Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe kiedy sie nauczysz czytac z zrozumieniem,

widzisz stoisko humaxa na IFa jest mniej wiecej takie jak ASUSA na CEBIT, więc trudo tam nie trafić,..

HUmax to taka sama KOREAŃSKA firma, jak Homecast, Fortiss, Topfiled, czy KAON, różnica jest taka, że tamte firmy potrafią się dopasować do 'niestandardowego' nadawania polskich platform i do specyfiki polskiego rynku. A wielki HUMAX nie zniża się do takich [beep]ołków jak EPG w polskim pipidówku.... z litości nie wspomnę o polskich znakach, czy obsłudze kompletnie skopanego modułu 'chińskiej' firmy SCM (polsat i c+) albo o takiej rzeczy jak moduł Technicrypt CX, który nota-bene też nie spełnia norm (firmuje go NIEMIECKA wspaniała firma Technisat).

 

Z niecierpliwością czekam co napiszesz po zmianie FEC C+ na 5/6, mój chiński ferguson czyta w czytniku kartę SKY z kanałami z FEC 8/9, więc jestem spokojny...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że brak czytania z zrozumieniem to norma na tym forum ;-)

koleżanka powyżej pisze o systemie HD+, który to 'wynalazek' bardzo 'ułatwia' korzystanie z telewizji.

no wlasnie... kto tu czyta bez zrozumienia... HD+ i iCordHD+ to dwie rozne sprawy :)

iCordHD+ --> http://www.humax-digital.de/products/pr ... d_plus.asp

 

 

Ja oczywiście wiem, że ten wątek poświęcony jest Humax iCord HD...a także o tym, że iCordHD+...to dwie różne pary kaloszy, chociaż jestem kobietą i w dodatku humanistką, czasami coś potrafię rozróżnić :locked:

 

Wspomniałam... tylko o tym ( iCordHD+.)...na zasadzie ciekawostki, że nowe dziecko Humaxa , chyba potrzebuje jeszcze dopracowania :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy sie nauczysz czytac z zrozumieniem,

widzisz stoisko humaxa na IFa jest mniej wiecej takie jak ASUSA na CEBIT, więc trudo tam nie trafić,..

Ja się wcale nie dziwię że jako pracownik Fergusona zapamiętałeś dokładnie stoisko Humaxa. Zreszta twoja firma do dziś niczego porównywalnego z iCordem nie zrobiła. Więc jeśli premiera iCorda na IFA była rzeczywiście w 2006r to smutne że nie zrobiliście czegoś choćby w okolicy jakości iCorda przez 4 lata.

HUmax to taka sama KOREAŃSKA firma, jak Homecast, Fortiss, Topfiled, czy KAON, różnica jest taka, że tamte firmy potrafią się dopasować do 'niestandardowego' nadawania polskich platform i do specyfiki polskiego rynku.

Nie znam tych wszystkich urządzeń. Ty jako pracownik Fergusona masz to w obowiązkach służbowych, więc zapewne wiesz lepiej. Z tego co wiem to Topfield zrobił dokładnie tyle co Humax czyli dodał obsługę nieprawidłowo nadawanego EPG. Nie nazywaj tego specyfikom. Jest norma DVB (poczytaj http://www.dvb.org ja poczytałem). EPG na C+ jest nadawane nieprawidłowo, niezgodnie z normami a nie nietypowo. Po prostu po ludzku ŹLE. I eufemizmy są tu nie na miejscu. I to C+ powinno wreszcie do licha zacząć nadawać normalnie. Wtedy każdy człowiek w Polsce brał by dowolny tuner i oglądał a nie szukał tych kilkunastu modeli co się do tej lipy dopasowały.

A wielki HUMAX nie zniża się do takich [beep] jak EPG w polskim pipidówku....

Wiesz powinniście sobie w Fergusonie kupic jednego iCorda. Może byscie pierwszy raz zobaczyli jak wygląda dobry obraz HD.

Dowiedział bys się też że polskie czcionki źle nadawane w EPG C+ działaja w iCordzie.

Z niecierpliwością czekam co napiszesz po zmianie FEC C+ na 5/6, mój chiński ferguson czyta w czytniku kartę SKY z kanałami z FEC 8/9,

z tego co pamiętam TVP na astrze było w 8/9 i działało na iCordzie bez zarzutu, niestety po platformie TVP ślad zaginał, ale też jestem spokojny o 8/9. Zresztą jako pracownik Fergusona nie powinieneś się chwalić używaniem podrób systemów kodowania z kradzionymi rozwiązaniami właścicieli systemów kodowania. Wiesz to tak jak byś publicznie pisał, że macie w firmie kradzione Windowsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 19 nic mi nie dał. Tylko spotęgował wieszalnictwo sprzętu. Na szczęście przeskanowanie transponderów przywróciło stary, ale i tak nieakceptowalny stan rzeczy. Wieszanie nadal występuje.

Przypomnę może: Miałem ja moduł CP+ i było dobrze. Sprzęt chodził jak marzenie, acz moduł wolno przełączał. Pomyślałem, że jak to tak wolno? Kupiłem więc moduł PowerCAM Pro i było dobrze- do czasu zmiany FEC. Co gorsza naczytawszy się tego forum postanowiłem połączyć oferty Cyfry+ i Polsatu. Zaczęły się schody...

Stan na dziś jest taki, że mam Astona 2.23, który podobno się nie wiesza, drugi już moduł CP, który tak samo się gryzie jak poprzedni.

Gdy w dekoderze pracuje tylko jeden-obojętnie który- moduł jest dobrze. Włożenie drugiego w obojętnie jakiej konfiguracji ( dół, czy góra) powoduje, że dekoder dość często zawisa i pomaga tylko wyłącznik z tyłu.

 

Acha, nie zauważyłem też czegoś takiego jak cache, czyli niby wpisywania w pamięć podręczną, który kanał ma być czytany z której karty. Ewidentnie u mnie nic takiego nie występuje. Pewne kanały odpalają się długo, towarzyszy temu komunikat o niedostepności, bądź kodowaniu. Zazwyczaj wtrąca się pierwszy ze swoim komunikatem Aston, więc problem zazwyczaj dotyczy kanałów polsatowskich. Zazwyczaj, ale nie zawsze.

 

 

Kolegę z Fergusona proszę o nietraktowanie tego wywodu jako jakiegoś dowodu, że Humax be, a Ferguson cacy. Bo z Fergusonami miałem i mam jeszcze gorzej :) Ariva 200 do dziś nie startuje z włożonym modułem CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie - pojawił się dziwny objaw - iCord niby rozpoczyna zarezerwowane wczesniej nagrywanie, nagrywa i na koniec daje mniej więcej taki komunikat "zapis poniżej 30sek" i nic nie ma w nagraniach...

 

Ma ktoś pomsył co się mogło stać ? Dysk mam zajety w 60%, nie próbowałem go formatować bo szkoda mi nagranych filmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zarejestrowałem - więc wszystkich witam serdecznie- czytam forum już pół roku - ale dzisiaj mam problem który chyba nie był opisywany - w moim iCordzie zarówno z modułem Aston jak i Power Cam( mam zajętą tylko jedną kieszeń dla C+ )od 3 dni nie działa TVP 1 - co ciekawe wszystkie inne programy łącznie z HD działają poprawnie - nic nie dała zamiana modułów , ponowne wgrywanie z satelity, twardy start itp. - po włączeniu TVP 1 pojawia się obraz, potem zatrzymuje się - pojawia się napis o kodowaniu i dalej już działa tylko dźwięk - co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Astona 2.23 i iCorda teraz z softem 19 i TVP 1 działa bez problemu. TVP1 jest na jednej częstotliwości z TVP2 i kilkoma innymi kanałami. Problem jednego kanału jest mało prawdopodobny. Natomiast spotkałem się już u kolegi ze zjawiskiem zakłócania pojedynczej częstotliwości. Po zakupie taniego chińskiego telefonu bezprzewodowego zniknęła jedna częstotliwość z satelity. Odsunięcie bazy telefonu od tunera + poprawienie zarobienia złączek na kablu koncentrycznym dało radę. Oczywiście zakłócać może też komputer, komórka, access point WiFi. Może być u ciebie lub u sąsiada jak ściana jest blisko. Tyle, że wtedy będzie problem też z TVP2(choć nie tak całkiem koniecznie). Napisz też czy pokazuje ci siłę i jakość sygnału bo to ważne na jakim poziomie(te wskaźniki są poglądowe jak pokazują że jest źle - to prawie zawsze jest źle. Jak pokazują, że jest dobrze to często jest dobrze ale warto sprawdzić fachowym miernikiem). I jeszcze jedno - wiosna i jesień to czas próby dla konwerterów. Są za oknem więc w dzień +5 stopni, w nocy -5 czyli to co najgorsze - w dzień odwilż i wilgoć w nocy zamarzanie. Wszystkie uszczelnienia dostają wtedy popalić i konwerter mógł wysiąść, zawilgotniały złącza, spadł poziom sygnału. Czasem może to dotyczyć części częstotliwości,jednej częstotliwości albo jednej polaryzacji czy pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sąsiad odpada, zostają urządzenia bezprzewodowe w domu. Jest jeszcze pomysł z konwerterem, pamiętaj też że TVP jest nadawane kilka razy a dla Cyfry tylko raz. Dokładną częstotliwość znajdziesz w http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html Po zaprogramowaniu TVP posortuj kanały według nazwy i sprawdź wszystkie TVP na liście. A nuż to inny TVP niż jesteś przekonany. Częstotliwość kanału możesz też podejrzeć z tego co pamiętam przyciskiem OPT+ po najechaniu na kanał na liście. Sprawdź czy na pewno jesteś na dobrym TVP. Na lyngsacie TVP jest na 10892 H/DVB/SR 27500/FEC 3/4. Tam też jest Canal+ Sport (nie HD) Canal+ Film (nie HD)

Kuchnia TV, Ale Kino i wiele innych. Odbierasz je bez problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podłączyć odbiornik do innej instalacji sat. Sąsiad, rodzina, ewentualnie jakiś punkt C+. Możesz jeszcze zalogować się do http://www.ica.cyfraplus.pl i wysłać sobie uprawnienia na kartę. To mało prawdopodobny powód ale jakiś bug przy ładowaniu kluczy zawsze mógł się zdarzyć. Zakłócenia na kablu czy konwerterze to powinny raczej wyciąć całą częstotliwość a nie jeden kanał z paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem warto naprawdę warto dać sobie w domu pomierzyć instalację analizatorem spektrum. I namawiam wszystkich do tego gorąco. Czymś podobnym do tego urządzenia:

satlook-hd-3-200x200.jpg

Koniecznie z modulacją 8PSK i analizą widma, oczywiście 4PSK trzeba też pomierzyć. Jeśli tego nie zrobimy to mamy atrapę instalacji antenowej a nie instalację antenową. Z tego co sprawdzałem taki miernik jest do kupienia za 450 EURo na niemieckim e-bayu. Montażystę bez tego urządzenia należy zrzucić ze schodów kopiąc intensywnie w siedzenie. Biorą za montaż zwykle 200 zł a czasem więcej. A bez miernika to tak jak by hydraulik zrobił rury i na koniec nie sprawdził czy są szczelne czy nie i czy będzie ciekło czy nie będzie. A nawet gorzej, bo jak rura cieknie to widać, a jak ekranowanie instalacji jest do bani to niestety możemy latami zastanawiać się dlaczego co chwilę mamy problemy. A czasy gdy instalacje można było robić na ślinę minęły i nie wrócą. W każdym domu jest kilka do kilkunastu nadajników różnego rodzaju fal. Jedna komórka to często są 3 nadajniki (GSM, Bluetooth, WiFi).

Więc recepta na bezproblemowy odbiór to: dobre ekranowanie, dobre złącza (zaciskane) i dokładny pomiar na koniec.

Montażysta taki miernik za 2 tys poużywa 5 lat a zwróci mu się po 1-2 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo wygląda to u mnie z HBO HD. Walczyłem od dłuższego czasu ponieważ na hbo hd właśnie i na kilku innych kanałach hd między innymi polsat sport hd występował u mnie taki problem, że najpierw był komunikat "brak lub słaby sygnał" a po chwili zaskakiwał "kanał niedostępny" i dopiero wskakiwał dany kanał. Wkurzające jak nie wiem co.Myślałem, że może antena. Nawet wymieniłem złączki na zaciskane i nic. Co się okazało przyczyną było że na niektórych kanałach a sprawdziłem to w omedze była przydzielona częstotliwość przy wyszukiwaniu kanałów , różna 2/3 na innych 3/4 itd zmieniłem wszystko na auto i problem z komunikatami zniknął. Może ktoś to wykorzysta u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nieustające komunikaty o braku sygnału czy niedostępności też są moją zmorą. Właśnie zmieniłem w omedze (za Twoją radą blady114) wszystkie FEC na auto a tu polsat hd, discowery hd, canal+film hd i hbo hd wogóle nieodbierają. Widocznie nie jest to recepta dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie na auto przeszło. Ustawiłem tak wszystkie kanały i nie mam żadnych problemów z żadnym z kanałów hd żeby nie odbierał, różnica poznikały mi te denne komunikaty.Restartowałeś go po zmianie? Wyciągałeś moduły?

Tak to już jest z tym sprzętem jednym coś działa innym nie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach wprowadzonych przez Cyfrę+ mój i-Cord pobiera tygodniowe EPG dla programów Canal+HD. Nie dotyczy to jednak programu HBO HD, który pokazuje programy z jednodniowym tylko wyprzedzeniem. Czy u szanownych kolegów wygląda to podobnie?

 

HBO HD jest nadawane z transponderów Cyfrowego Polsatu nie z transponderów Cyfry+, na innym sprzęcie nadawczym, innych koderach MPEG, z inną konfiguracją więc to że inaczej skonfigurowane jest EPG to w Polskich warunkach norma. Zresztą nie tylko EPG różni te dwie częstotliwości. Różni je prawie wszystko w konstrukcji strumienia. Animal Planet HD dla odmiany jest z transponderów N-ki więc też jest nadawany inaczej. Tyle dni czy audycji pojawi się w odbiorniku ile nada nadawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exportuj listę na pamięć flesh. Na kompie uruchom progam Omega 1.0 (do pobrania stąd http://www.icordforum.com/index.php?pag ... ew&katID=7 ) z listą z flesha. Tam dokonasz wszelkich zmian w układzie listy i parametrach kanałów. Z drugiej strony działa to różnie, nie jest to rozwiązanie na wszystkie problemy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w punkcie Cyfry - karta OK, radzą oryginalny odbiornik i sie ciesza.

 

Mam w domu na drugim telewizorze oryginalny prawie nowy SD Cyfry, czy ma kartę czy ma spliter to się wiesza, o odbiornikach HDPVR C+ nie wspomnę bo to poniżej krytyki. Więc nie mają się panowie z punktu co cieszyć chyba, że w tym punkcie mają taką wiedzę w temacie jak sprzedawcy w MediaMarkt. Bo do MM to ja chodzę popytać jak mam zły humor i chcę się ubawić do łez.

 

Powiem tylko, że wszystkie kanały w iCordzie zaprogramowałem na wyszukiwaniu ręcznym kolejnych transponderów C+ podając wszystkie parametry włącznie z FEC i działa bez żadnych zwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...