Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie także od dziś komplet TVN'ów... Czyli jednak to nie Humaxy były wyłącznie winne całego zamieszania...

2 miesiące trwało... brak u kogoś dobrych chęci czy wiedzy, że tyle czasu....

No ale co było a nie jest, nie pisze się w rejestr. 8)

Mogę od dziś znowu polecać znajomym ten sprzęt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ukazało się nowe Firmware V1.00.15

http://www.megaupload.com/?d=MG8A83XF

http://www.hdtvsilo.de/news/icord-hd-news/232-neues-update-fw-10015-stabilisiert-icord-hd.html

 

w wolnym tłumaczeniu mowi się że wkrótce zostanie upubliczniony nowy soft do icordów, zmianijący m. in słynny błąd z resetem..tak czy inaczej ...jest to wersja beta dostepna w dziala plików itp....czyli jednak beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . Jak juz wspominalem w ostatnim poscie ze posiadam od paru dni Humaxa HD Fox. Dzisiaj zakonczylem sortowanie programow i wszystkie programy sa ktore naleza do pakietu podstawowege nic sie nie zawiesza i programy muzyczne tez sa. Jestem zachwycony tym odbiornikiem , super skrzynka i niesamowita jakosc obrazu na Sd, a juz sie ciesze tym jak na wiosne sobie kupie 32 calowego Panasonica 100 Herz i to bedzie mysle jeszcze krok do przodu.

 

Pozdrawiam Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:read: czytaj do końca.

1. Wyłączasz odbiornik z sieci,

2. Wgrywasz na pena plik z upgradem, plik powinien się nazywać dhpvr.hmx

3. Włączasz tuner włożonym penem i przyciśniętym RECORD (front panel)

4. Na TV pokazuje się plansza niebieska Humax i info o ładowaniu softu CZEKASZ !!!!

5. Pojawia się napis REBOOT TUNER NOW - zrestartuj tuner,

 

Masz nowy soft. Działa 100/100, nie wolno tylko przerywać w trakcie procesu. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z dużym zaciekawieniem czytam wszystkie posty tego forum od pażdziernika 2008, ponieważ od tego czasu jestem włascicielem iCorda. Treści są bardzo pomocne przy codziennym użytkowaniu odbiornika.

Z tego powodu, że ominęły mnie, a może ich nie zauważałem, wszystkie problemy z jakimi spotykaliście sie Państwo (np.brak TVN-ów)[moduł Polsatu i PowerCam Pro], może poza jednym, okresowo pojawiającym się przy zmianie programów, "migającym" oknem informującym o zmianie modułu.

Bawiłem się w inny sposób, uruchamiając z dysku iCorda zdjęcia, muzykę. Nie udało mi sie jednak przenieśc (po sieci) ani jednego pliku video, który byłby widoczny. Konwertowałem ja na wszystkie możliwe formaty z .ts włacznie. I nic. Nie były widoczne na dysku z menu iCorda - mediam-video. Może ktoś wie jak to zrobić? W jakim formacie np. plik .avi można umieścić na dysku i z niego odpalić? A może nie można w ten sposób?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu, że ominęły mnie, a może ich nie zauważałem, wszystkie problemy z jakimi spotykaliście sie Państwo (np.brak TVN-ów)[moduł Polsatu i PowerCam Pro

 

Czy to oznacza że w twoim iCordzie działa C+ i CP razem bez zawieszania ?!!!. Bo z tego co mi mówili w serwisie jest to usterka oprogramowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu, że ominęły mnie, a może ich nie zauważałem, wszystkie problemy z jakimi spotykaliście sie Państwo

 

Ja też przyznam żadnych znaczących problemów z iCordem nie miałem. Po prostu włączam i chodzi. Zawiesił się może 2 razy od czerwca ubiegłego roku. Tyle że po przeczytaniu różnych opinii jak działa moduł Polsatu w różnych odbiornikach ominąłem go dużym łukiem.

 

Nie udało mi się jednak przenieść (po sieci) ani jednego pliku video, który byłby widoczny.

 

i na razie nie warto próbować. Tuner odtwarza pliki w formacie MPEG-DVB Transport Stream. Możesz ewentualnie zgrać z niego pliki do kompa i odtworzyć. Polecam VLC - Video Lan. Tam też jest funkcja transkodowania plików np z MPEG 2 na 4 i na odwrót z różnym bitrate. Pliki które zgrałeś do kompa możesz wgrać do iCorda tylko musisz zachować małe pliki "nawigacyjne" które tworzy iCord. maja tą samą nazwę pliku co zasadniczy TS tylko inne rozszerzenie. Jak wgrasz przez FTP wszystko - to nagrany plik będzie widoczny.

Natomiast nie znajdziesz w sieci konwertera z normalnego MPEGTS na wersje DVB. Zresztą w sygnale DVB jest po prostu więcej informacji a brakujące informacje zawsze ciężko odtworzyć i wymyślić. Zawsze oczywiście możesz wsadzić do PCta kartę streamującą DVB i wtedy możesz przegrać pliki na dysk przez złacze F konwertera. Jest tylko jeden problem, taka karta to jakieś 1300 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum.

Mam pytanie dotyczące zgrywania plików ts z dysku icorda.

Pliki do 4GB mogę zgrać na USB i przez sieć . ( przeważnie filmy SD mieszczą się w tym zakresie )

Chcąc zgrać film HD na usb wyskakuje napis że plik jest za duży , przy zgrywaniu przez sieć zgrywa do 3,99 GB i koniec.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa moduł Polsatu w różnych odbiornikach... :?:

To akurat nie jest tematem tego forum ale mały off topic.

Podstawowy problem to parowanie. Stanie się coś z modułem i gleba. Bo karta nie ruszy w żadnym innym module. A zanim wywalczysz jakąś wymianę i ewentualne sparowanie z nowym modułem jesteś miesiąc w plecy. Oczywiści nikt ci abonamentu nie odda. Nie możesz użyć splitera żeby oglądać na drugim telewizorze w drugim pokoju. Nie możesz użyć innego modułu obsługującego Nagravision 3 bo parowanie to wyklucza. W cyfrze jak mi się nie podoba moduł Cyfra HD to kupuję inny. Nikt mnie nie zmusza do zakupu ich modułu. Jak kupujesz u dobrego sprzedawcy to on ci powie jaki moduł dobrze działa w danym tunerze.

Nie mówię że cyfra to ideał, na pewno nie, infolinia działa nie lepiej jak w polsacie, załatwić cokolwiek to męka. Dlatego wziąłem od nich tylko kartę i ich sprzętu na oczy nie chcę widzieć. A w CP musisz wziąć ich moduł. A jak coś się walnie to nawet swojej karty nie sprawdzisz w dekoderze u dystrybutora. A ja biore kartę w kieszeń idę do pierwszego z brzegu dystrybutora i sprawdzam i wiem czy karta leży czy mój sprzęt.

Witam

Mam pytanie dotyczące zgrywania plików ts z dysku icorda.

Pliki do 4GB mogę zgrać na USB i przez sieć .

 

Na penie i na dysku USB masz system plików FAT32. To nie wina iCorda tylko FAT32 - ten system plików na dysku zapisuje max. 4GB/plik.

Najlepiej zacznij przenosić przez sieć bezpośrednio do komputera na dysk wewnętrzny sformatowany jako NTFS. Przenoszenie przez sieć jest szybsze - film SD to około 5-6 minut, film HD 12-15 minut. Dodatkowo jak wgrywasz plik przez USB to na ekranie masz plansze informacyjną. Jak ściągasz plik przez FTP/SIEĆ to na tunerze możesz normalnie nagrywać, obsługiwać menu, oglądać i zmieniać kanały. Zgrywanie przez sieć po prostu jest najwygodniejsze i najlepiej na stałe podłączyć iCorda do sieci. Wtedy jak ktoś ogląda film możesz sobie w VLC zapuścić w innym pokoju film z dysku iCorda i oglądać go na kompie. Kiedyś nawet cała rodzina oglądała już film od 30 minut a ja przyszedłem później - to sobie puściłem film ściągając do kompa bufor odbiornika. Jest widoczny przez sieć jako plik 0.ts. Wszelkie kopiowania przez USB to substytuty. Sieć jest the best. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moi DRODZY!!!

Od tygodnia śmigam na ....15 i na razie żadnej zwiechy. W CI mam jak zwykle CP i C+ w PowerCAM Pro. Wydaje mi się, że najpierw po załadowaniu nowego softu wszystko wolniej chodziło - tuner reagował na wszystkie polecenia z pilota tak jakby z opóźnieniem. Ale trochę pomielił i teraz wszystko sprawnie hula. Pierwsze wrażenia: Chyba ciut szybciej się przełączają programy, Obraz jest chyba trochę ostrzejszy, coś jest dołożone w EPG - chyba przeskok dni tygodnia, no i nie ma wieszania!!!!! Na razie!!!! To tyle po szybkim przeglądzie. W miarę oglądania i bawienia się myślę, że każdy z nas jeszcze coś zauważy. Z tego co kojarzę to miały być jakieś rewolucyjne zmiany, nowe funkcje czy coś w tym rodzaju. Nie zauważyłem tego. Interfejs praktycznie się nie różni od poprzedniej wersji. Wydaje mi się, że chyba można go ładować. Chyba, że w wersji oficjalnej będą jeszcze jakieś niespodzianki. Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.

Ponieważ doszedłem już do ponad 80% pojemnosci dysku Humaxa kupiłem do "magazynowania" filmów normalny dysk z obudową i własnym zasilaniem. Ma dwa gniazda: USB 2.0 i eSata. Przy zgrywaniu po usb pojawia sie właśnie komunikat o ograniczeniu do 4 Gb. Być może pytanie naiwne, ale czy jest jakiś sposób na wykorzystanie tego drugiego gniazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...