Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekaj minutkę dłużej. Moduł w ładowaniu EPG udziału nie bierze i wersja softu nie powinna mieć znaczenia. To zmiana po stronie nadawcy. Tuner pokazuje bo nadawca nadaje. Wypada powiedzieć wreszcie po latach. Ale tak to niestety jest. Jak nadaje się więcej to dane idą dłużej.

Dzięki. Tak mi się wydawało, że kiedyś już coś o tym czytałem :). I to właśnie w tym króciuteńkim wątku. A wyłączenie TVTV EPG wypróbuję jeszcze dzisiaj (czymkolwiek by to cudo miało nie być).

TVTV EPG to mutacja EPG używana u Niemców. W Polsce jest nieprzydatna i trzeba ją wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na iCord'zie soft 17 i Astona 2.22 i nadal widzę tylko EPG na 2 audycje do przodu. Czy możecie podpowiedzieć dlaczego. Czy to wina Astona?? Przelatuję przez wszystkie kanały, czekam ąz EPG się załaduje i nic tylko na 2 audycje (co prawda już z pełnym opisem dużymi literami).

 

Ja mam to samo na kanałach HD.

np. na Canal+Film jest EPG na 7 dni, a na Canal+Film HD tylko dwie pozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Canal+ Film HD na 11,278V jest tylko tyle EPG (bieżąca i kolejna pozycja). 7 dni dla Canal+ Film HD wisi na 10,796V, więc jedyna szansa to czekać na 10,796V - może się ściągnie. Jeśli ani razu na 10,796V nie zajrzycie, to na Canal+ Film HD nie ma absolutnie żadnych szans na więcej niż bieżąca i kolejna pozycja programowa, bo nigdzie więcej Cyfra+ nie nadaje. Na 10,796V są: Polonia 1, Tele 5, Edusat, MTV Two, Discovery World, Discovery Science, Orange Sport Info, National Geographic Channel i stacje Music Choice. Próbujcie wybrać jeden z tych serwisów i czekać.

 

BTW: EPG jest już nadawane małymi literami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kwestia subiektywnej oceny. Tuner nie ma szansy załadować EPG nie odbierając i nie de-multipleksując strumienia danych. Więc jeśli nie jesteś na danej częstotliwości i tuner nie jest na nią zestrojony to nie odbierzesz istniejącego na niej EPG.

A EPG jest podzielone na transpondery i nadawane "częściami" co można sobie podejrzeć zwykła kartą DVB_PCI.

Żeby tuner odbierał EPG z innej częstotliwości musiał by automatycznie przerywać oglądanie kanału, stroić głowicę na inną częstotliwość i "doładowywać" EPG.

A tak swoją drogą - krótkie EPG narzekanie. Długie EPG narzekanie że wolno. To jak ma być żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tuner odbierał EPG z innej częstotliwości musiał by automatycznie przerywać oglądanie kanału, stroić głowicę na inną częstotliwość i "doładowywać" EPG.

Ależ nie, nie musiałby przerywać oglądania kanału. Przecież nasz super odbiornik ma nie jedną, a dwie głowice! I bardzo rzadko wykorzystuje obie na raz (tylko podczas oglądania/nagrywania kilku kanałów jednocześnie). Zatem wszystko wskazuje na to, że technicznie wykonalne jest wyposażenie oprogramowania w mechanizm, który, w wypadku gdy jedna z głowic jest wolna, każe tunerowi odebrać EPG z kilku wybranych częstotliwości.

 

Oczywiście zupełnie inną kwestią jest, czy to się opłaca producentowi. Niestety, czas pracy programistów jest kosztowny, a fanaberie klientów z Polski z reguły nie są zbyt wysoko na liście "do zrobienia" :twisted:. I żeby nie było wątpliwości, mam świadomość, że... hmm, jak to delikatnie określić? Powiedzmy tak: doświadczenie (także użytkowników tunerów innych marek) uczy, że nasz rynek nie jest priorytetowy dla producentów odbiorników telewizji satelitarnej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tak swoją drogą - krótkie EPG narzekanie. Długie EPG narzekanie że wolno. To jak ma być żeby było dobrze?"

 

 

No w sumie to mogłoby być tak jak na tunerach N-ki. Po prostu, włączasz i masz: kompletne EPG dla wszystkich kanałów. Pomijając szczegóły techniczne, jako odbiorca widzę że po prostu jest to możliwe.

Zgadzam się że i tak jest to krok milowy naprzód, jednak jak zawsze, mogłoby być jeszcze lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że i tak jest to krok milowy naprzód, jednak jak zawsze, mogłoby być jeszcze lepiej...

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Postęp jest niebywały. Dzięki niemu (i radom uczonego kolegi, który napisał tu jak się dobrać do EPG C+ Film HD) wczoraj, za pomocą tegoż EPG, zaprogramowałem sobie nagranie filmu, który ma być nadany 13 grudnia. I nie wpisałem przy tym ani jednej cyferki, wszystko załatwił Humax :brawo:. Teraz należy tylko mieć nadzieję, że to EPG naprawdę wie, kiedy zacznie się i skończy ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ewentualność dokładności EPG masz w menu funkcje dostrojenia nagrywania. Możesz tam "zlecić" iCordowi zapis np. 5 minut przed i po audycji. To tak jak by się EPG niedokładne okazało.

A jeśli chodzi o moją wypowiedź o szybkości ładowania to to ironia była. Zaraz tu z niemieckimi nadawcami wyjeżdżacie. Na niemieckich kanałach dziwnym trafem na ogół wszystko działa. Nadawanie satelitarne, sposób konfiguracji strumieni, trzymanie się norm emisyjnych - to wszystko stanowi przynajmniej w 50% o tym jak się potem zachowują urządzenia odbierające ten sygnał.

Ale Panowie jest na co narzekac pod tym względem. Ale też przyznajmy że się nieco poprawiło. Bitrate większości kanałów HD i SD został na przestrzeni ostatnich 2 lat mocno podniesiony. Nadawcy wreszcie zauważyli że klienci nie zawsze będą oglądać ich kanały na telewizorze 14". Ale miejsca na transponderach dalej mało to i EPG ciurka z wolna.

To proste tuner pokazuje EPG kilkadziesiąt milisekund po otrzymaniu więc to nadawca decyduje o tempie wyświetlania EPG nie odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest problem. Dlatego zdanie:

że nasz rynek nie jest priorytetowy dla producentów odbiorników telewizji satelitarnej

jest tylko częścią prawdy. Bowiem niestety nasz rynek, czyli klienci-abonenci platform cyfrowych o dziwo nie są priorytetem dla ... wspomnianych platform. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla platformy ideałem jest klient zdyscyplinowany, który grzecznie korzysta ze sprzętu udostępnionego przez tę platformę i nie grymasi :D. Przez długie lata w Cyfrze dzierżawa tunera była obowiązkowa, a abonenci mogli co najwyżej dyskutować o drobnych różnicach pomiędzy Mediasatami wyprodukowanymi przez Sagema i Kenwooda. Zresztą, jeśli się nie mylę, w ence nadal tak jest.

Wymuszone dopuszczenie alternatywnego sprzętu odbiorczego, oznaczało pojawienie się mnóstwa problemów, czasem rzeczywiście bardzo trudnych do rozwiązania. Bo na przykład kiedyś Cyfra miała przecież jakieś racjonalne powody, żeby wybrać Mediahighway i w tym standardzie nadawać EPG. A teraz nie może z dnia na dzień zapomnieć o większości swoich abonentów, którzy dysponują sprzętem przystosowanym wyłącznie do tego standardu. To oczywiste, że łatwiej się buduje na zielonym polu, niż adaptuje budynek, w którym bez przerwy mieszkają lokatorzy płacący czynsz.

 

Trochę mi to zresztą przypomina sytuację znakomitych komputerów i systemów operacyjnych tworzonych przez Apple. Ich użytkownicy byli (i pewnie nadal są) bardzo zadowoleni -- nie mieli na przykład, żadnych problemów wynikających ze współpracy oprogramowania ze sprzętem. Dlaczego? Bo nie było multum wariantów konfiguracji, sterowników pisanych na chybcika przez rozlicznych producentów komponentów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla platformy ideałem jest klient zdyscyplinowany, który grzecznie korzysta ze sprzętu udostępnionego przez tę platformę i nie grymasi :D.

Do dziś tak jest natomiast na szczęście dopuszczane są powoli odstępstwa. Znam j. niemiecki i dzięki temu trochę sytuacje w Niemczech. Tam monopolizowanie rynku odbiorników spotkało by się z karą stosownego urzędu w ciągi kilku miesięcy. W Polsce jest tolerowane z oczywistą szkodą na rzecz abonenta.

Przez długie lata w Cyfrze dzierżawa tunera była obowiązkowa, a abonenci mogli co najwyżej dyskutować o drobnych różnicach pomiędzy Mediasatami wyprodukowanymi przez Sagema i Kenwooda.

znam to z opowiadań raczej i aż się włos na głowie jeży, to chyba pokłosie jedynej słusznej linii partii

Zresztą, jeśli się nie mylę, w ence nadal tak jest.

I powinno być nielegalne.

Wymuszone dopuszczenie alternatywnego sprzętu odbiorczego, oznaczało pojawienie się mnóstwa problemów, czasem rzeczywiście bardzo trudnych do rozwiązania. Bo na przykład kiedyś Cyfra miała przecież jakieś racjonalne powody, żeby wybrać Mediahighway i w tym standardzie nadawać EPG.

Mediahighway był własnością grupy Vivendi czyli właściciela C+. Dziś już nie jest bo sprzedali to rozwiązanie. Natomiast proszę nie mylić. PILOT nadawany w Mediahighway NIE JEST EPG. EPG to rozwiązanie konkurencyjne stworzone przez firmę PHILIPS. Nie ma żadnych problemów żeby obydwie informacje nadawać równolegle. Problem polega na tym że Cyfra nadaje EPG niezgodnie ze standardem. To tak mniej więcej jak ktoś by zaczął u nas jeździć po lewej stronie drogi. I co dziwne że by miał wypadki? Raczej nie dziwne. Więc jak ktoś źle nadaje EPG to je tunery źle odbierają. A PILOT jest nadawany równolegle.

A teraz nie może z dnia na dzień zapomnieć o większości swoich abonentów, którzy dysponują sprzętem przystosowanym wyłącznie do tego standardu.

To akurat nie problem. Włączenie poprawnego EPG nie wymaga wyłączenia funkcji PILOT.

Trochę mi to zresztą przypomina sytuację znakomitych komputerów i systemów operacyjnych tworzonych przez Apple. Ich użytkownicy byli (i pewnie nadal są) bardzo zadowoleni -- nie mieli na przykład, żadnych problemów wynikających ze współpracy oprogramowania ze sprzętem. Dlaczego? Bo nie było multum wariantów konfiguracji, sterowników pisanych na chybcika przez rozlicznych producentów komponentów itp.

Tak, ale standardy są 2. Pilot dla tunerów z Media Highway i EPG dla tunerów z czystym DVB. Po czym zaglądamy na stronę DVB.org dowiadujemy się że polska czcionka w tej normie to ISO. I nadajemy poprawnie. I wszyscy to odbierają. Zresztą umówmy się na szczęście sytuacja jest coraz bliższa do tego że wszyscy oglądają. Raczej nie ma tu analogii z 1000 producentów setek komponentów do PC dającym w sumie miliony konfiguracji hardware i software.

Zresztą powiem wam że ja jestem zadowolony z takiego stanu EPG jak jest obecnie. Jest co poprawiać ale to co jest jak dla mnie jest dobrze. Jak sobie zajrzałem do funkcji pilota w pakietowej skrzynce C+ to miałem dosyć po minucie(sąsiad ma skrzynkę C+). Jak dla mnie tamta nawigacja to koszmar. Po prostu zabytek w dziedzinie oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem zwykle korzystałem z kopiowania plików przez sieć więc rzadko podłączałem coś przez USB.

Może już dawno to wykryliście ale:

 

1.We wczesnych softach tuner widział tylko jeden dysk/pamięć FLASH. Testowałem wczoraj (z softem 18) widzi zarówno pamięci podłączone do USB1 jak i USB2 jednocześnie. Czyli można podłączać np 2 dyski 500 GB i działa.

2. Z tego co pamiętam kiedyś tuner nie odtwarzał plików z pamięci zewnętrznych tylko trzeba je było kopiować na dysk wewnątrz. Wieczorem nagrałem kawałek HD na dysku, skopiowałem na Flash-a a potem wybrałem ten plik do odtwarzania. I odtwarzał z pena HD bez problemów.

 

Czyli teraz jak ktoś ma za mało miejsca w iCordzie, podłączamy np 2 x 500 GB i można odtwarzać zarówno z dysków zewnętrznych jak i z wewnętrznego. Czyli praktycznie problem pojemności dysku zniknął bo mogą być 3 dyski.

Dysk wewnętrzny jest niezbędny właściwie tylko do nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do grzegorzs: pisałeś, że wymieniałeś HDD w Icordzie. Robiłeś to na sprzęcie gwarancyjnym czy pogwarancyjnym? Mam cały czas kłopot z HDD 750. Nie chce po zapełnieniu (wcześniej ok. 42% a teraz ok. 37%) nagrywać ze stand-by. Omijam to w ten sposów, że programuję 'nagranie pilot' trwające 2 min i po minucie tego nagrania odpalam właściwe nagrywanie. Wówczas jest ok ale to strasznie u[beep]liwe. Zamówiłem dzisiaj HDD 500GB i chcę go podmienić. Robi się to standardowo jak w kompie czy wymaga jakiejś dodatkowej wiedzy? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz (na wyłączonym z kontaktu), wchodzisz w narzędzia, formatujesz i działasz.

Zwróć tylko uwagę na każdym dysku są podane pobory prądu w amperach dla 5V i 12 V.

Oczywiście włożony dysk może brać prąd mniejszy niż ten co miałeś ale nie powinien brać większego.

 

Ja wymieniałem na gwarancji, oczywiście tracąc gwarancję. Jak na razie nie żałuję.

Włóż sobie 500 GB, 750 podłącz na USB i zrób z niego archiwum. Będziesz z niego mógł odtwarzać.

A w większości kieszeni USB można łatwo wymieniać dyski. Do iCorda możesz podłączyć nawet 2 kieszenie na USB

o sieci ETHERNET/LAN nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas miałem MiniRootFS na iCordzie, jeszcze w lecie. Nie maiłem jednak czasu się nim zająć. Przedwczoraj wgrałem bieżącą wersję z icordforum.de i trochę poczytałem tam o tym co robią.

Powiem tylko tyle że po wgraniu MiniRootFS:

 

1. Od 2 dni nie zauważyłem ŻADNYCH problemów z oglądaniem i odtwarzaniem TV na iCordzie z zainstalowanym MiniRootFS.

2. Instalacja jest i była prozaicznie prosta:

- ładujemy pliki na pendrive wszystkie które są w zipie

- robimy upgrade jak przy oryginalnym sofcie (czyli włączamy do prądu przytrzymując RECORD na frontpanelu)

- włączamy tuner na 5 minut Z WŁÓŻONYM pendrive z plikami patcha

- po ok 5 minutach oglądania tuner się resetuje sam i w tym momencie wgrywa MiniRootFS

- po resecie jest już z MiniRootFS

- wpisujemy do przeglądarki aders ip tunera podajemy jak przeglądarka zapyta użytkownik:root hasło: icordHD (linuxy rozróżniają małe duże litery!!)

- i mamy menu, aktywujemy co potrzebne polecam Wideo Browser i SAMBA

2 SAMBA - to udostępnianie dysków twardych dla WINDOWSA potem możemy w naszym komputerze podłączyć dysk iCorda jak własny.

- klikamy w naszym WINDOWSIE prawym przyciskiem na START wybieramy EKSPLORUJ

- z menu narzędzia wybieramy "Mapuj dysk sieciowy"

- wpisujemy //192.168.0.100/media (192.168.0.100 zamieniamy na adres IP naszego iCorda)

- wybieramy "Połącz przy użyciu innej nazwy użytkownika"

- wpisujemy użytkownik root hasło icordHD

- dysk pojawia nam się na liście eksploracji w lewej kolumnie

- dla porządku klikamy na dłuuugą nazwę dysku prawym przyciskiem myszy wybieramy "Zmień nazwę" i zmieniamy ją np na iCordHD

I mamy dostęp do iCorda jak do dysku w komputerze

3. Wideo Browser przeglądarka VIDEO iCorda

- zainstalować plugin VLC/Videolan do swojej przeglądarki np w Firefox - narzędzia - dodatki - pobierz dodatki - przeglądaj wszystkie

dodatki - na stronie wyszukujemy VLC - pobieramy - instalujemy - restartujemy firefoxa

- po instalacji plugina VLC do przeglądarki wchodzimy na menu www icordaHD wybieramy po lewej z menu przeglądanie video

- pojawia się lista plików i kartotek, znajdujemy potrzebny film klikamy

- film odtwarza się bezpośrednio w oknie przeglądarki www

Bardzo wygodna forma podglądania plików, bieżącego ich sortowania itp. Po prostu przeglądarką WWW.

Dodam że link do pliku z przeglądarki można wpisać jako źródło strumienia do VLC playera

- w MENU PLIK, Otwórz strumień sieciowy,

- wybieramy źródło HTTP

- wklejamy link kolo zaznaczonego HTTP

- odtwarzamy strumień wysyłany z iCorda bez kopiowania pliku do PC

Po prostu ta funkcja zamieniła iCorda w źródło telewizji iPtv

W MiniRootFS jest jeszcze możliwość instalacji TwonkyMediaServer nie znam tego rozwiązania w praktyce ale jest to stworzenie programowe do ściągania treści multimedialnych z internetu. Więc kolejna funkcja, ale jak powiedziałem nie znam tego rozwiązania

a na badania na razie nie miałem czasu. Na pewno da się to zainstalować w iCordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzs --> świetny FAQ, jeżeli chodzi o podstawowe funkcje. BRAWO!!! Tylko, że niestety to nasze forum jest dalej jak papier toaletowy, ciągle nawijamy i nawijamy. W tym temacie jest tyle fajnych porad udzielonych przez bardziej zaawansowanych użytkowników iCORD'a, a skorzystało lub skorzysta z nich naprawdę nie wielu - tak z resztą będzie z Twoją instrukcją. Przeleci i zniknie wśród tysiąca innych postów tego tematu wykorzystana naprawdę przez niewielu. Już raz puściłem zapytanie do admina, ale niestety bez reakcji, żeby stworzyć w ogóle osobne forum dla iCORD'a lub dział, żeby można było łatwiej wyszukiwać określone tematy np. taki jak Twój :) W dziale "Humax iCORD - listy, softy, programy" aktualizacji nie było od ponad roku :lol: Ciekawe czy uda się coś w końcu stworzyć czy dalej będziemy rolować papier i regularnie co jakiś czas będziemy pisać o tym samym. Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by lepiej gdyby było oddzielnie to prawda, ale z drugiej strony jak wstawiłem z ciekawości

MiniRootFS do okna szukaj w nagłówku to wyszukało ładnie wszystko co trzeba.

Google też ładnie indeksuje to forum i też znalazł mój opis.

Trzeba przyznać Niemcom na icordforum.de, że mają tam iście niemiecki porządek a wszystko szuka się prosto i szybko.

My mamy takiego tasiemca o wszystkim. Ale też użytkowników zaawansowanych tunerów jest w Polsce 10 razy mniej jak nie lepiej.

Obawiam się, że jak zrobimy więcej wątków to mało co się na nich będzie pojawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...