Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadmieniam, że w PowrCAM-ie nie ma żadnej karty dekodującej.

 

pytanie: gdzie sa przechowywane uprawnienia do poszczegolnych kanalow?? na karcie czy w module??

 

@Dolo: a jaka karta wczesniej byla w PowerCamie?? bo z tego co sie orientuje PowerCam nie ma mozliwosci dekodowania NagraVision, wiec z CP wspolpracowac nie bedzie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wydaje mi się że jednak wina leży po stronie CP ponieważ do 5 stycznia wszystko hulało na icordzie, dopiero po 5 stycznia , właśnie wtedy \CP przeszedł całkowicie na N3 i pozmieniało się coś, napewno nie wina tvn, skoro odbieraja C+ oraz tnk na tych samych ustawieniach co CP, ja zgłosiłem sprawe juz dwa razy za pierwszym puscili mi mocnieszy sygnał,a za drugim razem kazali mi zanieśc moduł wraz z karta do punktu zakupu i tam przekazać do przetestowania, mam odebrać w środe, zobaczyę co wydzie z tego :?:

 

Czyli z Twojego toku rozumowania wynika że po przejściu Polsatu w całości na N3 przestały dzialać kanały TVN. A dziwnym trafem nie działają tylko na HUMAXIE, więc jest to wina Polsatu, który śmiał wyłaczyć kodowanie N2 ??? :shock:

 

 

Druga sprawa: po włożeniu w drugi slot drugiego modułu Power=-CAM nagle działa, cud ?? :brawo:

 

Na obie te kwestie powinnien odpowiedzieć HUMAX !!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mxc78 - zaobserwowałem to "dziwne zjawisko" po tym jak do PowrCAm-a włożyłem kartę TNK, po jej włożeniu - rzecz jasna - TVN-y działały - oczywiście był włączony w module na pewno CONAX. Później po jej wyciągnięciu z modułu TVN-y dalej działają (oczywiście te z paczki CP) - tylko się to wszystko dłużej włącza - około 6 sekund - bo najpierw pojawia się jakiś komunikat od PowerCAM-a, później, że kanał nie nadaje lub jest zakodowany a po około 7 sekundach pojawia się obraz. Może faktycznie masz rację, TVN-y działają bo pozostają na PowerCAM-ie uprawnienia z TNK. Myślisz, że to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: po włożeniu w drugi slot drugiego modułu Power=-CAM nagle działa, cud ?? :brawo:

 

bardziej ciekawostka, z tego co Dolo napisal, modul byl bez zadnej karty;

 

Na obie te kwestie powinnien odpowiedzieć HUMAX !!!

 

moim zdaniem Humax nie jest przystosowany do rynku polskiego, tzn do poprawnej wspolpracy z platformami;

 

osobiscie teraz nie moge na nic narzekac (C+ w PowerCAM slot 2, XXX / Premiere w Viaaccess / NagraVision slot 1) poza EPG do kanalow z C+, poprostu jest straszny chaos, czesc sie wyswietla poprawnie (pochodza z paczki serwowanej przez ITI), dla czesci sa to tylko poczatki bez polskich liter; z Premiere te problemy nie wystepuja;

 

problemy z dekodowaniem kanalow jak i szybkoscia ich przelaczania wystepowaly, kiedy uzywalem org. modulu z C+, moze podobny problem jest CP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy jak nagram cos na tego humaxa to mogę poźniej to na kompa zgrac :?:

 

konfiguracja karty sieciowej:

viewtopic.php?f=18&t=8592

 

soft do obrobki formatu Transport Stream .ts:

viewtopic.php?f=18&t=8919

 

Może faktycznie masz rację, TVN-y działają bo pozostają na PowerCAM-ie uprawnienia z TNK. Myślisz, że to możliwe?

 

dzis popoludniu przeprowadze test, poprostu wyjme karte C+ i zobacze czy bedzie mozliwy odbior TVNow, jesli tak, oznaczac to bedzie ze uprawnienia trzymane sa w module, i paczka TVNow jaka ogladasz pochodzi z TNK (Conax) a nie CP (Nagravision);

ale to dopiero popoludniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z C+ chyba to nie przejdzie - acz kolwiek jak możesz to sprawdź - gdyż ja cały czas mam C+ - tzn miałem ją w PowerCam-ie po wyłączeniu TVN-ów, ale jeszcze przed zakupem TNK - i wtedy takiego "zjawiska" o którym mowa nie stwierdziłem - przynajmniej tak mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem sposób nagrywania kanałów [w tym HDTV które nie mozna nagrać na icordzie (było na forum o tym)], które tylko oglądamy na icordzie . Trzeba ściągnąć przez sieć plik o nazwie 0.ts. Ja używam FileZilla FTP Client, ściągam na twardy dysk kompa i odtwarzam Media Player Clasic. W ten sam sposób można nagrać program, który oglądamy ale zapomnieliśmy lub nie nagrywamy od początku. Ściągamy plik 0.ts i mamy nagrany na kompie od momentu rozpoczęcia oglądania. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Dolo, a na przykład jak wygląda u Ciebie odbiór TV religia po wyjęciu karty tvnk . Polsat nie ma tej stacji w swojej ofercie, tvnk ma, w podstawowej paczce bez doładowań. Więc jeśli dekoduje PowerCam, stacja powinna być...

RELIGIA TV działa tylko i wyłącznie po włożeniu do PowerCAM-a karty TNK lub C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z C+ chyba to nie przejdzie - acz kolwiek jak możesz to sprawdź

 

no i miales racje, PowerCam bez karty C+ nie dekoduje TVNow....

 

@mxc78-czyli jakie powinniśmy zawrzeć wnioski? PowerCAM nie przechowuje uprawnień tylko karta? Dlaczego TVN-y w ramach CP działają z dodatkowo włożonym PowerCAM-em a bez niego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wydaje mi się że jednak wina leży po stronie CP ponieważ do 5 stycznia wszystko hulało na icordzie, dopiero po 5 stycznia , właśnie wtedy \CP przeszedł całkowicie na N3 i pozmieniało się coś, napewno nie wina tvn, skoro odbieraja C+ oraz tnk na tych samych ustawieniach co CP, ja zgłosiłem sprawe juz dwa razy za pierwszym puscili mi mocnieszy sygnał,a za drugim razem kazali mi zanieśc moduł wraz z karta do punktu zakupu i tam przekazać do przetestowania, mam odebrać w środe, zobaczyę co wydzie z tego :?:

 

Czyli z Twojego toku rozumowania wynika że po przejściu Polsatu w całości na N3 przestały dzialać kanały TVN. A dziwnym trafem nie działają tylko na HUMAXIE, więc jest to wina Polsatu, który śmiał wyłaczyć kodowanie N2 ??? :shock:

 

 

Druga sprawa: po włożeniu w drugi slot drugiego modułu Power=-CAM nagle działa, cud ?? :brawo:

 

Na obie te kwestie powinnien odpowiedzieć HUMAX !!!

 

pozdrawiam

markar" to są tylko moje sugestie, wywnioskowałem to na tak zawny chłopski rozum, ponieważ, czy 5 stycznia wgrywałes nowy soft, nową listę ,niewiem zmieniałeś konfiguracje w icordzie, wydaje mi sie ze nie , bo ja i wiekszośc tu obecnych napewno nie, skoro wszystko było ok, a 5 stycznia przestały działac TVN, a wiadomo napewno że w tego dnia to CP przeszedł całkowicie na N3, no to wniosek nasówa się sam :brawo: , nie musi być to dokładnie akurat wina systemu N3 ,może dodatkowy zapis w N3 ,niewiem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marklar zna Icordy tylko ze słyszenia, więc jego wpisy tutaj to jakby nieporozumienie.

Przy następnych "przemyśleniach " będę wnioskował do modów o ich usunięcie, wątek czytają rzeczywiści użytkownicy Humaxów, chcący tuż po zakupie lub przed takowym dowiedzieć się czegoś od użytkowników z "dłuższym stażem użytkowania"... i oczekują faktów.

Sprawa z pustym power-camem pozwalającym "camowi nagry" dekodować trefne kanały... szalenie interesująca, to chyba właśnie ten "pici włos" który brakuje do zdekodowania wiadomo czego......Trochę drogie rozwiązanie (moduł) ale koncepcja dająca do myślenia.

Osobiście wolałbym, żeby mądre głowy czytając ten wątek wpadły w końcu na to, jak to odkrycie wykorzystać w sofcie poprawiającym sprawę. Obojętnie czy to Humax, czy CP, czy jeszcze kto inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor posłał już co trzeba, łącznie z nagraniami strumienia, do producenta. Do tego z innej beczki: Cyfra+ podobno pracuje nad poprawkami do swojego modułu od SCM - Canal+ HD (cud! :shock: ). Dziś posłaliśmy im od nas testowego HDCI-5000, żeby dopracowali temat dla niego (i ogólnie dla Humaxów), bo przypomnę, że HDCI-5000 będzie sprzedawany z promocyjnymi kuponami od Cyfry+ i byłoby miło, gdyby z oryginalnym modułem działał jak burza, a w tej chwili (dzięki modułowi) nie jest to możliwe, a przynajmniej nie w takim stopniu, jak powinno być. Jeśli C+ dopracuje swój moduł do tego samego poziomu co moduł Polsatu (nie licząc wpadki z TVN-ami, ale to nie koniecznie wina modułu - wszystko jest winne po trochu ;) ), to wyślę im oficjalny pamiątkowy dyplom SAT Kuriera :>

 

W kwestii tajemniczego działania TVN-ów z modułu Cyfrowego Polsatu po wsadzeniu do kieszeni PowerCAM - wygląda na to, że jak ma w kieszeni moduł obsługujący Seca, to coś mu zaskakuje - prawdopodobnie to samo jest po umieszczeniu Astona, a w PowerCAM powinien wystarczać włączony MOSAIC-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ostatnio coś przycichło na formum na temat zawieszania się iCorda gdy korzystamy jednocześnie z dwóch modułów C+ i CP. Nie wiem czy jestem w mniejszości z tym problemem, czy też wszyscy cierpliwie czekają na poprawkę softu.

Moja cierpliwość powoli sie kończy. Kupiłem iCorda głównie z tego powodu że zależało mi na tej możliwości, jednym pilocie i zbalansowaniu abonamentów. Efekt jest taki że płacę dwa abonamenty, i żeby przełączyć na Polsat Sport to muszę wyłaczyć icorda , wyjąć PowerCama, włożyć w to miejsce CP (koniecznie w pierwszy slot) włączyć, poczekać aż się uruchomi itd..., jakiś koszmar. Poczekam jeszcze 2-3 tygodnie jak nie pojawi sie aktualizacja to rozpoczne procedurę rękojmi z żądaniem zwrotu kasy za niedziałajace urządzenie. Wydaje mi się, że wszyscy jesteśmy zbyt cierpliwi i dlatego producenci tak tas traktują. i jeszcze jedno, nowy model czyli Icord 5000 to też zła informacja, bo należy się spodziewać że odpuszczą sobie rozwój obecnego Icorda, tak było z HDCI 2000 i jego wyjściem usb, do dzisiaj nie zostało oprogramowane i raczej nic sie w tej kwestii już nie zmieni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim iCord-zie problem jest taki sam jak u pozostałych forumowiczów, czyli nie działają kanały: TVN, TVN7, TVN Turbo. W poniedziałek wieczorem ITI coś zmieniło w przekazie i działały poprawnie TVN7 oraz TVN Turbo na samym module CP. We wtorek, sytuzacja powróciła brak wszystkich trzech kanałów. W mojej instalacji mam jeszcze oprócz modułu CP, moduł CONAX (Technisat) z kartą TNK na 5 kanałów. Pozostałe z grupy ITI mam już zakodowane, bo nie opłacam tej karty. I mam taką systuację. TVN i TVN7 odbiera mi z TNK. Natomiast TVN Turbo też działa na uprawnienaich CP i wygląda że samo włążenie modułu CONAX (z kartą TNK) też pomaga, bo po 2 sek. od przełączenia na ten kanał też iCord go zaczyna dekodować. (podobnie, jak mają koledzy z power CAM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gekon - Nie ma czegoś takiego jak iCord 5000 (w Niemczech sprzedawany jest pod taką nazwą zwykły iCord HD ze wsparciem Entavio - identyczny soft i takie samo wyposażenie). Jest HDCI-5000, który zastępuje nie produkowanego już HDCI-2000 (ale nie jest też prawdą, że do HDCI-2000 softów nie będzie, bo zanosi się na aktualizację także dla niego w kwestii TVN-ów). Nie ma i nie będzie póki co żadnego odpowiednika iCord-a od Humaxa, więc nie ma planów zaprzestania wydawania do niego aktualizacji. Zresztą pisałem o tym - czytać, czytać, czytać. HDCI-5000 nawet nie ma możliwości nagrywania, ani dysku wewnątrz i do tego tylko jedna głowica i jeden slot CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie doczytałem. Jeśli tak, to jest światełko w tunelu na rozwój, oby w lepszym tempie. Problemów jest trochę, potencjał w sprzęcie jest ,natomiast na aktualizację czekamy już pół roku. Oby starczyło nam cierpliwości. Żeby choć była oficjalna informacja co do planowanego terminu aktualizacji. Przecież takie duże firmy jak producent Humaxów mają jakieś plany, zwłaszcza jeśli chodzi o ich topowe urządzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tajemniczego działania TVN-ów z modułu Cyfrowego Polsatu po wsadzeniu do kieszeni PowerCAM - wygląda na to, że jak ma w kieszeni moduł obsługujący Seca, to coś mu zaskakuje - prawdopodobnie to samo jest po umieszczeniu Astona, a w PowerCAM powinien wystarczać włączony MOSAIC-S.

 

Sprawdziłem dzisiaj działanie TVN-ów z CP (moduł CP 1 slot) przy współpracy PowerCAM-a (2 slot bez żadnej karty dekodującej). TVN-y działają tylko przy włączonych w PowerCAM-ie systemach MOSAIC-S i/lub MOSAIC-C (czyli SECA i CONAX) z żadnym innym włączonym (a tymi dwoma wyłączonymi) nie działają. Czyli przekaz ewidentnie pod C+ i TNK, CP -> out.

 

 

----> do @Mr.ORBITA - nie chcę się wychylać z założeniem wątku-który nie wiadomo czy ma sens (bo nie wiem czy to nie będzie psu na budę potrzebne) i ocenę pozostawiam ADMINISTRATOROWI/MODERATOROWI - ale wydaje mi się, że mogli byśmy - zwracam się tu do posiadaczy i użytkowników HUMAX iCORD - założyć wątek "co należało by poprawić/zmienić w działaniu (funkcjonowaniu) HUMAX iCORD". Mam tu na myśli wątek, który by wskazywał nieprawidłowości, sugerował jakieś zmiany lub usprawnienia softu pod kątem obsługi urządzeń dekodera oraz jego interfejsu - taki mały koncert życzeń (oczywiście sensowny i realny). Coś takiego widziałem na forum telewizji "n" - jak ją swego czasu posiadałem. Opinie KOLEGÓW mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...