Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbys jeszcez wiedzieć co w rozumieniu CTA znaczy poprawne działanie modułu :D, co prawda mam taki moduł ale go nie używam, chociaz kiedys go kupiłem 'na zapas" i nie zuważyłem niczego nadzwyczajnego, oprócz relatywnie wolnego przełączania. Za to nie widziałem na forum jakiegos krzyku o działanie tego modułu, a w koncu cyfra sprzedała ich pewnie pare sztuk. Wiec z tego wnoszę że to problem Humaxa.

 

Wyjasnij mi tylko dlaczego nie bombardujecie sensora i humaxa o rozwiązanie problemu dwóch modułów ? W końcu taki sprzęt powinien działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w koncu cyfra sprzedała ich pewnie pare sztuk. Wiec z tego wnoszę że to problem Humaxa.

skoro sam konsultant mowi, ze wersja 7 i 9 sa pelne bledow i mam poczekac, az wypuszcza aktualizacje do wersji 11 - to raczej cos jest nie tak z C+;

skoro C+ z modulem Aston SECA dziala, a z orginalnym nie, to cos jest tu nie tak...

 

Wyjasnij mi tylko dlaczego nie bombardujecie sensora i humaxa o rozwiązanie problemu dwóch modułów ? W końcu taki sprzęt powinien działać

 

Humax wg mnie dziala poprawnie:

- zero problemow z Sky DE (CI - Alphacrypt),

- zero problemow z TNK (CI - PowerCam Pro),

- zero problemow z Dorcel TV (CI - PowerCam Pro, wczesniej Viaccess SCM),

- zero problemow z C+ (CI - Aston SECA, wczesniej PowerCam Pro - do momentu zmiany parametrow transmisji FEC 3/4);

 

a kto to jest Sensor to nie mam pojecia, wiec wybacz, ale w tej sprawie sie nie wypowiem;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam ze znajomym i spróbuje od niego pożyczyć moduł Cyfry 11.

Na niemieckim iCord Forum jest trochę softu do patchowania.

 

Może się znajdzie jakaś metoda na ten moduł 11.

 

Co do PowerCama to nie mam dostępu do tego modułu i niestety nie dam rady nic sprawdzić. Zresztą jeśli prawdą jest, że on puszcza strumień do 58 Mbitów/sek to tu nie ma co kombinować po stronie tunera. To raczej parametr sprzętowy modułu.

 

PS:

----------------------------------------------------------------

mam propozycję nie karmmy trola po prostu pomijajmy posty marklara on jest nieuleczalnym trolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem posty marklara i przyznaję rację tym, którzy go atakują.

Czy ktoś z nas wchodzi na wątek dotyczący Fergusonów, śledzi treść postów niezadowolonych klientów

 

(a też jest ich sporo: "Może dlatego, że Ferguson puszcza jednak dużo bardziej cuchnące bąki? 8800/8900 odpalasz po powrocie ze sklepu, cały zgrzany wkładasz kartę i od razu zimny prysznic- zwiecha za zwiechą. W sklepie mówią, że będzie nowy soft, który to zliwkiduje. Czekamy. Jest soft. Nadal się wiesza. W sklepie mówią, że lada moment będzie kolejny soft :) Nawet nie zdążyłeś pokombinować z dodatkowymi modułami, z nagrywaniem :)"

 

i wpisuje swoje krytyczne uwagi na temat tych tunerów? Nie nasza sprawa.

 

marklar w jednym z tych wpisów tak się wyraża:

 

"fajna dyskusja sie robi chociaz ogromny off top...

sam mam 8900 i TT PVR wiec nie jest ze mna tak zle... ;-), generalnie moja konkluzja jest taka ze zawsze mozna sie do czegos dopiąć, albo znaleźć taką konfiguracje że cos nie działa. 8800/8900 moim zdaniem bije na glowę każdy inny tuner HD jezeli chodzi o wygodę i łatwość obslugi, mógłby miec kilka więcej kanałow pojemności i listy ulubionych bardziej rozbudowane ale cóż, 3 lata temu to był kamień milowy w tunerach i tak. czytam sobie fora Humaxa i Globo i moje wrażenie jest takie że gdyby akie problemy miał ferguson to byłaby dopiero jazda.... a tak czy tam czcioneczki, czy EPG czy tez probemy z polsatem i cyfra jednoczesnie, brak HDMI DD audio na globo, czy też ogólny brak niektórtch kanałów na Humaxie na nikim ta mnie robi wrażenia :D ciekawe dlaczego ?"

 

Jestem użytkownikiem Humaxa, a zanim go kupiłem zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy właśnie Fergusonem 8900 i Icordem (https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=18&t=7209 (post jest sprzed około 1 roku). Humax przede wszystkim nagrywa jeden program, a ja w tym czasie oglądam drugi i to jest podstawowa różnica, dla której wybrałem Humaxa. To jest obiektywne kryterium. Pozostałe są subiektywne (właściciele Fergusonów nadal narzekają na niestabilny soft, zawieszanie się tunera czy przegrzewanie się).

Nie wiem czy nadal tuner dzieli nagrany film na kilka plików i trzeba się nimi bawić i czy w końcu wspiera funkcję time shift.

 

 

Jednak uwaga, to wszystko co napisałem powyżej jest nieważne. Chodzi o to, że to jest forum dla ludzi, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą na temat odbiorników, których są użytkownikami (konkretnie) a malklar wchodzi i pyta retorycznie dlaczego my tego Humaxa nie reklamujemy? Dlaczego my go wciąż użytkujemy, skoro on jest taki trefny? To nie wnosi żadnej treści do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam ze znajomym i spróbuje od niego pożyczyć moduł Cyfry 11.

modul C+ z najnowszym softem bede mial w okolicach srody/czwartek - napisze cos wiecej o zachowaniu w porownaniu do Aston SECA;

 

Na niemieckim iCord Forum jest trochę softu do patchowania.

zagladam tam regularnie, patche jakie sie tam ukazaly sluza do rozbudowy funkcjonalnosci linuxa, tzn inny server ftp, server http, telnet, dostep www, itp, innymi slowy jak lubsz sie bawic w stawianie serverow, to jest tam cos dla Ciebie :)

 

Może się znajdzie jakaś metoda na ten moduł 11.

czytalem w tym temacie, ze wersja 11 dziala poprawnie, jedynie modul jest troche wolniejszy od Astona;

 

Co do PowerCama to nie mam dostępu do tego modułu i niestety nie dam rady nic sprawdzić. Zresztą jeśli prawdą jest, że on puszcza strumień do 58 Mbitów/sek to tu nie ma co kombinować po stronie tunera. To raczej parametr sprzętowy modułu.

tak jak piszesz, jest to parametr sprzetowy modulu;

 

PS:

----------------------------------------------------------------

mam propozycję nie karmmy trola po prostu pomijajmy posty marklara on jest nieuleczalnym trolem

100% poparcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem Humaxa, a zanim go kupiłem zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy właśnie Fergusonem 8900 i Icordem (https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=18&t=7209 (post jest sprzed około 1 roku). Humax przede wszystkim nagrywa jeden program, a ja w tym czasie oglądam drugi i to jest podstawowa różnica, dla której wybrałem Humaxa. To jest obiektywne kryterium. Pozostałe są subiektywne (właściciele Fergusonów nadal narzekają na niestabilny soft, zawieszanie się tunera czy przegrzewanie się).

Nie wiem czy nadal tuner dzieli nagrany film na kilka plików i trzeba się nimi bawić i czy w końcu wspiera funkcję time shift.

 

 

No to sobie jednak troche potrolluje,

porownujesz icorda do 8900 ?? to tak jakbys porównał HUmmera do malucha :-)

obecnie mam TT PVR - nagrywa 2 kanały, oglądam trzeci - nagrania są zdekodowane od razu, wszystkie 3 mogąbyć kanałami HD. itd, itd, odsyłam na inne strony bo nie chce zeby znowu grzegorz pisal ze reklamuje sprzet.

 

A pozostali dwaj panownie, to pogadajcie sobie w biurze przy kawce, nie musicie od razu przez forum.

Ciekawe czy kieyds zobacze rozwiązanie problemu modułów polsatu&cyfra+, weźcie się do roboty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam ze znajomym i spróbuje od niego pożyczyć moduł Cyfry 11.

modul C+ z najnowszym softem bede mial w okolicach srody/czwartek - napisze cos wiecej o zachowaniu w porownaniu do Aston SECA;

 

Na niemieckim iCord Forum jest trochę softu do patchowania.

zagladam tam regularnie, patche jakie sie tam ukazaly sluza do rozbudowy funkcjonalnosci linuxa, tzn inny server ftp, server http, telnet, dostep www, itp, innymi slowy jak lubsz sie bawic w stawianie serverow, to jest tam cos dla Ciebie :)

 

linux i serwery to moje hobby i praca więc jak najbardziej obserwuje te patche, ale potencjalnie jest tam otwarty dostęp do katalogów systemowych więc i można pogrzebać w plikach i procesach dotyczących obsługi złącza CI. Nawet potencjalnie można pomyśleć o jakimś monitorowaniu.

 

Moim zdaniem iCord do połowy przyszłego roku będzie miał spory zasób plug-inów i aplikacji do zainstalowania. Po prostu bedzie sporo źródeł open source.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczałem moduł C+ Astona w pkt Cyfry u mnie.

To co nie działa na Power Cam HD na tamtym module równiez nie działało w moim humku.

 

Oddałem. A teraz trzeba bedzie rezygnować z kanałów HD. Nie mam zamiaru płacić za to co nie działa.

Tylko po co to wszystko.

 

Nic nie wgrywałem bo moduł był pożyczony, a i tak nie wiem jak. Powinno wg mnie działać i już

 

Mam info z Hollexu ze ten moduł działa poprawnie i usuwa wszelkie bolączki z kanałami HD w humaksie Icord HD

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=266

 

Czy ktoś go juz próbował?

Nie chciałbym na własnej skórze przekonywac sie ze to nie do końca prawda.

 

Pzdr GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczałem moduł C+ Astona w pkt Cyfry u mnie.

To co nie działa na Power Cam HD na tamtym module równiez nie działało w moim humku.

nie do konca rozumiem, co nie dziala i w jakiej konfiguracji??

 

Powinno wg mnie działać i już

do kazdego oprogramowania sa wydawane poprawki, nie istnieje cos takiego jak oprogramowanie idealne - zobacz Windows, badz dowolna dystrybucje linuxa, co chwile ukazuja sie latki i poprawki;

 

Witam

Mam info z Hollexu ze ten moduł działa poprawnie i usuwa wszelkie bolączki z kanałami HD w humaksie Icord HD

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=266

 

Czy ktoś go juz próbował?

Nie chciałbym na własnej skórze przekonywac sie ze to nie do końca prawda.

 

pisalem to juz kilka razy.... dziala w 100% poprawnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie jednak troche potrolluje,

porownujesz icorda do 8900 ?? to tak jakbys porównał HUmmera do malucha :-)

obecnie mam TT PVR - nagrywa 2 kanały, oglądam trzeci - nagrania są zdekodowane od razu, wszystkie 3 mogąbyć kanałami HD. itd, itd, odsyłam na inne strony bo nie chce zeby znowu grzegorz pisal ze reklamuje sprzet.

 

Nie ja porównuje, tylko Ty w wątku https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=16&t=1943&p=258201#p258201 twierdzisz, że "8800/8900 moim zdaniem bije na glowę każdy inny tuner HD jezeli chodzi o wygodę i łatwość obslugi, mógłby miec kilka więcej kanałow pojemności i listy ulubionych bardziej rozbudowane ale cóż, 3 lata temu to był kamień milowy w tunerach i tak.

czytam sobie fora Humaxa i Globo i moje wrażenie jest takie że gdyby akie problemy miał ferguson to byłaby dopiero jazda.... a tak czy tam czcioneczki, czy EPG czy tez probemy z polsatem i cyfra jednoczesnie, brak HDMI DD audio na globo, czy też ogólny brak niektórtch kanałów na Humaxie na nikim ta mnie robi wrażenia :D ciekawe dlaczego ?".

 

Wydaję mi się, że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Twój Ferguson prezentuje się bardzo dobrze. Nikt tutaj o nim źle nie pisze, ani też na stronach dotyczących Fergusonów. Oby Ci służył. Nie wprowadzaj użytkowników w irytację postami typu "dlaczego w ogóle nie oddacie tych Humaxów, dlaczego tego nie reklamujecie". Dokonaliśmy wyboru i takimi postami czujemy się urażeni, bo chcesz nam wmówić, że jesteśmy idiotami, że go kupiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co znalazlem na necie (sam nie robilem jeszcze upgrade'u) to sa dwie wersje:

 

1) Hollex podaje ze nie jest jeszcze mozliwy upgrade do wersji 2.22

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=266

 

2) na stronie producenta znajduje sie opis takiej aktualizacji

http://www.aston-france.com/uk-assistan ... b=DVB%20CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izokom- a jak już pożyczyłeś ten moduł to zadałeś sobie trud wprowadzenia parametrów nowego transpondera "użytkownika" z nowym FEC 3/4? Samo standardowe przeszukanie to za mało.

 

marklar- jesteś żenujacy. Twierdzisz, że Icord nie działa na dwóch modułach, a to pi-ar'owskie mijanie się z prawdą. Tymczasem dwa Fergusony, które posiadam mają/miały problem by zadziałać z jedną kartą! Dwa lata bujałem się jak głupek z HF 8800 HD bo się wieszał jak samobójca na krawacie, aż sam usunąłem wiadomy rezystor i nastapił spokój. D-bilny serwis rok wcześniej zamieścił instrukcję co usunąć na stronie www, ale jak sprzęt trafił do naprawy to nic nie zrobili. Barany.

Najnowsze dziecko Fergusona Ariva 200 fajne, ale nie działa z modułem Polsatu!!!!!! Zapraszam do innego wątku gdzie opisuję kolejną swoją przygodę z wytworem tego producenta. Inni też opisują.

I co z tego, że soft co dwa miesiące jak tuner dalej działa wadliwie????? Jeszcze chwilka, jak kolejny soft nie pomoże ( to będzie trzeci), Ariva 200 zacznie lądować w serwisie do skutku! Do skutku!

 

Z reguły bronię Fergusona jak matka swoje niedorozwinięte dziecko. Bo to polski producent, trzeba wspierać, ale takie farmazony jakie tu wstawiasz jako Wujek Dobra Rada są poniżej pasa. Weź się gdzieś zagrzeb w piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej, że mam Astona 2.22 i kanały HD dekoduje poprawnie.

 

Potwierdzam - Aston w wersji 2.22 dekoduje programy HD dla C+. Wcześniej próbowałem z modułem HD C+ ale nawet po wgraniu firmwaru w wersji 11 nie chciał dekodować kanałów w HD więc wrócił do dystrybutora. Aston 2.22 na razie działa rewelacyjnie i pomimo moich starań nie udało mi się zawiesić iCorda chociaż jednocześnie używam modułu CP.

 

Rozumiem kolego od Fergusona, że to stoi w sprzeczności z Twoją teorią nt. niemożliwości jednoczesnej współpracy modułów obsługujących C+ i CP w iCordzie. Tak przykro.

A z innej beczki - czy będzie jakiś update dla FK-6900 aby przestał się w końcu wieszać i dawał radę współpracować ze splitterami?

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marklar- jesteś żenujacy. Twierdzisz, że Icord nie działa na dwóch modułach, a to pi-ar'owskie mijanie się z prawdą. Tymczasem dwa Fergusony, które posiadam mają/miały problem by zadziałać z jedną kartą! Dwa lata bujałem się jak głupek z HF 8800 HD bo się wieszał jak samobójca na krawacie, aż sam usunąłem wiadomy rezystor i nastapił spokój. D-bilny serwis rok wcześniej zamieścił instrukcję co usunąć na stronie www, ale jak sprzęt trafił do naprawy to nic nie zrobili. Barany.

Najnowsze dziecko Fergusona Ariva 200 fajne, ale nie działa z modułem Polsatu!!!!!! Zapraszam do innego wątku gdzie opisuję kolejną swoją przygodę z wytworem tego producenta. Inni też opisują.

I co z tego, że soft co dwa miesiące jak tuner dalej działa wadliwie????? Jeszcze chwilka, jak kolejny soft nie pomoże ( to będzie trzeci), Ariva 200 zacznie lądować w serwisie do skutku! Do skutku!

 

Z reguły bronię Fergusona jak matka swoje niedorozwinięte dziecko. Bo to polski producent, trzeba wspierać, ale takie farmazony jakie tu wstawiasz jako Wujek Dobra Rada są poniżej pasa. Weź się gdzieś zagrzeb w piasku.

 

 

No i znowu musze sie tłumaczyć, ale widocznie juz tak mają uzytkownicy I-corda, poczytaj moje posty ze zrozueminiem i zobacz sobie co pisałem. Od początku nic nie pisałem o fergusonie to grzegorz a teraz ty o tym piszesz. Podziwiam tylko wasza cierpliwosc

 

Poza tym z tresci forum wyraźnie wynika że moduł polsatu nie działa prawidłowo z modułem, cyfry+ jak masz inaczej to widoczniee jestes szczesciarzem.

Za to przygody użytkoników i-corda sledze od dłuższego czasu bo też sobie na niego ostrzyłem zęby, ale tresc tego forum i innych lekko mnie zastopowała, więc obrałem inną opcje.

 

Zachęcam: Jak ci Ariva nie chodzi z modułem polsatu to wysyłaj ja do skutku a przy okazji I-corda do sensora bo zdaje się że tez nie chodzi w nim moduł polsatu w parze z modułem C+ no i widze ze nie mozna korzystac z wszystkich ścieżek audio na C+ Music - to jest powód do zwrotu kasy przecież...

 

pozdrawiam i żegnam

 

 

marklar

 

Ferguson TT HD PVR, Ferguson 8900, Fortis FS-9000H PVR, HUMAX PR HD1000 - Premiere

C+ full, Polsat full, SKY Premiere, tnk.

Projektor Sanyo PLV-Z700 i Plazma PS58B850 Samsung

HK AV645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić, że jestem szczęściarzem ponieważ mój iCord bez problemów pracuje z modułami C+ i CP.

Moduł dla C+ to Smartdtv z softem nr 4. Jedyne na co można narzekać to wolne przełączanie kanałów w porównaniu z PawerCamem.

 

Aktualnie mam zainstalowany soft 1.00.17 bez żadnych patch-y.Wersja z patch-em wieszała mi iCorda.

 

Mam apel do kolegów. Zakończcie już dyskusje o innych tunerach w tym wątku.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

Pewna firma tak oto reklamuje sprzedaż HUMAX'a iCORD'a:

 

"iCord HD to najnowsze dzieło znanej koreańskiej firmy Humax.

Jest tunerem przeznaczonym do odbioru sygnału w wysokiej rozdzielczości.

Wyposażony w dysk o pojemności 160GB i 2 wbudowane tunery satelitarne

(TWIN tuner HDTV), dzięki takiemu rozwiązaniu iCord HD

umożliwia nagrywanie na dysk sygnału,

zarówno w jakości HD jak i SD. Tuner umożliwia zapis do 4 kanałów HD

(do 4 kanałów HDTV- będzie można oglądać na ekranie,

w oknie podglądu lub zapisywać na dysku twardym)

lub 6 kanałów SD jednocześnie.

 

Parametry Techniczne:

 

-Nagrywanie 4 kanałów jednocześnie, podczas oglądania

-ustawianie czasowe nagrywania do 2 godzin

-zintegrowany dysk twardy 160 GB

-pełna wsółpraca z MPEG-2 MP@HL oraz MPEG-4 AVC/H.264 HP@L4

-wspomaganie wysokiej rozdzielczości

-Dolby Digital

-USB 2.0 (2 wejscia)

-Dotmatrix

-Wejście HDMI

-2 wejścia na moduły

-EPG

 

Tuner posiada fabryczne ( legalne ) oprogramowanie

 

-TUNER WYPOSAŻONY W KARTĘ SIECIOWĄ ETHERNET !!

 

-OPROGRAMOWANIE ZBUDOWANE NA BAZIE SYSTEMU LINUX

O OTWARTYM KODZIE ŹRÓDŁOWYM (open source)

 

moje pytanie jest następujące: czy wytłuszczone funkcje polegają na prawdzie, co znaczają i czy faktycznie można je uruchomić (oczywiście bez ostatniej - oprogramowania). Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo chyba, że się mylę bo tak to zrozumiałem, że Niemcy uzupełnili oryginalny soft patchem z własnym jądrem Linuksa.Znaleźli sposób tak się wyrażę. Nie oznacza to jednak , że kod źródłowy został upubliczniony. Więc uważam że to bzdura jest. No chyba że coś mnie ominęło i coś się zmieniło.

Funkcji pip nawet w założeniu nie było więc nie sądzę.

MinirootFS jest to patch żadna altrenatywa dla softu tulko dodatek do oryginalnego.

grzegorzs opisywał to kilka stron wcześniej

- pojawia się panel www do zarządzania nowymi funkcjami tunera

- można podłączyć iCorda jako dysk sieciowy (usługa smb)

- można uruchomić usługę twonky media serwer (więcej o niej tu: http://www.twonkyforum.com/)

- można zalogować się przez telnet i ssh, przeglądać i edytować pliki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...