanał HD. Czyli na przykład włączam nagrywanie programu na Discovery HD, minutę przed jego zakończeniem z pilota przełączam na HBO HD. I po paru sekundach naciskam klawisz stop, wybieram: zatrzymaj nagrywanie. Bez tej kombinacji wyskoczy: materiał krótszy niż 30 sekund może nie zostać zapisany. I nic się faktycznie nie zapisze na HDD.

Niestety powyższy komunikat wyskakuje, gdy próbuję zdekodować już nagrany na dysku materiał. Można go spokojnie obejrzeć, ale powielić na dysku w formie odkodowanej nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam z HBO HD podobnie, myk polega na tym ze material w formie zdekodowanej z tego transpondera poprostu sie nie zapisuje, wiec podczas nagrywania z niego musi byc ogladany lub nagrywany wczesniej inny program z tej samej platformy tak zeby zaczal nagrywac sie w formie zakodowanej, wiec wystarczy ze po wcisnieciu record przelaczysz na jakikolwiek kodowany program.

Oczywiscie nie da sie go trwale zdekodowac bo poprostu znika po zdekodowaniu.

Jest jeszcze HBO HD testowo ze starego transpondera 11278V i normalnie dziala tylko bez EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu. Czy jest możliwość zapamiętania na stałe w ICordzie wyświetlania rozdzielczości 720p? Szlag mnie trafia jak za każdym razem kiedy włączam muszę przestawiać mu z z 1080i na 720p, a z kolei przestawiam bo przy 720 jest lepszy obraz. Kto pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz nt. zwisów na drugim slocie. Zrobiłem to...., wymieniłem soft na 14 i niestety nie pomogło. Dzwoniłem do Sensora. Powiedzieli mi że problem zwisów na drugim slocie jest ogólnie znany i nie będą w stanie tutaj nic naprawić do czasu pojawienia się nowej wersji softu (oczywiście nie będzie to ta wersja oznaczona nr 14). Soft ma się pojawić niebawem 2-3 tygodnie (?) i ten problem ma być rozwiązany. Oczekuję z niecierpliwością. Na razie płacę dwa abonamenty i gram w karty z iCordem :).

Pozdrawiam wszystkich walczących.

Trochę więcej czasu minęło niż parę tygodni ... cytuję wypowiedź z 16 stycznia tego roku.

Beta-testerzy nowego softu to jak widzę jedynie jeden kolega z forum 8)

Może warto polecić aktualizację softu w Icordach niedźwiedziom, jeszcze nie obudziły się ze snu zimowego. Pewnie tak jak osoby obiecujące nowy soft-receptę na kłopoty ( z firmy S.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu na poczatku 2008 po kilku juz miesiacach po premierze iCorda miala pojawic sie aktualizacja za 2-3 tygonie rozwiazujaca wszystkie probemy...

i tak mamy 2009 i niestety...

analizujac wszystkie historie produktow firmy S zauwazymy niesamowite podobienstwo w wypuszczaniu poprawek, mozliwe ze nie problem tkwi w sofcie tylko hardware jest jaki jest i nic poprawiajac soft nie da sie naprawic, aaaaalbo na zachodzie europy (glownie niemcy) wszystko dziala a ten rynek to 90% tunerow plus 9,9% inne kraje i firma S marnym 0,1% sprzedarzy w Polsce sie nie przejmuje bo po co.

 

Pozostaje cierpliwie czekac na jakakolwiek aktualizacje albo wymienic najlepszy tuner pod wieloma innymi dzialajacymi wzgledami na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...